Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, billyst είπε

καλησπέρα σ όλους. Είμαι τεθωρακισμένα και κάτι άκουσα ότι παίζει να πάρω ειδικότητα μαγειρας. εν το μεταξύ Δεν γουστάρω μια . Τι φάση Γενικά αυτήν η ειδικότητα

Αν δεν εχεις καθολου μα καθολου ορεξη τοτε να μην πας.

Αναλογα την μοναδα μπορει να περασεις ζωη και κοτα(αν εχουν πολλα ατομα στα μαγειρια)ή να τρελαθεις(αν εχουν λιγα ατομα και αρα παιζει να εισαι και καθε μερα μεσα χωρις εξοδο σε περιοδο εμπλοκης.

Και μιας και ερχεται και καλοκαιρι ξερεις τι ωραια που συνδιαζεται η ζεστη του ηλιου με την τους φουρνους στο μαγειρεμα :mellow:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Σε ποια μοναδα εισαι? Και οταν λες τρεξιμο? Ολοι οι φανταροι τρεχουν υποτιθεται :P

Οτι μου φορτωνουν δουλεια απο αλλα γραφεια και συν οτι εκτος γραφειου θεμα εχουν τα στελεχοι. Επισης λιγοτεροι εξοδοι απο τους αλλους λογο καθημερινων απογευματινων υπηρεσιων.

 

Ναι ολοι εχουν τρεξιμο αλλα γενικα το ΕΠ μου το παρουσιαζαν και μου το παρουσιαζετε ως το πιο βυσματικο μερος ολου του στρατου.

7 ώρες πριν, liakos18 είπε

Υπάρχουν άτομα που τους έγραφε ΕΠ και τους κόψανε δηλαδή; Εγώ ήξερα ότι κάνουν κάποιες συνεντέυξεις για να πάρουν έξτρα μόνο, όχι για να κόψουν.

Επίσης ξέρει κανείς τι ακριβώς ισχύει με το νέο σύστημα που ξεκίνησε το Μάρτιο; Πόσες μέρες μένουμε στο σημείο υποδοχής και πότε πάμε στην μονάδα;

Ναι εχω συναντησει 2-3 μεχρι τωρα.Αν ειναι μακρυα απο το ΣΥΠΟ τοτε στις 3 μερες θα πας, αλλιως με την μια στην μοναδα.Μετα την ορκομωσία παιζει να πεσουν μεταθεσεις οποτε δεν ειναι σιγουρο οτι θα μεινεις εκει για ολη την θητεια.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, liakos18 είπε

Υπάρχουν άτομα που τους έγραφε ΕΠ και τους κόψανε δηλαδή; Εγώ ήξερα ότι κάνουν κάποιες συνεντέυξεις για να πάρουν έξτρα μόνο, όχι για να κόψουν.

Στην σειρά μου είχαν πει σε όλους όσους είχαν ένδειξη ΕΠ ότι θα επιλέξουν μερικούς από αυτούς και οι υπόλοιποι θα πάνε ΔΒ. Τελικά πήραν αρκετούς (μετά από συνέντευξη) και όπως είπαν όσους δεν επιλέχθηκαν τους έστειλαν Διαβιβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 4/24/2018 at 20:20, kostask91 said:

Φοβάμαι μήπως μου τη δώσουν, τους πάω μετά τα δικαιολογητικά και μετά μου κάνουν την πάπια. 11 μέρες έχω κανονική άδεια. Αν δώσω 2 τώρα, μετά θα θέλω και για το μάζεμα κάποιες μέρες, τι θα μείνει για μένα για ξεκούραση;;

 

Η αλήθεια είναι ότι με το 1-1 την έχεις ανάγκη την ξεκούραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Οτι μου φορτωνουν δουλεια απο αλλα γραφεια και συν οτι εκτος γραφειου θεμα εχουν τα στελεχοι. Επισης λιγοτεροι εξοδοι απο τους αλλους λογο καθημερινων απογευματινων υπηρεσιων.

Ναι ολοι εχουν τρεξιμο αλλα γενικα το ΕΠ μου το παρουσιαζαν και μου το παρουσιαζετε ως το πιο βυσματικο μερος ολου του στρατου.

 

 

Κοιτα και εμενα με φορτωνανε, και παρα πολλα πραματα ειδικα το 1ο γραφειο

Εξαρταται και που εισαι, στην Ταξιαρχια που ημουνα, συνεχεια ασκησεις, συνεχεια στρατηγοι σκαγαν μυτη και επρεπε να στηνουμε και να ξεστηνουμε δικτυα.

Δεν ειναι το πιο βυσματικο οπως ακουγεται, γτ προκειται οτι δουλευεις κανονικα και με το νομο, και τρεχεις και παρα πολυ, αλλα σε σχεση με τους πζ και τους λοιπους εισαι σε πολυ καλυτερη μοιρα

Σε εμας ειχαμε κλιματιστικα οποτε κρυο ζεστη κλαιν, Και στη νεα Σαντα το χειμωνα μας πηγαινε απο το κρυο γαμιοντας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/24/2018 στις 8:20 ΜΜ, kostask91 είπε

Φοβάμαι μήπως μου τη δώσουν, τους πάω μετά τα δικαιολογητικά και μετά μου κάνουν την πάπια. 11 μέρες έχω κανονική άδεια. Αν δώσω 2 τώρα, μετά θα θέλω και για το μάζεμα κάποιες μέρες, τι θα μείνει για μένα για ξεκούραση;;

Απορώ πως αντέχεις με 1-1 ρε φίλε. Εγώ δεν θα μπορούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Κοιτα και εμενα με φορτωνανε, και παρα πολλα πραματα ειδικα το 1ο γραφειο

Εξαρταται και που εισαι, στην Ταξιαρχια που ημουνα, συνεχεια ασκησεις, συνεχεια στρατηγοι σκαγαν μυτη και επρεπε να στηνουμε και να ξεστηνουμε δικτυα.

Δεν ειναι το πιο βυσματικο οπως ακουγεται, γτ προκειται οτι δουλευεις κανονικα και με το νομο, και τρεχεις και παρα πολυ, αλλα σε σχεση με τους πζ και τους λοιπους εισαι σε πολυ καλυτερη μοιρα

Σε εμας ειχαμε κλιματιστικα οποτε κρυο ζεστη κλαιν, Και στη νεα Σαντα το χειμωνα μας πηγαινε απο το κρυο γαμιοντας :D

Παλιοζωη...

Γραφειο, δικτυα, excel, κλιματιστικο.

Edit : print, save as..

Επεξ/σία από -Dimitris-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, -Dimitris- είπε

Παλιοζωη...

Γραφειο, δικτυα, excel, κλιματιστικο.

Edit : print, save as..

Δεν εγραψα πουθενα οτι ηταν ασχημα, ο φιλος παραπανω λεει οτι τον χωνουνε και περιμενε να ειναι πιο βυσματικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στρατολογία μου είπαν ότι μετά το σημείο υποδοχής θα πάω στη μονάδα 473 ΤΕΠΠ. Έχει κανείς κάποια πρόσφατη εμπειρία; Ότι βρίσκω στα διάφορα φόρουμ είναι γύρω στη δεκαετία πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2018 στις 11:17 ΜΜ, billyst είπε

καλησπέρα σ όλους. Είμαι τεθωρακισμένα και κάτι άκουσα ότι παίζει να πάρω ειδικότητα μαγειρας. εν το μεταξύ Δεν γουστάρω μια . Τι φάση Γενικά αυτήν η ειδικότητα

Εάν ξέρεις να μαγειρεύεις τότε η μόνη υπηρεσία που θα κάνεις είναι αυτή ακόμα και στα σχοινάκια εγώ το μόνο που έκανα είναι να μαγειρεύω και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι ο μοναδικός μάγειρας στο στρατόπεδο . Σκοπιά φύλαξα μόνο όταν με στύλανε σε φυλάκιο και αυτό μέχρι που φάγανε μούφα φαγητό κάνα δυο φορές μετά αναλόγως το φαγητό μου δίνανε και βοήθεια  Εδώ να προσθέσω ότι μιλάω για πριν αρκετά χρόνια 97Α ΕΣΣΟ 246 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να μην ξέρεις σε ψιλομαθαίνουν.. γενικά μια χαρά είναι μάγειρας είσαι κλεισμένος στο βασίλειο σου και δεν σε ενοχλεί κανένας, μιλάς μόνο με διοικητή και σιτιστή και όλους τους άλλους τους γράφεις στα @@ σου , ούτε αγγαρείες, ελάχιστες σκοπιές άρχοντας..

 

αν βέβαια γίνει μαλακία με το φαγητό (κυρίως δεν βγει στην ώρα του, το αν τρώγεται είναι αδιάφορο συνήθως) , την έκατσες..

 

επίσης έχεις εύκολη πρόσβαση στα φαγητά ώστε να γίνεις θεόχοντρος άν ψήνεσαι για κάτι τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2018 στις 1:44 ΜΜ, NickTG είπε

Η αλήθεια είναι ότι με το 1-1 την έχεις ανάγκη την ξεκούραση. 

Προβλεπεται εμπλοκη για καλοκαιρι. Προετοιμαζομαι :Ρ.

Β ΕΣΣΟ μπηκαν 2 ατομα και οι 2 αοπλοι. Γ ΕΣΣΟ αν μπουν τοσα ατομα, καταλαβαινετε οτι το 1-1 ειναι προσωρινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 minutes ago, kostask91 said:

Προβλεπεται εμπλοκη για καλοκαιρι. Προετοιμαζομαι :Ρ.

Β ΕΣΣΟ μπηκαν 2 ατομα και οι 2 αοπλοι. Γ ΕΣΣΟ αν μπουν τοσα ατομα, καταλαβαινετε οτι το 1-1 ειναι προσωρινο.

 

 

Όταν λες εμπλοκή πόσο εννοείς? 

Μια εκτίμηση έστω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, NickTG είπε

Όταν λες εμπλοκή πόσο εννοείς? 

Μια εκτίμηση έστω! 

14 άτομα Α ΕΣΣΟ είμαστε. Έχουμε 2 λέσχες αξιωματικών που στέλνουμε και μεις κόσμο και άλλα 10 άτομα ΣΤ ΕΣΣΟ. Οι υπηρεσίες μας είναι 14. Όποτε πρέπει με 24 άτομα να καλύψουμε τις υπηρεσίες μας, + τις θέσεις στις λέσχες. Τώρα από εμάς είναι 6 άτομα σύνολο στις ΛΑΦ. Δε ξέρω αν αλλάξει κάτι. Άρα με τα τωρινά δεδομένα μας δίνω ένα 4-1 μέχρι να αρχίσουν να απολύονται οι ΣΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...