Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, cosmos000 είπε

Πέρνα κ εσύ μια βόλτα από κει για να είσαι ήσυχος.....γιατί μετά δεν υπάρχουν δικαιολογίες του τύπου " α δεν σήκωναν τα τηλέφωνα".... ;)

Καλα ναι εννοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα στη δική μου στρατολογική υπηρεσία (Πάτρας) και μου είπε δεν υπάρχει θέμα να το δώσω αύριο και όταν το πάρω αύριο από τη σχολή να το πάω αμέσως στα ΚΕΠ.Και έχω ημερομηνία κατάταξης 7 Μαϊου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας με μετάθεση σε νέα μονάδα είναι υποχρεωμένη να σου δώσουν εβδομάδα προσαρμογής? σε έναν φίλο μου τον ανάγκασαν να πάρει άδεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τις ανάγκες της μονάδας.Μπορεί να δώσουν πλήρη εβδομάδα προσαρμογής......3 μέρες μόνο....2 μέρες μόνο.....1.... καμία.Αν η μονάδα είναι σε εμπλοκή....αν είναι χαλαρά...κτλ.Τον φίλο σου που λες ότι τον ανάγκασαν να πάρει άδεια ,μπορεί να συντρέχουν άλλοι λόγοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cosmos000 είπε

Αναλόγως τις ανάγκες της μονάδας.Μπορεί να δώσουν πλήρη εβδομάδα προσαρμογής......3 μέρες μόνο....2 μέρες μόνο.....1.... καμία.Αν η μονάδα είναι σε εμπλοκή....αν είναι χαλαρά...κτλ.Τον φίλο σου που λες ότι τον ανάγκασαν να πάρει άδεια ,μπορεί να συντρέχουν άλλοι λόγοι....

σαν τη λογοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ρωτάς?Τον φίλο σου ρώτησε....Μπορεί να χει υπόλοιπο αρκετές και να μην αφήνουν να τις πάρει στο τέλος....μπορεί να είναι προγραμματισμένο σπεν ή άλλη άσκηση και να βολεύει να τις πάρει τώρα τις άδειες....μπορεί οι υπάρχοντες φαντάροι να χουν ζητήσει τις άδειες πιο μετά και να βολεύει ο δικός σου για τώρα...Αποκλείεται να μην του είπαν το γιατί πάντως...Ο διοικητής Λόχου πάντως δίνει την διαταγή....

Επεξ/σία από cosmos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jimis98 είπε

αν πας με μετάθεση σε νέα μονάδα είναι υποχρεωμένη να σου δώσουν εβδομάδα προσαρμογής? σε έναν φίλο μου τον ανάγκασαν να πάρει άδεια

παίζει αν έρχεται απο παραμεθόριο να τον αναγκάζουν να παρει τα ΤΑΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

έχω μια ερώτηση αυτοί που παρουσιάζονται εξ αναβολής θα ορκιστούν με όλους τους υπόλοιπους; Δηλαδή ουσιαστικά θα μείνουν στο κέντρο μια βδομάδα παραπάνω; Ή ορκίζονται ταχύτερα και παίρνουν άδεια; 

Και το δεύτερο, αν έχει κανείς καμία εμπειρία: αν πας να εξαγοράσεις τη θητεία σου τότε τη 15 μέρα θα πρέπει να βγεις για να κάνεις τις διαδικασίες, από ότι μου είπαν αυτό γίνεται σε συνεννόηση με το στρατόπεδο. Έχει κανένας καμία εμπειρία επί αυτού; Μετά μπαίνεις για άλλες 5 και τέλος. Σωστό;

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...