Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος εργοδότης έχει πάει στρατό ξέρει τι παίζει και δεν δίνει σημασία σε αυτά... 

Btw. Το αστείο με την ορθοστατικη υποταση είναι ότι επιρρεαζει τους ψηλους περισσότερο από τους κοντους.  Έτσι όπως τους βάζουν στις ορκωμοσίες κατά ύψος, οι μπροστά πέφτουν πιο συχνά από τους πίσω  :

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eευχαριστήσω για τα σχόλια ακόμα και τα αρνητικά 

Έχω ακούσει ότι κάποιοι ορκίζονται μια μέρα πριν στο γραφείο του διοικητή δεν ξέρω αν ισχύει

Αν ήταν να πάρω Ι4 θα πήγαινα Ι5 να μην κάνω και καθόλου την θητεία άλλα δεν με ψήνει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, 19pac είπε

Eευχαριστήσω για τα σχόλια ακόμα και τα αρνητικά 

Έχω ακούσει ότι κάποιοι ορκίζονται μια μέρα πριν στο γραφείο του διοικητή δεν ξέρω αν ισχύει

Αν ήταν να πάρω Ι4 θα πήγαινα Ι5 να μην κάνω και καθόλου την θητεία άλλα δεν με ψήνει αυτό..

Με θέματα υγείας τρέμουν, επειδή δεν ξέρουν τα όρια που έχει ο καθένας οποίος θέλει ορκιζεται μαζί με τους Ι2-4 παθολογικο συνήθως στο κψμ λίγη ώρα πριν την κανονική ορκομωσια(μην έρχεται και δύο φορές ο παπάς :P) . Γενικά όταν παίζει θεμα υγείας δεν κάνουν  μαγκιες. Αν πεις δεν θα άντεξω θα πέσω κάτω δεν θα ορκιστεις με τους άλλους. 

 

6 λεπτά πριν, Kostas93 είπε

Παίδες ξέρει κανείς το κανονισμό για τις αιμοδοτικες; 

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ 2-4 τιμητικες, συνήθως 4 αλλά αν πέσεις σε καθικι διοικητή εύκολα τις κόβει και δίνει 2

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostas93 είπε

Το κυρίως θέμα μου είναι αν μπορείς να την πάρεις μια ή δυο φορές; 

Μέγιστο δύο φορές, αλλά πρέπει συγκυριακα να σου κάτσει πολύ καλά να δώσεις δηλαδή αίμα πριν κλείσεις 3 μήνες στον στρατό ώστε να προλάβεις να ξαναδωσεις μέχρι να απολυθεις μιας και νομίζω ότι μπορείς να δώσεις αίμα κάθε 6 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή πατέντα για την αιμοδοσία (επειδή για να δώσεις πρέπει να είσαι εξοδούχος και μετά σου δίνουν ΕΥ και περνάς την έξοδό σου μέσα στη μονάδα) είναι να δίνεται αίμα όταν είστε σε άδεια πχ σε νοσοκομείο που μπορεί να σας δώσει μια βεβαίωση ότι δώσατε κι έτσι δε χάνεται την έξοδο και τσιμπάτε και τις τιμητικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη πάρει 4 μέρες και κοίταζα μήπως μπορώ να πάρω και άλλες. Γιατί εδώ που είμαι θέλω τρεις μέρες πήγαινε έλα στο σπίτι μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, fastnq2 said:

μιας και νομίζω ότι μπορείς να δώσεις αίμα κάθε 6 μήνες

Κάθε 3 μήνες για άντρες...

http://ekea.gr/faq/

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Μια καλή πατέντα για την αιμοδοσία (επειδή για να δώσεις πρέπει να είσαι εξοδούχος και μετά σου δίνουν ΕΥ και περνάς την έξοδό σου μέσα στη μονάδα) είναι να δίνεται αίμα όταν είστε σε άδεια πχ σε νοσοκομείο που μπορεί να σας δώσει μια βεβαίωση ότι δώσατε κι έτσι δε χάνεται την έξοδο και τσιμπάτε και τις τιμητικές.

Άμα δεν έχουν ζητήσει άτομα για αιμοδοσια και πας από μόνος σου μπορεί να στην φάνε. Έτσι μου είχαν φάει την δική μου.  

 

 

Btw.  Όταν δεν έχουν αίμα και πρέπει να αγοράσουν από Ελβετία, το παίρνουν κάνα 300€ το λίτρο. Καταλαβαίνετε για τι εκμετάλλευση πρόκειται όταν σε έχουν στο τζάμπα δουλεύεις για αυτούς και να δίνεις και το αίμα σου για δύο μέρες άδεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε fastnq2 θα με βγαλουν Ι4 για αυτο το λογο; Δεν εχω καποιο θεμα παθολογικο απλα γενικα εχω ζαλαδες με ηλιο κτλ 

Ελπιζω να μην βγω Ι4 για αυτο το λογο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 19pac είπε

Φιλε fastnq2 θα με βγαλουν Ι4 για αυτο το λογο; Δεν εχω καποιο θεμα παθολογικο απλα γενικα εχω ζαλαδες με ηλιο κτλ 

Ελπιζω να μην βγω Ι4 για αυτο το λογο 

Όχι ρε χαλάρωσε.Οταν θα έρθει η ώρα της ορκωμωσιας απλα θα πεις ότι δεν θέλεις γιατί φοβάσαι μην δεν αντέξεις και αυτό είναι όλο.Στην απίθανη περίπτωση που λοχαγος το πάρει πάνω του και σε βάλει με το ζόρι πηγαίνεις στον γιατρό λες ότι δεν μπορείς βγάζει παραπέμπτικο κ αυτό είναι όλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pablo_Hasan είπε

Υπηρεσίες φύλαξης; Ιδιωτικές εταιρίες δεν έχουν δικαίωμα να ζητήσουν το Ι, μόνο αν έχεις εκπληρώσει τις στρατιωτικές υποχρεώσεις. Μην παραπληροφορειτε τον κόσμο. 

Ναι, απαγορεύεται. Το ζήτημα είναι οτι οταν στο ζητήσουν, αν εσύ πεις δεν επιτρέπεται να το ζητάτε τοτε θα σε απαντήσουν αυτοί "μάλιστα, συγνώμη για την ταλαιπωρία, θα σας ενημερώσουμε αν προκύψει κάτι" και πολυ απλα δεν θα σε προσλάβουν. 

Το ίδιο πράγμα με το απολυτήριο και το Ι5 ψυχολογικό, αν σου ζητήσουν απολυτήριο στρατού και εσύ τους πας το χαρτί που λέει οτι εχεις νόμιμα απαλλαγεί χωρις να αναφέρεται ο λόγος (επειδή υπάρχει και χαρτί που γράφει τον λόγο) τοτε ο άλλος θα καταλάβει οτι εχεις Ι5Ψ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπα παραπάνω όσοι εργοδότες έχουν πάει στρατό ξέρουν τι παίζει και δεν ασχολούνται...

Το χαρτί δεν γράφει ότι έχεις απαλλαγεί,  αλλά ότι δεν υπεχεις στρατιωτικών υποχρεώσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...