Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 εβδομάδες έχει γίνει το κέντρο πλέον νομίζω.

 

 

οχι 3 ειναι.

 

 

ακυρο. τελικα 4 βγαινει αλλα δεν ειναι 1 μηνας. γιαυτο μπερδευτηκα

 

 

http://www.haf.gr/el/news.asp?id=7233

 

Την Παρασκευή, 15 Φεβρουαρίου 2013, πραγματοποιήθηκε η ορκωμοσία των πεντακοσίων τριάντα πέντε (535) κληρωτών της Α΄ ΕΣΣΟ 2013 της Πολεμικής Αεροπορίας, στην 124 Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης, στην Τρίπολη.

 

21 Ιανουαρίου 2013, καλούνται να καταταγούν στην Πολεμική Αεροπορία με την 2013 Α΄/ΕΣΣΟ

 

Πόσες μέρες μετά την κατάταξη είναι πλέον η ορκομωσία;;

 

 

23-24 μερες βγαινει

 

και αλλος ενας που την πατησε με τον μηνα :-D

 

 

 

34htc9y.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να είναι λιγότερο από ένα μήνα, αφού μπαίνεις το νωρίτερο Δευτέρα και ορκίζεσαι πάντα Παρασκευή, οπότε δε συμπληρώνεται ποτέ η τελευταία εβδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τριπολη θα περασει πολυ καλα,ολα πεντακαθαρα ενα νουμερο σκοπια στην διαρκεια της βασικης θα κανει

και εχει και αυτη τη φοβερη κοτοσουπα που ειναι ινες κοτοπουλου μεσα σε ζουμι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τριπολη θα περασει πολυ καλα,ολα πεντακαθαρα ενα νουμερο σκοπια στην διαρκεια της βασικης θα κανει

 

περιεργο,οσα παιδια κανανε κεντρο  τριπολη,λεγαν οτι ειναι χαλια,αυτο βεβαια οταν ειδα τα Γρεββενα(που ειμουν κεντρ εγω) που τους ειχαν στειλει για  ειδικοτητα,ξενοδοχειο μας λεγαν ειναι σε σχεση με την τριπολη

 

και εχει και αυτη τη φοβερη κοτοσουπα που ειναι ινες κοτοπουλου μεσα σε ζουμι :lol:

 

αχααχχαχα δεν νομιζω να υπαρχει κοτοσουπα σε καμια μοναδα που να εχει πραγματικα κοτοπουλο μεσα,τραγικη σουπα δεν μπορουσα να την φαω ουτε με το ζορι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ευτυχως μονο μια μερα πατησα Τριπολη (και ειχαν και αυτη τη περιφημη κοτοσουπα για την οποια ειχα τοσα ακουσει απο αλλους που εκαναν εκει κεντρο) αλλα εστω και απο αυτα τα λιγα που ειδα , μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι τρωγλη 

 

επισης εχουν και τους πρηξες τους Σ/Ν που τους τρεχουν και φυσικα το φοβερο καιρο της τριπολης..

 

καλυτερα αυλωνα.. πνιγεσαι στη σκονη, αλλα τα ξυνεις ολη μερα 



αχααχχαχα δεν νομιζω να υπαρχει κοτοσουπα σε καμια μοναδα που να εχει πραγματικα κοτοπουλο μεσα,τραγικη σουπα δεν μπορουσα να την φαω ουτε με το ζορι

κι ομως υπαρχουν μοναδες που εχουν κανονικο φαγητο (τουλαχιστον οι πρωτες υλες, γιατι αμα ο μαγειρας ειναι βλιτο τι να το κανεις)  

να καταλαβεις ειχα πεσει σε μοναδα που ειχαμε μαρουλακι, αγγουρακι, ντοματουλα στη σαλατα και οχι αυτο το γ@@@@νο λαχανο! μια αντε δυο  φορες παιζει να ειδα λαχανο εκει στους 4.5 μηνες που καθισα 

φετουλα σωστη κτλ, κρεατα ψιλοκαλα.. γενικα ανθρωπινα πραγματα και λιγος σχετικα κοσμος , οποτε ακομα πιο ανθρωπινα 

 

στην αμεσως προηγουμενη μοναδα μου το φαγητο ηταν καταρα απο το Θεο, 12 κιλα εχασα εκει περα..

ο εποπ μαγειρας ηταν τοσο μεγαλος αρχιμ#λακας που δε τη παλευε καθολου, θα επρεπε να τον θαψουν σε χαντακι το λεχριτη 

 

(σορρυ για την ενταση του ποστ, αλλα τον θυμηθηκα και συγχυστηκα, ειδικα μια μερα που ειχα υπηρεσια μαγειρια και ειχα τσακωθει μαζι του γιατι εβαζα πολυ φαγητο στο κοσμο και βαριονταν τα ζωα μεσα να βαλουν κι αλλες πατατες για τηγανισμα )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ευτυχως μονο μια μερα πατησα Τριπολη (και ειχαν και αυτη τη περιφημη κοτοσουπα για την οποια ειχα τοσα ακουσει απο αλλους που εκαναν εκει κεντρο) αλλα εστω και απο αυτα τα λιγα που ειδα , μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι τρωγλη 

 

επισης εχουν και τους πρηξες τους Σ/Ν που τους τρεχουν και φυσικα το φοβερο καιρο της τριπολης..

 

καλυτερα αυλωνα.. πνιγεσαι στη σκονη, αλλα τα ξυνεις ολη μερα 

 

κι ομως υπαρχουν μοναδες που εχουν κανονικο φαγητο (τουλαχιστον οι πρωτες υλες, γιατι αμα ο μαγειρας ειναι βλιτο τι να το κανεις)  

να καταλαβεις ειχα πεσει σε μοναδα που ειχαμε μαρουλακι, αγγουρακι, ντοματουλα στη σαλατα και οχι αυτο το γ@@@@νο λαχανο! μια αντε δυο  φορες παιζει να ειδα λαχανο εκει στους 4.5 μηνες που καθισα 

φετουλα σωστη κτλ, κρεατα ψιλοκαλα.. γενικα ανθρωπινα πραγματα και λιγος σχετικα κοσμος , οποτε ακομα πιο ανθρωπινα 

 

στην αμεσως προηγουμενη μοναδα μου το φαγητο ηταν καταρα απο το Θεο, 12 κιλα εχασα εκει περα..

ο εποπ μαγειρας ηταν τοσο μεγαλος αρχιμ#λακας που δε τη παλευε καθολου, θα επρεπε να τον θαψουν σε χαντακι το λεχριτη 

 

(σορρυ για την ενταση του ποστ, αλλα τον θυμηθηκα και συγχυστηκα, ειδικα μια μερα που ειχα υπηρεσια μαγειρια και ειχα τσακωθει μαζι του γιατι εβαζα πολυ φαγητο στο κοσμο και βαριονταν τα ζωα μεσα να βαλουν κι αλλες πατατες για τηγανισμα )

 

Καλα και μας οι πρωτες υλες συνηθως ηταν καλες,εκτος απο τον κιμα γιατι οπου ειχα παει μυριζε περιεργα και ηταν τιγκα στην κανελα για να σπασει η μυρωδια,αυτο με τις ντοματες κτλπ που λες,υποτιθετε οτι τρως εποχιακα φρουτα,οποτε μαρτιο που ειχα μπει μεχρι τελη μαιου ειχα λιωσει στο λαχανο,ευτιχως μ αρεσε η σαλατα λαχανο αλλα αμα τρως καθε μερα δυο φορες λαχανο,ε το σιχαινεσαι,το καλοκαιρι μας ειχαν λιωσει στην αγγκουροντοματα(δεν την βαριεσαι ποτε απλα)και απο Σεπτεμβριο και μετα παλι λιωσιμο στο λαχανο :D Παντως και να ειναι οι υλες αμα ο μαγειρας ειναι ασχετος,βραστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανέλα εεε; Βόρεια Ελλάδα;

 

Γιατι στην Βορεια Ελλαδα μονο τρωμε κανελα? :P Στην Λημνο που ειμουν πιο πολυ νοτιοφερνανε παντως,ξερεις το σουβλακι να το λενε καλαμακι,τα πιτογυρα τους να κανουν 2-2,5 ευρω και να ειναι αθηναικα και στο μεγεθος και στην γευση κτλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο ημουν θεσσαλονικη και πιερια εφαγα οση κανελα δεν ειχα φαει σε ολη μου τη ζωη :lol:

(καλα με τα σουβλακια, αλλο προβλημα :lol: εχω ζητησει πιτογυρο με τζατζικι και μου εβαλαν εκτος απο αυτο κετσαπ και μουσταρδα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ζητησει πιτογυρο με τζατζικι και μου εβαλαν εκτος απο αυτο κετσαπ και μουσταρδα :P )</p>

 

Το περιεργο που ειναι; :-)

Λιτοχωρο να φανταστω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο ημουν θεσσαλονικη και πιερια εφαγα οση κανελα δεν ειχα φαει σε ολη μου τη ζωη :lol:

(καλα με τα σουβλακια, αλλο προβλημα :lol: εχω ζητησει πιτογυρο με τζατζικι και μου εβαλαν εκτος απο αυτο κετσαπ και μουσταρδα :P )

 

ε αυτα ειναι στανταρ σε μας,πρεπει να πεις αμα δεν θελεις,serious γινεται πιτογυρο χωρις κετσαπ?απλα η απατεωνια που κανουμε εμεις ειναι οτι δεν βαζουν στανταρ την αλοιφη για να χρεωνουν 20-30 λεπτα παραπανω,οσο για την κανελα δεν  μ αρεσει πολυ και στο σπιτι μας γενικα δεν χρησημοποιουμε,δεν ηξερα οτι το χρησημοποιουμε στα βορεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...