Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ή επιλεγει να χωνεται απο αξιωματικους ή τους λιγους υπαξ που του λενε κ ενα ευχαριστω χεχε :P [καλα αμα δεν υπαρχει κανεις τετοιος... :/ ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα λίγα που έχω δει, τα τελευταία 3 χρόνια έχουν βγει πάρα πολύ καλά παιδιά από ΣΜΥ/ΣΣΕ. Καμία σχέση με πιο παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, και χίλια χρόνια να περάσουν ο στρατός δεν πρόκειται να αλλάξει.

 

 

 

 

Θεσσαλονίκη: Έγινε και αυτό - Ο στρατός κάλεσε 80χρονους συνταξιούχους για εκπαίδευση!

Δεν πίστευε στα μάτια του ένας 60χρονος ηλεκτρολόγος από τη Θεσσαλονίκη όταν πήρε στα χέρια του Φύλλο Ατομικής Πρόσκλησης Εκπαίδευσης Άμαχου Πληθυσμού

Ο στρατός τον καλούσε δηλαδή να παρακολουθήσει άσκηση και μάλιστα εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι του. Στη Ροδόπη.

Η εκπαίδευση είναι διήμερη και ο 60χρονος άντρας σύμφωνα με τα όσα διάβαζε όφειλε να παραστεί διότι διαφορετικά θα βρισκόταν αντιμέτωπος με ποινικές κυρώσεις που ο νόμος προβλέπει. Μην έχοντας άλλη επιλογή, ο... ηλεκτρολόγος "κομάντο" ταξίδεψε μέχρι το στρατόπεδο της Κομοτηνής και εκεί τον περίμενε μια... ακόμα μεγαλύτερη έκπληξη!

Σύμφωνα με το parousiazw.gr, ανάμεσα στους εκπαιδευόμενους ήταν και 80χρονοι συνταξιούχοι που μάλιστα παρέστησαν με τα εγγόνια τους. Όπως υποστήριξε ο 60χρονος παρ' όλο που διαμαρτύθηκαν για την ταλαιπωρία που υφίσταντο κανένας από τους υπεύθυνους της άσκησης δεν μπόρεσε να τους εξηγήσει τα... ανεξήγητα

 

http://gr.news.yahoo.com/θεσσαλονίκη-έγινε-και-αυτό-ο-στρατός-κάλεσε-80χρονους-091005417.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, και χίλια χρόνια να περάσουν ο στρατός δεν πρόκειται να αλλάξει.

 

 

 

 

http://gr.news.yahoo.com/θεσσαλονίκη-έγινε-και-αυτό-ο-στρατός-κάλεσε-80χρονους-091005417.html

Καλά και τους έκαναν! Νομίζανε ότι θα λουφάρουν; Ας έκαναν τις υποχρεώσεις τους όσο ήταν νέοι. Αφού δεν θέλανε τα πληρώνουν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και τους έκαναν! Νομίζανε ότι θα λουφάρουν; Ας έκαναν τις υποχρεώσεις τους όσο ήταν νέοι. Αφού δεν θέλανε τα πληρώνουν τώρα.

 

triplefacepalm.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, don't get me wrong. Προφανώς και ο 80χρονος δεν έχει να προσφέρει τίποτα στο στράτευμα. Επίσης είναι αυτονόητο ότι δεν τον κράτησαν εκεί για εκπαίδευση. Απλά θα είδαν τα χαρτιά του και θα τον έστειλαν πάλι πίσω. Όταν όμως δεν φροντίζεις τις υποχρεώσεις σου, καλώς ή κακώς αυτά γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκ, ποιες υποχρεώσεις? :P

Όταν καλεί ο άλλος άνθρωπο 60 χρονων ή 80 για μετεκπαιδευση, ειναι λάθος.

Δεν τιθεται θέμα υποχρεώσεων στη μετεκπαίδευση. Οποιον θέλουν καλούν. Και εγω έχω πάει και ήταν μια χαρά...μόνο που ήμουν 28 όταν πήγα. Όχι 60 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γράφει κάπου ότι δεν φρόντιζαν τις υποχρεώσεις τους; απο που το έβγαλες αυτο το συμπέρασμα;

Έχει υποχρέωση προς τις Ένοπλες Δυνάμεις να πάει για θητεία. Εάν δεν πήγε και περίμενε τα 80 του τότε προφανώς και δεν φρόντιζε τις υποχρεώσεις του.

 

Ρε μλκ, ποιες υποχρεώσεις? :P

Όταν καλεί ο άλλος άνθρωπο 60 χρονων ή 80 για μετεκπαιδευση, ειναι λάθος.

Δεν τιθεται θέμα υποχρεώσεων στη μετεκπαίδευση. Οποιον θέλουν καλούν. Και εγω έχω πάει και ήταν μια χαρά...μόνο που ήμουν 28 όταν πήγα. Όχι 60 :P

Α, για μετεκπαίδευση. Σορρυ δεν το πρόσεξα. Σημειώστε άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα που έχεις ειναι ότι δεν έκανες θητεία, θα ήσουν πιο έξυπνος στα θέματα εφεδρείας...

Μεγάλε, ο πατέρας μου είναι Έφεδρος Ταγματάρχης, δηλαδή μαλάκας ήταν που πήγαινε συνέχεια στις επιστρατεύσεις και στις μετεκπαιδεύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(έχει πάρει και βαθμό ε?? Τον έχουν λιώσει τον άνθρωπο...χαχαχαχα. Το ξέρεις ομως οτι σε περιπτωση πολεμικής σύρραξης, τον καλούνε και αναλαμβανει κανονικά πόστο Ταγματάρχη ε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...