Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ψάρια ρε ψηλέ,τρέξαμε 50 άτομα λέμε,αν θυμάμαι καλά ήταν 100αρι και το κανα περίπου 2.5 λεπτά

αν τους πεις οτι θα κανεις μειωμενη θητεια δεν ειναι σε θεση αυτοι που μαζευουν υεα εκεινη τη στιγμη να το ελεγξουν

γενικα κανεις στο κεντρο δεν ειναι σε θεση να το ελεγξει γιατι και χαρτια εκει να τους καταθεσεις , ειναι αλλη η επιτροπη που θα παρει τη σχετικη αποφαση 

 

υπογραφεις χαρτι οτι θα κανεις μειωμενη και αυτοματως σε ξεχνουν απο υεα και δε σε ενοχλουν αλλο 

 

δε χρειαζεται να φτασεις μεχρι το στιβο 

 

αν σε στειλουν με το ζορι για υεα κι εσυ μετα τους κανεις καποια στιγμη χαρτια για 8μηνο θα εχουν προβλημα για αυτο αν τους πεις (εστω και ας μην ισχυει) οτι θα εισαι μειωμενης δε θα μπουν στο κοπο να το ρισκαρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Τι ψάρια ρε ψηλέ,τρέξαμε 50 άτομα λέμε,αν θυμάμαι καλά ήταν 100αρι και το κανα περίπου 2.5 λεπτά

κοπάδι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες εποχές νεούδι :P, όταν ήμουν εγώ φαντάρος κάναμε ουυυυυυ,τα κλασικά ξες

ΑΕΡΑΑΑ!!! και έτσι? :P

 

Λοιπόν συμφορουμιτες.

 

Σκέφτομαι να κόψω την αναβολή μου και να πάω να ξαναμπώ.

Το θέμα μου είναι ότι θέλω να ξαναδώσω αλλά επειδή την πρώτη φορά το χαρτί μου είχε έρθει για ΥΕΑ μου είπαν ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξαναέρθει έτσι.

Αυτοί δεν κάνουν 14μηνο?

 

Δεν είσαι υποχρεωμένος να πας για ΥΕΑ, και μένα το χαρτί έγραφε ΥΕΑ (και σε πολλούς άλλους) αλλά μας ρωτάγανε στην αρχή αν θέλουμε να πάμε, και να μην γράφει το χαρτί ΥΕΑ πάλι μπορείς να δώσεις εξετάσεις για ΥΕΑ, τουλάχιστον έτσι μας είπε ο Λοχαγός μας.

 

Τι ψάρια ρε ψηλέ,τρέξαμε 50 άτομα λέμε,αν θυμάμαι καλά ήταν 100αρι και το κανα περίπου 2.5 λεπτά

Μιλάμε για πολύ Ψάρεμα!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στρατολογία τι κάνεις, περνάς με το χέρι τις μεταβολές στις καρτέλες ή ανακάλυψαν επιτέλους τη μηχανογράφιση;

 

και τα 2 τα εχουν. χειρογραφα, καρτελες και σε υπολογιστικο συστημα. και αυτο γιατι απλα δεν εμπιστευονται απολυτα το ηλεκτρονικο συστημα.

 

ασε ποσες καρτελες οπλιτων εχω φτιαξει. σημερα περναω τα δυκο της μοιρας μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στρατολογία σε κεντρο ειναι ψιλοπακετο, τουλαχιστον ο αξκος του γραφείου ειναι οκ ή καμμιά καριολα που βάζει τους φαντάρους και αυτη αράζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες (το βράδυ πριν σκοτωθεί ο φαντάρος) έβλεπα στον ύπνο μου οτι ήμουν στο στρατόπεδο
κάτι γινόταν (λες και ετοιμαζόντουσαν για πόλεμο φάση) και είχαν βγάλει έξω πολυβόλα , άρματα κλπ
βλέπω ενα φίλο και του λέω "τι γίνεται εδώ ρε?" μου λέει πάμε για άσκηση
και λέω μες το όνειρο μου "ακόμα στρατό είμαι ? πόσο στρατό ακόμα? δεν θα τελειώσουμε ποτέ ?" χΔ!!!
βγαίνουμε έξω και φορούσαμε κάτι στολές σαν αυτές που φοράνε οι Αμερικάνοι στρατιώτες στις κηδείες στρατιωτών που σκοτώθηκαν στον πόλεμο. Και λέει ήταν εκεί οι δικοί μας και μας αποχαιρετούσαν

Μα την παναγία , οταν ξύπνησα και είδα που βρισκόμουν μου ήρθε να αρχίσω να χορεβω απ την χαρά μου
τι γαμημένο όνειρο ... τόσο αληθινό ..
 

 

Είπαμε άλλες εποχές,ασπιδες,δορατα και τέτοια,γατάκια :P

 

απορία .. πότε σταμάτησαν τα πειράγματα στο στρατό ? πριν πόσα χρόνια περίπου ?
γιατί οπου και να πήγα δεν συνάντησα τίποτα τέτοιο .όχι σε εμένα γιατι δεν τους έπαιρνε , σε ήσυχα παιδάκια και μαζεμένα λέω . Είχα ακούσει κάτι ιστορίες... μόνο ξύλο είδα και έπαιξα στο στρατό αλλα όχι για βλακείες . Γενικά υπάρχει καλό κλήμα μεταξύ των φαντάρων.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...