Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω πάρει 8 φοιτητική και δεν το βλέπω να παίρνω τις άλλες 4 μιας και το Uni μου είναι κλειστό λόγω απεργίας. Σκέφτομαι να πάω κανένα 401 και να βάλω το γιατρό να μου τις γράψει αναρρωτική και να τις κολλήσω με απολύσεως.

πάει ενας π ήξερα οταν ήμουν φαντάρος και το κάνει αυτό

μετά απο κανα μήνα πάει και ενας άλλος

ο 2ρος έπεσε σε μαλάκα και του έδωσε 2 εβδομάδες αναρρωτική (την 1 την υπηρέτησε γιατι είχε ξαναπάρει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω πάρει 8 φοιτητική και δεν το βλέπω να παίρνω τις άλλες 4 μιας και το Uni μου είναι κλειστό λόγω απεργίας. Σκέφτομαι να πάω κανένα 401 και να βάλω το γιατρό να μου τις γράψει αναρρωτική και να τις κολλήσω με απολύσεως.

Αν βοηθαει, θυμαμαι πως (μεχρι) 4 ημερες, μπορουσε να μας δωσει ο (οπλιτης) Ιατρος του φρουραρχειου,

οταν βρισκομασταν σε αδεια ως "μη δυναμενος μετακινηθει" πισω στη μοναδα. Το 401, εδινε απο 5αρες &

πανω (και παντα +5 δηλαδη 10, 15, 20), αλλα για αυτες επρεπε να γινει εισαγωγη, εστω μιας ημερας & να

μεινεις μια νυχτα μεσα! Την επομενη, ακομη κι δεν βρισκοταν τιποτε ανησυχητικο, εφευγες με αναρρωτικη

αδεια για σπιτι, καθως παντοτε η εισαγωγη παντρευοταν με αναρρωτικη μινιμουμ 5 ημερες @ εξιτηριο σου

:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αρρωστήσεις εξαιτίας της υπηρεσίας δεν υπηρετείς παραπάνω, αλίμονο...

Αυτο ειναι τεραστιος μυθος και υπαρχει κυριως για τυπικους λογους ακομα στο στρατο. Εγω και πολυ καλος φιλος, υπηρετησαμε παραπανω θητεια, μιας και πηραμε παραπανω αναρωτικη αδεια απο αυτη που προβλεπεται, απο καταστασεις και τραυματισμους που συνεβησαν εν ωρα θητειας.

Για να μην υπηρετησεις παραπανω, ενω ευθυνεται ο στρατος, περαν των γνωστων τροπος (βυσμα/γνωστοι κτλ) θελει μια τεραστια διαδικασια οπου υφισταται κυριως στα χαρτια. Κοινως να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας αναμεσα σε αχρηστους δημοσιους υπαλληλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι τεραστιος μυθος και υπαρχει κυριως για τυπικους λογους ακομα στο στρατο. Εγω και πολυ καλος φιλος, υπηρετησαμε παραπανω θητεια, μιας και πηραμε παραπανω αναρωτικη αδεια απο αυτη που προβλεπεται, απο καταστασεις και τραυματισμους που συνεβησαν εν ωρα θητειας.

Για να μην υπηρετησεις παραπανω, ενω ευθυνεται ο στρατος, περαν των γνωστων τροπος (βυσμα/γνωστοι κτλ) θελει μια τεραστια διαδικασια οπου υφισταται κυριως στα χαρτια. Κοινως να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας αναμεσα σε αχρηστους δημοσιους υπαλληλους.

+1.Έτυχε το ίδιο και σε εμένα,αλλά ευτυχώς έφτασε η αναρρωτική και δεν υπηρέτησα παραπάνω για τους μαλάκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε ξεκινάμε να λέμε στο μέσον για την μετάθεση? Μπήκα στην στρατολογία και το μόνο που βγάζει είναι οτι μπαίνω Νοέμβρη

περίπου 1 βδομάδα πριν μπείς... αν και μέσα όταν είσαι πάλι κανονίζονται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα δεν έχει μεγάλη σημασία το πότε. Αλλά το πόσο δυνατό βύσμα έχεις. Ούτως ή άλλως γίνοναι πάρα πολλές αλλαγές τις τελευταίες δυο μέρες.

Επομένως, αν έχεις μέτριο βύσμα, όποτε και να να κανονίσει αυτός, κάλλιστα μετά αλλάζουν τα κανονισμένα για να εξυπηρετηθεί μεγαλύτερο βύσμα.

Αφιέρωσε τον χρόνο σου στο να ενισχύσεις το βύσμα σου, αν και όσο γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιέρωσε τον χρόνο σου στο να ενισχύσεις το βύσμα σου, αν και όσο γίνεται.

Σαπορτ προεκλογικά το βύσμα σου.

Και όλη την αγία οικογένεια του!

 

Άκρως Ελληνικά! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά προσωπικά δνε χρειάζομαι και τίποτα ιδιαίτερο. Χίο θέλω να με πάνε απλά και είμαι απο Πάτρα. 

 

 

η γκομενα ειναι απο Χιο;

ρωτησε αν το βύσμα σου εχει άκρες εκει, γιατι σε βλέπω να βαράς τα σκοπέτα των ντόπιων βυσμάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά προσωπικά δνε χρειάζομαι και τίποτα ιδιαίτερο. Χίο θέλω να με πάνε απλά και είμαι απο Πάτρα. 

εγω είχα στον θάλαμο μου παλικάρι που ήθελε Αλεξανδρούπολη και τελικά τον πήγαν Έβρο αλλα πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ πιο πάνω.. ήταν ο μόνος απο τα 20 άτομα που δεν "φτιάχτηκε" :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η σχολή μου Χίο και θέλω να πηγαίνω να δίνω κανα μάθημα, έχω 5 για πτυχίο. + οτι έχω γνωστό φίλο μου που είναι στρατιωτικός εκεί και θα με σενιάρει αν πάω σε κάποια μονάδα.

 

Αυτός μου είπε οτι το καλύτερο θα ήταν ρανταρίστας είναι ζωάρα, αλλα θέλει πολύ σπρώξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερες! μια ερωτηση! ληγει η αναβολη μου λογω σπουδων τον γεναρη, αλλα επειδη εχουν μεινει λιγα μαθηματα (2-3) και παρουσιαση πτυχιακης, θα ηθελα να τελειωσω πρωτα τη σχολη και μετα να μπω στρατο... θα μπορεσω να ζητησω μια 6μηνη αναβολη? ωστε να μπω σεπτεμβρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...