Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από άδεια στο στρατόπεδο μπαίνουμε με πολιτικά ή παραλλαγή?

Πάντα εξαρτάτε από το στρατόπεδο που είσαι! να ρωτήσεις τον Δκτη σου για να μην ρισκάρεις. ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατάλαβα, θα πάρω στο κέντρο αν είναι να ρωτήσω.

Κάτι άλο τώρα, επειδή μαλλον πάω ΔΕΑ στην Πέραμο μπορώ να πάρω κινητό με κάμερα ή θα μου την πουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α πασο τοτε.

 

 

απο φρουραρχειο? και πως θα παρει παραπεμπτικο??

 

Σου δινουν παραπεμπτικο κανονικα χωρις κανενα χαρτι

 

Πηγη : Το εκανα τον Ιουλιο , χωρις κανενα χαρτι

 

Επισης ατομα πηραν Ι5 χωρις κανενα χαρτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δινουν παραπεμπτικο κανονικα χωρις κανενα χαρτι

 

Πηγη : Το εκανα τον Ιουλιο , χωρις κανενα χαρτι

 

Επισης ατομα πηραν Ι5 χωρις κανενα χαρτι 

 

 

για το i5 δε γνωριζω :P. και εγω το εκανα χωρις χαρτι αλλα ηταν βυσματικο. απο διαφορα ατομα και σε φορουμς διαβασα οτι κανονικα χρειαζεται

 

Προσωπικά ποτέ δεν μπήκα με παραλλαγή.

Πάντα πήγαινα και άλλαζα στους κοιτώνες.

Δεν ξέρω βέβαια εάν πετύχεις σε κανέναν μαλάκα και σας υποχρεώνει να είστε με την στολή εξόδου όταν μπαίνετε.

 

 

και εγω παντα με πολιτικα μπαινοβγαινω. βασικα τα περισσοτερα στελεχη το κανουν. ελαχιστοι σκανε με τα στρατιωτικα. λογω στρατονομιας που ελεγχει τους παντες. το καλο ειναι οτι εχουμε φιλους τους στρατονομους και ξερουμε ποιες ωρες κανουν τα ποστα τους :-D

 

το πρωι δηλαδη 6:30 για την πρωινη αναφορα στις 7 δεν εχει στρατονομια οποτε μπαινεις και με στρατιωτικα χωρις φοβο :P

 

και φυσικα οσοι φανταροι μπαινουν με τα αμαξια τους παλι με τα στρατιωτικα δεν εχουν κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Κατάλαβα, θα πάρω στο κέντρο αν είναι να ρωτήσω.</p>

<p>Κάτι άλο τώρα, επειδή μαλλον πάω ΔΕΑ στην Πέραμο μπορώ να πάρω κινητό με κάμερα ή θα μου την πουν?</p>

 

Κοιτα κινητο θα χρησιμοποιεις μονο οταν σου επιτρεπουν οι βηταδες, δηλαδη κανενα 20λεπτο την ημερα και αμα, εννοειται πως δεν θα κουβαλας μαζι σου κινητο ποτε αμα δεν παρεις αδεια απο βητα οποτε λιγη σημασια εχει. Ουσιαστικα θα ειναι μεσα στο σακιδιο ολη μερα. Τωρα αμα θελει να σε καμπανιασει καποιος βητας μπορει να το παρει σαν αφορμη. Οταν γινεις βητας θα χρειαζεσαι να το κουβαλας οποτε θα πρεπει να το κρυβεις απο κανενα μαλακα καραβανα, αλλα ειναι καλο να εχεις καμερα μαζι σου, πολλες στιγμες στα ΥΕΑ αξιζει να της αποθανατησεις. Η καλυτερη λυση για εμενα ειναι να εχεις ενα με καμερα και ενα χωρις ωστε να εισαι παντα καλυμενος. Εγω στο χιτωνιο κουβαλουσα σαν βητας κανονικη ψηφιακη μηχανη, οταν με σταματουσαν καραβαναδες για ελεγχο εδειχνα το σαπιοκινητο που ειχα....

 

Απο αδεια μπαινεις χωρις παραλλαγη και παντα το τελευταιο λεπτο, γλιτωνεις την πρωινη επιθεωρηση και την μιση αναφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από άδεια στο στρατόπεδο μπαίνουμε με πολιτικά ή παραλλαγή?

Αν μπεις βραδυ (παντα βραδυ εμπαινα εγω) δεν εχεις προβλημα. Πας , αλλαζεις και υπνο.

Ακόμα να καταργηθεί η υποχρεωτική θητεία; Μέχρι το 2019 που μπαίνω μέσα έχω ελπίδες ή μπα;  :-(

Αν συνεχησουν ετσι τα πραγματα στην Ελλαδα μαλλον μεχρι το 2019 δεν θα μας ενδιαφερει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!Αρχικά θέλω να ρωτήσω μπαίνει κάποιος τον Νοέμβριο?και επίσης γνωρίζετε εάν δίνουν ακόμα μεταλλικές ταυτότητες ακα νεκροτάμπελα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα κινητο θα χρησιμοποιεις μονο οταν σου επιτρεπουν οι βηταδες, δηλαδη κανενα 20λεπτο την ημερα και αμα, εννοειται πως δεν θα κουβαλας μαζι σου κινητο ποτε αμα δεν παρεις αδεια απο βητα οποτε λιγη σημασια εχει. Ουσιαστικα θα ειναι μεσα στο σακιδιο ολη μερα. Τωρα αμα θελει να σε καμπανιασει καποιος βητας μπορει να το παρει σαν αφορμη. Οταν γινεις βητας θα χρειαζεσαι να το κουβαλας οποτε θα πρεπει να το κρυβεις απο κανενα μαλακα καραβανα, αλλα ειναι καλο να εχεις καμερα μαζι σου, πολλες στιγμες στα ΥΕΑ αξιζει να της αποθανατησεις. Η καλυτερη λυση για εμενα ειναι να εχεις ενα με καμερα και ενα χωρις ωστε να εισαι παντα καλυμενος. Εγω στο χιτωνιο κουβαλουσα σαν βητας κανονικη ψηφιακη μηχανη, οταν με σταματουσαν καραβαναδες για ελεγχο εδειχνα το σαπιοκινητο που ειχα....

 

Απο αδεια μπαινεις χωρις παραλλαγη και παντα το τελευταιο λεπτο, γλιτωνεις την πρωινη επιθεωρηση και την μιση αναφορα...

 

Tόσο απαγορευτική η χρήση του εκεί μέσα? Ομολογώ ότι δεν το ξερα. Πάντως για 2 κινητά το σκέφτηκα κι εγώ και μάλλον αυτό θα κάνω. Όταν μπω να τα έχω πάνω μου ή στο σάκο? Τι ελέγχους θα κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tόσο απαγορευτική η χρήση του εκεί μέσα? Ομολογώ ότι δεν το ξερα. Πάντως για 2 κινητά το σκέφτηκα κι εγώ και μάλλον αυτό θα κάνω. Όταν μπω να τα έχω πάνω μου ή στο σάκο? Τι ελέγχους θα κάνουν?

Σαν καινουριος θα κανεις τα παντα μετα απο αδεια των βηταδων, οποτε το να ζητας να κουβαλας κινητο δεν ειναι πολυ σοφο....Εμεις ουτε ρολοι δεν μας αφηναν να φοραμε...

Ελεγχους θα κανουν , αλλα θα τους κανουν αλλοι ΥΕΑ οποτε αμα δεν προκαλεις και το εχεις καπου κρυμμενο δεν φανταζομαι να σου δημιουργησουν προβλημα. Ολοι εκει μεσα αλλωστε κινητο με καμερα θα εχουν, απλα θελει διακριτικοτητα. Οταν μπεις θα τα εχεις ολα στο σακο και τιποτα επανω σου, ουτε τσιχλες για να γλυτωσεις λιγο τεντωμα του τυπου "κουβαλας και πορτοφολι αλφα, σε μπαρ νομιζεις οτι ηρθες;"

Θεατρο ειναι εκει μεσα, παιξε τον ρολο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που συμβουλεύεις να βάλω το κινητό με την κάμερα δηλαδή?

Μεσα στον τσαντα, και να μην το βγαλεις εκτος αμα δεις οτι το κλιμα σε περνει. Δεν χρειαζεται να το κρυψεις καλα, απλα να μην ειναι πολυ εμφανες. Στην τσεπη να εχεις το απλο το οποιο θα σου πουνε να το βαλεις και αυτο στην τσαντα λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...