Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σας!Αρχικά θέλω να ρωτήσω μπαίνει κάποιος τον Νοέμβριο?και επίσης γνωρίζετε εάν δίνουν ακόμα μεταλλικές ταυτότητες ακα νεκροτάμπελα?

Δυστυχώς μπαίνω εγώ.

Αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έψαξα για κινητό γιατί μπαίνω τώρα Νοέμβριο και αποφάσισα να αγοράσω ένα Galaxy S3 να το έχω να περνάω την ώρα μου με λίγο ίντερνετ. Αλλα στην αρχή θα μπώ με μια μπακατέλα και θα πω να μου το φέρουν στο επισκεπτήριο. Μετά τα κλασσικά μόνο αθόρυβο, πάντα πάνω σου και κοιτάς μέχρι και στον κώλο σου μην είναι κανένας κρυμμένος και σε δεί  όταν θα το χρησιμοποιείς. Στο κέντρο μου είπαν και φίλοι μου που πήγαν τώρα οτι είναι λίγο ζόρι, στο στρατόπεδο Χίο ο ένας και Ρόδο ο άλλος ήταν στα @@ τους. Ο δεύτερος πήγε απο την αρχή στο κέντρο με κινητό με κάμερα, του το πήραν και μετά απο μια εβδομάδα του το έδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εισαι χαζος για να σε δουν με το κινητο φατσα καρτα και να στο παρουν , πραγματικα

Απλα ειναι τα πραγματα για το κεντρο

 

Ειτε παιρνετε 2 κινητα ( 1 καλο και 1 φθηνο ) . Οταν ψαχνουν τα πραγματα δειχνετε το φθηνο χωρις καμερα κ το αλλο το κρατατε πανω σας ειτε απλα παιρνετε μονο το φθηνο για αρχη μεχρι το πρωτο επισκπετηριο

 

Αν παρετε το καλο σας , απλα το φυλατε στους σακους σας κλειδωμενο κ το βγαζετε οταν ειστε στο κρεβατι σας το βραδυ

 

Χρονο δεν θα εχετε κ ιδιαιτερο εκτος απο τα βραδια που θα πεφτετε πτωματα για υπνο στην αρχη

 

Οταν με το καλο πατε στις μοναδες τοτε δν εχετε προβλημα 

 

Οσο για τα νεκροταμπελα δν νομιζω οτι υπαρχουν πλεον , τουλαχιστον οχι παντου

Στην 319 οι περισσοτεροι δεν ειχαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το βάλω κάτω κάτω αν είναι ανάμεσα στα εσώρουχα.

Από εξόδους και άδειες ξέρεις τι παίζει τον κάθε μήνα?

Πρωτη εβδομαδα δεν θα εχεται υπηρεσιες οποτε θα ερθουν 2-3 εξοδοι σιγουρα. Μετα τα πραγματα σφιγγουν,στα υεα εχεις εξοδο τεταρτη 4ωρη και πσκ. Σε εμας πηγαινε μια εξοδο την εβδομαδα και καθε 3 εβδομαδες μια τεταρτη. Αλλα καπου θα σκασει και εμπλοκη και θα κατσεις κανενα 10ημερο μεσα σερι. Η καλυτερη εξοδος ειναι κυριακη που φευγεις πρωι, η χειροτερη παρασκευη και τεταρτη.

 

Αδειες στους 4 μηνες δικαιουσαι αν θυμαμαι καλα 3 ΣΚ, φευγεις παρασκευη κατα τις 3 και γυρνας δευτερα, ενω αν μενεις μακρια μπορει να παρεις και την δευτερα οδοιπορικα. Αδεια ομως δεν περνεις οσο ειναι οι βηταδες μεσα, εκτος αμα εχεις βυσμα. Επισεις αδεια δεν περνεις οποτε θελεις, αλλα παει με λιστα ωστε να ειναι μοιρασμενες.

 

Βεβαια απο μοναδα σε μοναδα μπορει να αλλαζουν τα πραγματα αλλα γενικα τηρουνε τον κανονισμο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έψαξα για κινητό γιατί μπαίνω τώρα Νοέμβριο και αποφάσισα να αγοράσω ένα Galaxy S3 να το έχω να περνάω την ώρα μου με λίγο ίντερνετ. Αλλα στην αρχή θα μπώ με μια μπακατέλα και θα πω να μου το φέρουν στο επισκεπτήριο. Μετά τα κλασσικά μόνο αθόρυβο, πάντα πάνω σου και κοιτάς μέχρι και στον κώλο σου μην είναι κανένας κρυμμένος και σε δεί  όταν θα το χρησιμοποιείς. Στο κέντρο μου είπαν και φίλοι μου που πήγαν τώρα οτι είναι λίγο ζόρι, στο στρατόπεδο Χίο ο ένας και Ρόδο ο άλλος ήταν στα @@ τους. Ο δεύτερος πήγε απο την αρχή στο κέντρο με κινητό με κάμερα, του το πήραν και μετά απο μια εβδομάδα του το έδωσαν.

 

 

Πρεπει να εισαι χαζος για να σε δουν με το κινητο φατσα καρτα και να στο παρουν , πραγματικα

Απλα ειναι τα πραγματα για το κεντρο

 

Ειτε παιρνετε 2 κινητα ( 1 καλο και 1 φθηνο ) . Οταν ψαχνουν τα πραγματα δειχνετε το φθηνο χωρις καμερα κ το αλλο το κρατατε πανω σας ειτε απλα παιρνετε μονο το φθηνο για αρχη μεχρι το πρωτο επισκπετηριο

 

Αν παρετε το καλο σας , απλα το φυλατε στους σακους σας κλειδωμενο κ το βγαζετε οταν ειστε στο κρεβατι σας το βραδυ

 

Χρονο δεν θα εχετε κ ιδιαιτερο εκτος απο τα βραδια που θα πεφτετε πτωματα για υπνο στην αρχη

 

Οταν με το καλο πατε στις μοναδες τοτε δν εχετε προβλημα 

 

Οσο για τα νεκροταμπελα δν νομιζω οτι υπαρχουν πλεον , τουλαχιστον οχι παντου

Στην 319 οι περισσοτεροι δεν ειχαμε 

 

Μάλλον διαφέρει κέντρο από κέντρο. Στη Θήβα δεν κάναν έλεγχο σε κινητά. Ανθυπολοχαγός όταν τον ρώτησε κάποιος αν τον αφήνει να βγάλει φωτογραφία με το όπλο του είπε απλά ένα όχι χωρίς γιατί και πως έχει τέτοιο κινητό. Από την άλλη ένας λοχίας επειδή απ τη μια δεν είχαμε τι να κάνουμε και από την άλλη δεν ήθελε να του σπάμε τα @@ μας είπε αν θέλουμε να βγάλουμε φωτογραφία με τα όπλα με την προυπόθεση να γίνουν όλα ήρεμα κι ωραία.

Όσο για τον χρόνο ήταν άπλετος σε σημείο που θέλαμε να κάνουμε κάτι γιατί δεν περνούσε με τίποτα η μέρα. Πτώμα δεν ήταν κανείς, όλοι φρεσκαδούρες ξυπνούσαμε από τις 5.30 ώστε χαλαρά να ντυθούμε, ξυριστούμε ή οτιδήποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικα και κ διαφερει

 

Εμας στην Τριπολη δεν μας αφηναν να καθομαστε , εκπαιδευση πρωι κ μεσημερι ( εκτος απο καποιες μερες αν θυμαμαι καλα ) κ απλα το απογευμα καθοσουν μεχρι να φας κ μετα να την πεσεις

 

Ελεγχο σε κινητα δεν κανουν , απλα σε ρωτανε αν εχεις κινητο . 

Σακους ψαχνουν

 

Τα υπολοιπα ειναι αναλογα στον ανθρωπο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον διαφέρει κέντρο από κέντρο. Στη Θήβα δεν κάναν έλεγχο σε κινητά. Ανθυπολοχαγός όταν τον ρώτησε κάποιος αν τον αφήνει να βγάλει φωτογραφία με το όπλο του είπε απλά ένα όχι χωρίς γιατί και πως έχει τέτοιο κινητό. Από την άλλη ένας λοχίας επειδή απ τη μια δεν είχαμε τι να κάνουμε και από την άλλη δεν ήθελε να του σπάμε τα @@ μας είπε αν θέλουμε να βγάλουμε φωτογραφία με τα όπλα με την προυπόθεση να γίνουν όλα ήρεμα κι ωραία.

Όσο για τον χρόνο ήταν άπλετος σε σημείο που θέλαμε να κάνουμε κάτι γιατί δεν περνούσε με τίποτα η μέρα. Πτώμα δεν ήταν κανείς, όλοι φρεσκαδούρες ξυπνούσαμε από τις 5.30 ώστε χαλαρά να ντυθούμε, ξυριστούμε ή οτιδήποτε άλλο.

322 και μας έκαναν στη Θήβα έλεγχο κανονικότατα. Άνοιγμα σάκου, και ένα γρήγορο ψάξιμο ανάμεσα στα πράγματα. Εντάξει αν ήταν μέσα σε κάλτσα δεν θα το έβρισκαν.

Μετά στο κέντρο, χαλαρά. Μιλούσαμε όλοι κανονικότατα. Απλά θέλει μια διακριτικότητα.

Γενικά όμως το δεύτερο κινητό χρειάζεται και μετά.

Εμείς στη Θήβα είχαμε χρόνο το μεσημέρι. Εφόσον υπηρεσίες είχαμε μια στις 4 μέρες, το μεσημέρι μπορούσες να κοιμηθείς αν έκαναν οι άλλοι ησυχία. Άνετα μπάνιο και ύπνο δηλαδή. Ε μετά το απόγευμα δεν κάνεις τίποτα κουραστικό. Εκτός απο τη μέρα που πήγαμε πορεία+βολή, θα κάνεις παρέλαση ή θεωρητικά μαθήματα, στα οποία κουράζεσαι μόνο επειδή κάθεσαι οκλαδόν.

 

Προσωπικά στη μονάδα μου ήταν πολύ πιο αυστηρά τα πράγματα σχετικά με το κινητό, παρά στο κέντρο. Έριξε 20Φ οδιοικητής μας έναν που τον βρήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι λίγο άσχετο, μπορώ να έχω μαζί μου πολυβιταμίνες στην παρουσίαση στο ΚΕΝ ή θα μου τις πετάξουν;

 

 

Θα τις πετάξουν

 

Οχι απαραιτητα. Καβατζωσε τες καπου καλα (καλτσες) και δεν θα εχεις θεμα. Εγω οταν παρουσιαστηκα, πηρα φαρμακα μαζι μου κανονικα και δεν μου ειπε κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Να ρωτήσω και κάτι λίγο άσχετο, μπορώ να έχω μαζί μου πολυβιταμίνες στην παρουσίαση στο ΚΕΝ ή θα μου τις πετάξουν;

 

 

Θα τις πετάξουν

 

Οχι απαραιτητα. Καβατζωσε τες καπου καλα (καλτσες) και δεν θα εχεις θεμα. Εγω οταν παρουσιαστηκα, πηρα φαρμακα μαζι μου κανονικα και δεν μου ειπε κανεις τιποτα.

Σε ρώτησαν και τους είπες ότι δεν είχες?Εντάξει για εισπνεομενα κτλ θα εχω κάποιο χαρτί μάλλον αλλά τις βιταμίνες απλά να τις κρύψω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βγηκαν οι καταταξεις για πεζικο για την ΣΤ....

Παρουσιαζομαι πυροβολικο θηβα!!

Καποια εμπειρια απο παλαιοτερους? :)

Θηβάρα ζωάρα γενικότερα.Τεράστιο στρατόπεδο και πολλά άτομα.

Από εκεί και πέρα η Θήβα είναι νέκρα και οι γηγενείς σε βλέπουν κάτι ανάμεσα σε πορτοφόλι κι υπάνθρωπο.

Τα ταξί τότε(2009) χρέωναν 6€ για μια διαδρομή 5 λεπτών!

Ωραίο στρατόπεδο,μαλακία μέρος-άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...