Προς το περιεχόμενο

(tv) panasonic TX-50CXM710 899€


Chrisl7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Έχω plasma panasonic 5ετίας (40u10) που δεν την φθάνουν στο τηλεοπτικό σημερινές samsung και lg ούτε για πλάκα.

Μόνο media player δεν έχει. Αν το έχουν φτιάξει και αυτο στις σημερινές panasonic τότε προσωπικά τη θεωρώ ανώτερη από όλες τις υπόλοιπες εταιρείες.

Είναι σαν να παίρνεις γιαπωνέζικο αυτοκίνητο..Υπάρχει περίπτωση να πάρεις ξανά γερμανικο;

 

 

Συγκρινεις plasma με lcd που είναι βασικο λαθος που παραπλανει. Δεν προκειται να εχει μια lcd την εικονα μιας plasma ανεξαρτητως μαρκας. Lcd μεταξυ τους πρεπει να συγκρινεις.

 

Οι panasonic είναι ψόφιες από media player, οσες εχω δοκιμασει εγω τουλάχιστον. Δεν ξερω αυτή επειδή είναι ουλτρα αν εχει καποιον εστω μετριο, διαβαστε στα reviews πριν την παρετε μηπως δεν παιζει τιποτα από usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx50cx700b-201506054122.htm

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?id=1431346125&subaction=showfull

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-50cx700b-review.11286

 

Αν καποιος προτείνει καλυτερη στα χρηματα της ας το πει την γνωμη του

Η 700 και η 710 ειναι ιδιες μονο στα hz αλλαζουν η μια ειναι 800 η αλλη 1000 και η 710 δινει 2 τηλεκοντρόλ το ενα ειναι touch κατι σαν mouse

post-243907-0-00102100-1441531385_thumb.png

post-243907-0-76943200-1441531441_thumb.png

post-243907-0-30526500-1441531483_thumb.png

post-243907-0-07705200-1441531542_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

 

Την ειχαν αμα δειτε στο σκρουτζ 1300€ και την tx-50cx700e 1250€

....

 

Η 710 δεν πολυκυκλοφορει ευρωπη, εκει υπαρχει η 715.

 

Η 700 παντως για να εχεις μετρο σύγκρισης με τα  1299 που την εχει το mediamarkt και κανει αυτην να φαινεται στα 899 τρελη τιμη, να πω ότι Ιταλια για παράδειγμα ξεκινα μονιμα εδω και 3 μηνες από τα 850 ευρω, στις άλλες χωρες λιγο παραπανω.

http://www.idealo.it/confronta-prezzi/4767611/panasonic-tx-50cx700e.html

Αν καποιος προτείνει καλυτερη στα χρηματα της ας το πει την γνωμη του

 

 

Ειχα ψαξει πριν κανενα 2μηνο για uhd όταν ειχε βαλει το ΜΜ μια thomson 50αρα 3d/UHD στα 599 αν θυμαμαι καλα.

 

Από τοτε δεν τα παρακολουθώ, τωρα που εριξα μια ματια καλο vfm πρεπει να είναι αυτή (αλλα δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα, είναι φρεσκο μοντελο)

 

55αρα UHD / Smart sammy με τιουνερ που εχει και δορυφορικη ληψη στα 819 εξω

http://www.comtech.de/detail/index/sArticle/86927

Δεν εχω διαβασει reviews παντως, ουτε εχω αποψη για την ποιοτητα εικονας σε σχεση με την πανυ.

 

 

Δεν εχω βρει καπου αν και ποσα γυαλια περιεχει αυτή του θεματος. Εχεις καποια πληροφορηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως τα mediamaerkt σε όλη την ευρώπη την έχουν πολύ ακριβότερα την 710 (αφού είναι αποκλειστικότητά τους

). Ιταλία και Ολλανδία πχ που είδα την έχουν 1399 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πάντως τα mediamaerkt σε όλη την ευρώπη την έχουν πολύ ακριβότερα την 710 (αφού είναι αποκλειστικότητά τους

). Ιταλία και Ολλανδία πχ που είδα την έχουν 1399 και πάνω.

 

Μηπως εννοεις την 715;

 

http://www.mediamarkt.de/mcs/product/_PANASONIC-TX-50CXM715,48353,2043435.html 1349€ και με επιπλέον πραγματα από την 710, ένα γρηγορο που βλεπω ότι εχει και δορυφορικο δεκτη.

 

Το θεμα είναι ότι την εχει μονο το MM και το αδερφακι του saturn ετσι δεν υπαρχει ανταγωνισμος στις τιμες που βλέπεις, το 1349 δηλαδή της Γερμανιας. Ενώ στην 700 υπαρχει γι αυτό και ξεκινα από τα 830-850 Ιταλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξω καλες ειναι η τιμες,ελλαδα τι γινετε? Με τα capital δεν εχουμε πολλες επιλογες :-( εγω θελω μεσα στο μηνα αμεσα τηλεόραση. Μεσα σε 14 μερες εχω δικαίωμα υπαναχωρισης και επιστροφή χρημάτων αν τυχει κατι καλυτερο σε αυτο το διαστημα τρωει ακυρο.παντος την ειδα στο κατάστημα εχει αψογη οθονη και ντισαϊν. Αν καποιος εχει να προτεινει καποια αλλη καλύτερη μεχρι 1000€ καλο θα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να σε ρωτησω 2η φορα αν και ποσα γυαλια εχει στην συσκευασια;

 

Μιας και συνεχιζεις να ζητας (αγχωμένος ισως λογω ανάγκης αγορας) εναλλακτικες. Δεν ξερω αν είναι καλυτερες αφου δεν εχω δει του θεματος, αλλα φαινονται πολύ ανταγωνιστικες:

 

50αρα σαμμυ χωρις 3D 748€ με σμαρτ ριμοουτ και δορυφορικο δεκτη  http://www.ihoekfrasi.gr/productsDetails.asp?catID=5&prID=5212

 

49αρα lg με 2 pass γυαλια 3D, Magic Remote Control δορυφορικο δεκτη 839€ http://www.ihoekfrasi.gr/productsDetails.asp?catID=5&prID=5224

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτερα θα την παραλαβω δεν ξερω. Δεν εχω δει πουθενα να γραφει μπορει και να μην εχει. Γυαλια εχω απο την παλια μου panasonic που ειναι active. Δευτερα θα ενημερώσω παντος ακομα η πανασονικ και με led tv παιρνει πιστοποίηση thx

 

http://www.digitaltrends.com/tv-reviews/panasonic-tc-65ax800u-review/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολυ για τις προτασεις θα παω να τις δω και απο κοντα. Κοιταξα αρκετα review και γραφουν μετριες κριτικές και ειδα ειναι περσινα μοντελα και τα 2.σιγουρα θα εχουν καλυτερο media player που ενδιαφερει αρκετούς αλλα για εμενα ειναι το τελευταιο γιατι εχω καλυτερο απο αυτες που εχουν ενσωματωμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν μιλαμε για τηλεοραση με usb, wifi, dlna κλπ, η αξια του media Player δεν είναι το τελευταιο. Είναι από τα πρωτα κατά την γνωμη μου. Αν μπεις στην λογικη "εχω άλλο καλυτερο" νομιζω ότι μονο χαμενος θα εισαι, γιατι μιλαμε για επιπλέον τηλεχειριστήριο, καλωδια, μηχανήματα, θερμότητες, καταναλώσεις, πολύμπριζα κλπ. (Θεωρω δεδομενο ότι το καλυτερο που λες εχει hdmi2.0 εξοδο, υποστηριξη 3D και 4K κλπ μιας και προκειται για τηλεοραση 4Κ/3D).

 

Με την ιδια λογικη θα μπορουσε καποιος να πει δεν με νοιαζει που δεν εχει δορυφορικο δεκτη μιας και εχω πχ έναν "x" καλυτερο, δεν με νοιαζει που δεν εχει dvb-t (που πλεον ολες οι tv εχουν βεβαια) γιατι εχω έναν καλο δεκτη κλπ. Το να βαλεις την τηλεοραση απλα στην πριζα και να συνδεσεις και τις κεραιες σου και να μην θες τιποτα άλλο παρα μονο το τηλεχειριστήριο της, είναι στην εποχη μας μεγαλη δουλεια και αυτος είναι ο λογος υπαρξης των usb, ethernet/wifi, dlna.

 

Πιθανον να τα εχεις σκεφτει αυτά τα +- και να μην σε ενοχλουν αλλα τα φορουμ είναι για να μεταδίδουμε σκεψεις και πραγματα που πιθανον ο άλλος δεν γνωριζει ή δεν εχει σκεφτει. Και αυτοι που διαβαζουν ένα τοπικ είναι πολλοι. Τα γραφω και για ολους τους υπολοιπους λοιπον, μην παρεξηγήσεις.

(Προσωπικα όταν ειδα από κοντα ότι εκεινη η thomson 50'' 4K/3D που ειχε 599 δεν επαιζε κανενα 4Κ αρχειο από το usb, την αφησα και εφυγα χωρις δευτερη σκεψη.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σε δική μου panasonic (TX-42AS600) ο media player είχε θέμα με τους υπότιτλους που δε μεγαλώνουν με τίποτα. Ειναι αρκετά μικροί και δε μπορεις να τους ρυθμισεις. Δε ξέρω αν έχει διορθωθεί πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως ετσι ειναι. Γι αυτο ειπα 'για εμενα'! Εχω και ενισχυτή με hdmi 2.0 και θελω να περναει απο εκεί το σημα, αυτο δεν το κανει ο μεσος χρηστης. κοιταω το μαυρο τα χρωματα την κινηση και την αντιθεση να ειναι σε καλη αποδοση σε σχεση με την τιμη. Ο καθενας με τις αναγκες του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ.....ενα μαγαζι.....μια προσφορα......πολυ φιλοσοφια.....ακομα και μοδαρετορας παρασυρθηκε για την γνωστη αγαπη του στις πανασονικ :P :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χμ.....ενα μαγαζι.....μια προσφορα......πολυ φιλοσοφια.....ακομα και μοδαρετορας παρασυρθηκε για την γνωστη αγαπη του στις πανασονικ :P :D

 

Δεν αντιλαμβάνομαι φοβαμαι τι θες να πεις. Δεν ξερω τι θυμασαι για την σχεση μου με τις πανασονικ. Μαλλον τιποτα, αφου και οι 2 μεγαλες τηλεοράσεις μου είναι πανασονικ, πλασμα όμως.

 

Ολη μου η παρεμβαση στο θεμα εγινε αρχικα με αφορμή ότι ένα αστοχο ποστ (#10) πηρε 5 likes ενώ δεν ειχε καμια βαση αυτό που ελεγε και καμια σχεση με το θεμα, παραπλανουσε οποιον δεν γνωριζει. Θυμιζω θεματα με προσφορες lcd panasonic οι οποιες γενικα είναι πολύ φτηνες και προεκυψαν πολλοι απογοητευμενοι αγοραστες. Καντε μια αναζητηση. Χωρις να σημαινει υποχρεωτικα ότι και αυτή θα είναι απογοητευτικη.

 

Δεν είναι ενα μαγαζι ειναι ιδια και καλύτερη με την 50cx700 που την εχουν 1250€

Το ότι την εχουν 1299 δεν λεει τιποτα, είναι μια τιμη που υπαρχει μονο στην Ελλαδα, ξαναειπα μην σε παρασυρει αυτή η υποτιθεμενη διαφορα τιμης. Ιταλια που δεν εινα μονοπώλιο αλλα υπαρχει σε πολλα μαγαζια, 830-850€ μονιμα lowest price απο τοτε που κυκλοφορησε η 50cx700e. Η τιμη της 710 δεν είναι κακη παντως αν σου κανει και είναι καλη θα σου είναι μια χαρα. Όχι ευκαιρια όμως όπως εμφανιζει το "1250 vs 899".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...