Προς το περιεχόμενο

(tv) panasonic TX-50CXM710 899€


Chrisl7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θυμαμαι πολυ καλα για τις πλασμα σου,οταν μιλαγαμε για τη LG πλασμα περυσι.....that's why panasonic love.

anyway....δεν θεωρω οτι ειναι προσφορα απο 1 μαγαζι και λογικα θα επρεπε να κλεισει ή να ηταν οπως παλια στο βρηκα κατι.....αλλα  το εχεις κλειδωσει.( :( )

καλοριζικη στο φιλο που την πηρε και καλες θεασεις ....μπασκετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο μόνος λόγος που είναι προσφορά είναι γιατί μπορεί να συγκριθεί και να θεωρηθεί ανώτερη (βάση των reviews) των αντίστοιχων entry level της σαμσουνγκ. Αλλιώς νομίζω δε θα ασχολιόταν κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον την παρελαβε η κοπελα μου χτες αλλα σαν γυναικα δεν ελεγξε. Οταν γυρισα το μεσημέρι μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι η κουτα στα πλαγια σε αθλια κατάσταση απο τις πρώην ταινιες ασφαλείας που ειχαν αφαιρεθει και οταν την ανοιξα μεσα ηταν σπασμενα καποια αφρολεξ και η σακουλα της τηλεορασης που ειναι και αυτη σαν αφρολεξ κακοβαλμενη δεν ειδα παρακατω, λογικα θα ηταν απο επιστροφή. Πηρα τηλ και μου ειπαν να μου δωσουν αλλη αμεσα.τους ειπα να μου την φερουν το Σάββατο να ειμαι και εγω εκει να την ελέγξω.μου ζητησαν χιλια συγνωμη και οτι δεν ξερουν πως εγινε αυτο, δεν πειράζει ετσι και αλλιως σε καμια 10αρια μερες θα μου χρειαστεί που μετακομιζω, γιαυτο και βιαζομουν να παρω τηλεόραση η παλια panasonic θα μείνει στον πατερα μου

Εικόνες!!!

post-243907-0-60757600-1441780418_thumb.jpg

post-243907-0-69858500-1441780561_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαινουν αυτα, τα παιδια λενε την γνωμη τους σεβαστη!ξεχασα να πω γυαλιά δεν ειδα στο κουτι και οτι εχει 2 χειριστήρια! Οταν την βαλω θα γραψω τις εντυπωσεις μου απο εικόνα αλλα και εγω δεν ειμαι ειδικος να καταλαβω παρα πολλα πραγματα απ οτι διαβασα σε καμια 10αρια reviews γραφουν πανω κατω τα ιδια οτι ειναι καλη για την τιμη της και τοτε ειχε 1600€.παντος απο ποιότητα εξωτερικα που την ειδα στο μαγαζι ειναι απο τις καλυτερες και απο εικονα μου αρεσε παρα πολυ σε σχεση με τις διπλανες αλλα εκει εχουν εργοστασιακες ρυθμίσεις.αρα βασιζομαι στα reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εβαλα για καμια ωριτσα να την δω. Εχει απίστευτο μαυρο και ζωντανα χρωματα με τις ρυθμίσεις που εχει απο το εργοστάσιο. Ευκολο μενου παιχνιδακι και παρα πολλες ρυθμίσεις για την εικονα. Απο το usb διαβασε κανονικα avi και mkv αλλα οχι ηχο dts.οι εφαρμογές ιντερνετ για εμενα αδιαφορες αλλα λιγο που το κοιταξα παει αρκετα γρηγορα το μενου τους και ανοιγουν αμεσα.την βλεπω αρκετα καλη κατασκευή. Τωρα για περισσότερα σε λιγες μερες που θα μετακομισω και θα μπει στο σαλονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

Έχω plasma panasonic 5ετίας (40u10) που δεν την φθάνουν στο τηλεοπτικό σημερινές samsung και lg ούτε για πλάκα.
Μόνο media player δεν έχει. Αν το έχουν φτιάξει και αυτο στις σημερινές panasonic τότε προσωπικά τη θεωρώ ανώτερη από όλες τις υπόλοιπες εταιρείες.
Είναι σαν να παίρνεις γιαπωνέζικο αυτοκίνητο..Υπάρχει περίπτωση να πάρεις ξανά γερμανικο;

Φιλος εγω εχω την PAnasonic 42u20E plasma και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος.

Περα απο οτι καει πολυ, σαν εικονα τη συγκρινα με μια led Που πηρε ο πατερας μου την ανοιξη και καμια σχεση (υπερ της led) στο τηλεοπτικο σημα.

Ισως βεβαια και να φταιει οτι ο πατερας μου παιρνει τηλεοπτικο σημα απο κουτι cyta ενω εγω απο κεραια.

Στο μεταξυ μας ειχαν παιξει και απατη (ελεγε η τηλεοραση οτι ειχε ενα συστημα ενω δεν το ειχε-παιδια απο το avclub με ιδια με εμενα τηλεοραση εκαναν δικαστηριο με την εταιρεια και το κερδισαν.

Ο media player ειναι οντως για τα μπαζα (μονο φωτο μπορεις να δεις).

+ οτι η δικια μου στην 5ετια με κανονικη χρηση μου εκαψε το tuner (πλεον ειμαι με εξωτερικο ) και τον τελευταιο μηνα μου εχει πεταξει και μια λωριδα στο κεντρο της οθονης.Και την εχω ακριβως 5 χρονια(και κατι).

Οσο γι ατα γιαπωνεζικα αυτοκινητα , εγω εχω γιαπωνεζικο που το πηρα καινουργιο (Toyota) και μου εχει βγαλει απειρες βλαβες (με τελευταια πριν κανενα 6μηνο).

Οποτε ειναι μη σου κατσει......

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler - αντι διαγραφης του εντελως οφτοπικ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Απο το usb διαβασε κανονικα avi και mkv αλλα οχι ηχο dts....

 

Τα αρχεια που δοκιμασες να φανταστω οτι δεν ηταν 4Κ ε; Το βασικο για μια 4Κ ειναι να εχει υποστηριξη καλη στα 4Κ φορματς που υπαρχουν. Μια δοκιμη θα ηταν χρησιμη για τους υπολοιπους που μπορει να ενδιαφερονται.

 

Καλοριζικη! Μεγειες! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ. Οχι ηταν απλα mkv δεν εχω προς στιγμήν κατεβασει υλικο 4k αλλα θα ειναι το πρωτο που θα κανω οταν την τοποθετησω τωρα ειμαι γενικα στο τρελό τρεξιμο και την εβαλα μονο και μονο να δω αν δουλεύει και σαν μια πρωτη εντυπωση.χτες παντος πηγα στα media συγγρου για αγορα πλυντήριο και εκανα μια βολτα απο τις τηλεοράσεις,μου ειπε ο πωλητης εχει μονο 2 κομματια εχουν φυγει παρα πολλες. Οι υπότιτλοι παιζανε κανονικά απο αρχειο .thx και ηταν αρκετα μεγαλοι, πιο μεγαλοι απο πχ να βλέπεις στο star ταινια,δεν προσεξα αν εχει για να μεγαλωνουν με την πρωτη ευκαιρια θα το δω.βγαζει και μενου που διαλέγεις χωρα και κατι με κωδικους για τους υπότιτλους.

Κατεβασα το manual λεει για μέγεθος υποτίτλων

Και κατι αλλο στο usb 3 στην εικονα που ειναι και usb3 δεν μου εβλεπε το usb stick που ειναι και αυτο usb3 λιγο περιεργο στις 2 πρωτες κανονικοτατα

post-243907-0-53279400-1442147860_thumb.png

post-243907-0-31680600-1442149132_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ποαρήγγειλα και εγώ. Υπάρχει μόνο άλλο ένα τελευταίο κομμάτι στη Θεσσαλονίκη.

Και πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω την 50CX700 στα 1300€.

Τελικά, έχει γυαλιά στη συσκευασία; Υποθέτω πως όχι, αλλά για να μην σκάσω άδικα το 30ρι για κάθε ένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κανενα review online παιδια.Σε σχεση με CX 700 τι καλυτερο χειροτερο εχει.Επισης το input lag ειναι στα 37-38 ms και σ αυτη για gaming?

 

Την ποαρήγγειλα και εγώ. Υπάρχει μόνο άλλο ένα τελευταίο κομμάτι στη Θεσσαλονίκη.

Και πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω την 50CX700 στα 1300€.

Τελικά, έχει γυαλιά στη συσκευασία; Υποθέτω πως όχι, αλλά για να μην σκάσω άδικα το 30ρι για κάθε ένα

θα ηθελα να μαθω πως παει η τv και αν εισαι ευχαριστημενος γιατι σκεφτομε να την παρω...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα

 

πήρα και εγώ την 710e αλλά ο player είναι ΧΑΛΙΑ. Δεν ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα η τηλεοράση αλλά παρατήρησα τα εξής:

 

1) Ένα UHD (νομίζω mkv ήταν) που έβαλα να παίξει από σκληρό δίσκο κάποιες στιγμές πάει καρέ καρέ :(

2) Κάποιες φορές κατά την μετάβαση από τον media player στα κανάλια κολλάει σε μαύρη οθόνη και μόνο αν βγάλεις το δίσκο επανέρχεται αφού αναβοσβήσει το λαμπάκι του power (μόνο του χωρίς να πατήσω κάτι) καμιά 15αριά φορές και

3) DTS δεν υποστηρίζει (αναμενόμενο όμως)

 

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...