Προς το περιεχόμενο

Με την Ambilight τηλεόραση 4K, η Philips μετατρέπει το χώρο σας σε μία τεράστια οθόνη (Video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η βελτιωμένη τεχνολογία Ambilight της Philips βρίσκει εφαρμογή σε ένα νέο 4K μοντέλο της Philips 65' ιντσών, για να προσφέρει μία ακόμα πιο “γεμάτη” και ζωντανή εμπειρία αφού χάρη σε ένα οπτικό τρικ, η εικόνα ξεφεύγει από τα όρια του πάνελ, για να απλωθεί στον περιβάλλοντα χώρο.

Η νέα UHD 4K TV της Philips με τεχνολογία Ambilight, διαθέτει στο πίσω μέρος 10 LED pico-projectors,που αναλαμβάνουν να επεκτείνουν την εικόνα στον χώρο πίσω από την τηλεόραση. Επίσης, όταν αναπαράγεται μουσική, το φως από τους δέκα μικρούς προβολείς ταιριάζει με την δυναμική της μουσικής, αλλάζοντας χρώματα κ.ά. Μάλιστα συνεργάζεται και με το σύστημα Hue Smart Lighting της Philips, που επιτρέπει την διαχείριση της φωτεινότητας και του χρώματος των WiFi-connected λαμπών της εταιρείας χρησιμοποιώντας το smartphone.

 

 

Η νέα τηλεόραση της Philips θα διατεθεί το τέταρτο τρίμηνο της χρονιάς σε αρκετές Ευρωπαικές χώρες και θα “τρέχει” το λογισμικό της Google, Android TV.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η αποστολή του insomnia στην IFA 2015 είναι χορηγία της ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει ταινία σε σπίτι φίλου που είχε πάρει πριν χρόνια την ακριβή σειρά της Philips με το Ambilight...Δεν το αντέξαμε ούτε μισή ώρα...

Αν ήμουν μόνος, ίσως να έλεγα οτι έχω ευαισθησία στα μάτια.Τώρα ίσως να το βελτίωσαν.Δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεινο το πρωτο πρωτο ηταν απλα φως στα χρωματα της εικονας.

αυτο φαινεται κατι διαφορετικο που μοιαζει πολυ περισσοτερο στην εικονα. ισως να ειναι ωραιο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χεις δει από κοντα?κλασσικος ελληναρας?>

 

επειδή εγώ το έχω δει από κοντά σε σπίτι φίλου, το Ambilight της Philips είναι πραγματικά ΠΕΡΙΤΤΟ και ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ, να μην πω ότι χαλάει την όλη αίσθηση ότι βλέπεις ταινία

 

δεν είναι τυχαίο ότι σε σινεμάδες ή και στο σπίτι ακόμη ο περισσότερος κόσμος σβήνει τα φώτα για να φαίνεται μόνο η οθόνη

 

προσωπικά ΔΕΝ το προτείνω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι βγάζει ακόμα τηλεοράσεις η philips, είχα την εντύπωση ότι κάτι έχει γίνει με την εταιρεία. Το πρώτο ambilight το είχα δει και ήταν συμπαθητικό μπορώ να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι βγάζει ακόμα τηλεοράσεις η philips, είχα την εντύπωση ότι κάτι έχει γίνει με την εταιρεία. Το πρώτο ambilight το είχα δει και ήταν συμπαθητικό μπορώ να πω

 

Aπό όσο θυμάμαι μόνο τις Plasma σταμάτησε. Κρίμα βέβαια, γιατί το μαύρο της Philips δεν το είχε καμία Plasma...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ήξερα ότι βγάζει ακόμα τηλεοράσεις η philips, είχα την εντύπωση ότι κάτι έχει γίνει με την εταιρεία. Το πρώτο ambilight το είχα δει και ήταν συμπαθητικό μπορώ να πω

http://optics.org/news/6/3/45

 

Ουσιαστικά δεν είναι "Philips"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό όσο θυμάμαι μόνο τις Plasma σταμάτησε. Κρίμα βέβαια, γιατί το μαύρο της Philips δεν το είχε καμία Plasma...

Νομίζω τις plasma τις σταμάτησαν όλες ή σχεδόν όλες οι εταιρείες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έβαλα στη δική μου ένα lightbox (ambiligh clone για PCs) με 90 leds. Με λίγη δουλίτσα παραπάνω, το έκανα να δουλεύει και στο xbox. Κοντά στο κατοστάρικο μου βγήκε όλη η δουλειά. Η τηλεόραση είναι LG

 

http://www.ebay.com/itm/90-RGB-CREE-UltraBright-LEDs-LightPack-strip-TV-backlight-usb-Ambilight-Boblight-/141524568709?hash=item20f3858a85

 

Πλέον με χαλάει να βλέπω ταινία χωρίς φωτισμό.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...