Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε το Fiido D2 με ταχύτητες, είναι μια καλή επιλογή ;)

Μπορείς να παραγγείλεις από Πολωνία όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω. Δεν έχεις έξοδα από το τελωνείο, και κάνει περίπου μια βδομάδα να έρθει.

Υπόψιν, έρχεται με την UPS, και αν δεν σε βρει μέχρι και 3 φορές αν δεν κάνω λάθος, στο χώρο σου, τότε πρέπει να το παραλάβεις από το Κορωπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΚ, καμιά συμβουλή για τα διαδικαστικά με την πληρωμή, αλλαγή νομίσματος κ.λπ.;

Επίσης, υπάρχει κάποιο must have αξεσουάρ που με συμφέρει να το παραγγείλω μαζί με το ποδήλατο για να μην πληρώνω ξανά μεταφορικά μετά για κάτι μικρό;

Ή βρίσκω κι εδώ Αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Gearbest, επέλεξε το ευρώ ως νόμισμα και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Προσωπικά πλήρωσα με paypal, για να έχω μια παραπάνω ασφάλεια.

Δεν έχω παραγγείλει κάτι επιπλέον, αλλά στις προηγούμενες σελίδες ένα παιδί ανέβασε κάποια πραγματάκια που είχε παραγγείλει. Μεταφορικά, λογικά θα πληρώσεις έτσι κι αλλιώς, αφού θα έρθουν από άλλη αποθήκη και με άλλο δέμα. Εκτός αν βρεις κάτι από τους ίδιους τους Πολωνούς.

Επιπρόσθετα, αγόρασα κράνος και πίσω λαμπάκι, γιατί έχει μόνο ανακλαστήρα, από εδώ, Ελλάδα. Επίσης, μπορείς να αγοράσεις χιλιομετρητή αν θες (έχει μόνο βάση για να βάζεις το κινητό).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, phanispal said:

ΟΚ, καμιά συμβουλή για τα διαδικαστικά με την πληρωμή, αλλαγή νομίσματος κ.λπ.;

Επίσης, υπάρχει κάποιο must have αξεσουάρ που με συμφέρει να το παραγγείλω μαζί με το ποδήλατο για να μην πληρώνω ξανά μεταφορικά μετά για κάτι μικρό;

Ή βρίσκω κι εδώ Αθήνα;

Σχετικά με την τιμή, αν δεν το βιάζεσαι, περίμενε να πέσει η έκδοση με τις ταχύτητες γυρω στα 450€ (μαζί με τα μεταφορικά), που το πήρα και εγώ πριν από λίγες βδομάδες. Για αξεσουάρ, τα έχω αναφέρει, σε λίστα, λίγες σελίδες πίσω, συμπεριλαμβανομένου και του κράνους που αγόρασα. Για αγορές γενικά, PayPal όπου είναι διαθέσιμο.

Επεξ/σία από kyanokranos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ, αλλά δε θα πληρώσω για μετατροπή τίποτα;

Τις προάλλες έκανα μια μεταφορά 45€ από το PayPal στην Πειραιώς και μου έφαγαν 4€.

Εσύ παρακολουθείς καιρό Gearbest και Banggood και θεωρείς ότι παίζει όντως να πέσει κανά 50ρικο;

Έψαξα προηγούμενα posts σου, αλλά βρήκα ένα που αναφερόσουν μόνο σε κράνη.

Βασικά ένα ταχύμετρο θεωρώ πως θα χρειαστώ, αλλά είδα ότι ασύρματα δεν λειτουργούν σωστά. Από Ελλάδα δεν παίζει τίποτα;

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, phanispal said:

ΟΚ, αλλά δε θα πληρώσω για μετατροπή τίποτα;

Τις προάλλες έκανα μια μεταφορά 45€ από το PayPal στην Πειραιώς και μου έφαγαν 4€.

Εσύ παρακολουθείς καιρό Gearbest και Banggood και θεωρείς ότι παίζει όντως να πέσει κανά 50ρικο;

Έψαξα προηγούμενα posts σου, αλλά βρήκα ένα που αναφερόσουν μόνο σε κράνη.

Βασικά ένα ταχύμετρο θεωρώ πως θα χρειαστώ, αλλά είδα ότι ασύρματα δεν λειτουργούν σωστά. Από Ελλάδα δεν παίζει τίποτα;

Δε θα γίνει κάποια μετατροπή, γιατί στα τραβάει από την αρχή σε ευρώ (ακολουθείται η μέθοδος μετατροπής συναλλαγματων, εσωτερικά, του banggood/GB, χωρίς να την αναλαμβάνει η PayPal). Το ποδήλατο το παρακολουθώ ένα χρόνο περίπου και αυτή είναι η πολιτική του Gearbest: κατά τόπους ανεβάζει την τιμή και μέσω flash sale, επανέρχεται στα κανονικά της. Έτσι έγινε και με εμένα και μετα από αναμονή 2 βδομάδων από τότε που ανέβηκε η τιμή, το αγοράσα στη μειωμένη του.

*Αξεσουάρ:

Τα αξεσουάρ που έχω αγοράσει και παραλάβει κάποια εξ αυτών, τα βρίσκεις εδώ.

Από τα κράνη εδω, πήρα και παρέλαβα το πρώτο.

*Σημείωση για την αγορά κράνους

Το κράνος (Giro Camden MIPS) που αγόρασα, μπορεί να προσφέρει πολύ καλή ασφάλεια, αλλά να μη βολεύει όλους τους αναβάτες. Οπότε, πριν αγοράσετε κράνος, καλό είναι να δοκιμάσετε κάποιο/-α που μπορεί να έχετε πρόσβαση, τόσο για το βάρος όσο και για τις διόδους αέρα.

Επεξ/σία από kyanokranos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είναι σε flash sale δηλαδή, είναι ας πούμε στα κανονικά της;

Αν και μάλλον διυλίζουμε τον κώνωπα, έχεις εικόνα των τελευταίων ημερών; Μήπως ξέρεις δηλαδή πότε πήγε στα $546 που το βλέπουμε τώρα, οπότε να υπολογίσουμε βάσει της λογικής σου περίπου πότε ενδέχεται να πέσει.

Αν και το ψιλοβιάζομαι γιατί από Δευτέρα θα χρειάζεται η γυναίκα το αυτοκίνητο, οπότε θα ήθελα να μειώσω το χρόνο που θα είμαι χωρίς μεταφορικό μέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 minutes ago, phanispal said:

Τώρα που είναι σε flash sale δηλαδή, είναι ας πούμε στα κανονικά της;

Αν και μάλλον διυλίζουμε τον κώνωπα, έχεις εικόνα των τελευταίων ημερών; Μήπως ξέρεις δηλαδή πότε πήγε στα $546 που το βλέπουμε τώρα, οπότε να υπολογίσουμε βάσει της λογικής σου περίπου πότε ενδέχεται να πέσει.

Αν και το ψιλοβιάζομαι γιατί από Δευτέρα θα χρειάζεται η γυναίκα το αυτοκίνητο, οπότε θα ήθελα να μειώσω το χρόνο που θα είμαι χωρίς μεταφορικό μέσο.

Το fiido d2 shifting version, δεν είναι τώρα στην κανονική τιμή του. Αν μπορείς, περίμενε μέχρι την άλλη βδομάδα, μήπως και πέσει. Σκέψου εγώ το πήρα στα 447€ (χωρίς μεταφορικά) στις 22/8 και ανέβηκε μετά από λίγες μέρες.

Επεξ/σία από kyanokranos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταλάβει κάνεις ποια η διαφορά του Fiido D2 shifting με το Fiido D2S shifting 

Fiido D2 Shifting

Fiido D2S Shifting

Κοιτάω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορα που δικαιολογεί μάλιστα και τα 30+ euro....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρήγγειλα το Fiido D2  με τις ταχύτητες.  Από μεγάλη Βρετανία . Οπότε δεν περνάει τελωνείο.  Με κουπόνι και + 10 ευρώ ασφάλεια μη χαθεί στα 485 σύνολο.  20 ή 23 θα το έχω λογικά.  

 

Από banggood έγινε η αγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουπόνι πήρα από ένα παιδί που ασχολείται με banggood και gearbest ...να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αλλά είναι σίγουρα courier και σε ασφαλίζουν στο 100 % της αξίας του προϊόντος άμα χαθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, fogeo933 said:

Κουπόνι πήρα από ένα παιδί που ασχολείται με banggood και gearbest ...να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αλλά είναι σίγουρα courier και σε ασφαλίζουν στο 100 % της αξίας του προϊόντος άμα χαθει

Θα μπορούσες να το μοιραστείς το κουπόνι; Επίσης, δε χρειάζεται η επιπλέον ασφάλιση, μιας και σε καλύπτει το PayPal.

Επεξ/σία από kyanokranos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, phanispal είπε

Στο Banggood εν τω μεταξύ το βλέπω κοντά στα $700.

Το πιο φθηνό με ταχύτητες αυτή τη στιγμή είναι στα $546 από Gearbest;

https://www.banggood.com/EU-Direct-FIIDO-D2S-Shifting-Version-36V-7_8Ah-250W-16-Inches-Folding-Moped-Bicycle-25kmh-Max-50KM-Mileage-Electric-Bike-p-1542813.html?rmmds=search&ID=41195&cur_warehouse=UK

 

543 γραφει μαν... μηπως ειδες αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...