Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρες σκουτερ η ακομη το ψαχνεις?

Υο ψαχνω αλλα πιο χαλαρα γτ προεκυψαν καποια θεματακια οικονομικηα φυσης δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υο ψαχνω αλλα πιο χαλαρα γτ προεκυψαν καποια θεματακια οικονομικηα φυσης δυστυχως

Καταλαβα..οπως ολοι δυστυχως..

Ενα πραγμα θα σου πω μονο.οσο πιο γρηγορα αγορασεις ηλεκτροκινητο οχημα τοσο πιο γρηγορα θα κανεις αποσβεση στα λεφτα που σπαταλας για βενζινες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η λύση ειναι μονόδρομος.

Παίρνεις ενα ψιλό-mountain bike με καλη αναρτηση 26" τουλαχιστον , 28" κατα προτίμηση, και του βάζεις ενα μοτέρ 1000 watt με μια μπαταρία 20000 mah και ανω. Ουτε μια στο εκατομύριο να σε ρωτήσει η αστυνομία ποσά watt είναι για έλεγχο διπλώματος.

Συνολικό κοστος 1000€ . (250€ μεταχειρισμένο το ποδήλατο και το κιτ κάνα 700-800€).

Και ξεχαστε τα παντα απο κινηση, πινακίδες, κοκ , περιορισμούς κλπ. Πχ όταν ο δρόμος έχει πολύ κινηση εγώ με το δικο μου ποδήλατο πάω απο το πεζοδρόμιο!!!!!! (Παντα με σεβασμο στην ασφάλεια την δική μου και των πεζων- όχι τρελές).

Αριστοτελης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η λύση ειναι μονόδρομος.

Παίρνεις ενα ψιλό-mountain bike με καλη αναρτηση 26" τουλαχιστον , 28" κατα προτίμηση, και του βάζεις ενα μοτέρ 1000 watt με μια μπαταρία 20000 mah και ανω. Ουτε μια στο εκατομύριο να σε ρωτήσει η αστυνομία ποσά watt είναι για έλεγχο διπλώματος.

Συνολικό κοστος 1000€ . (250€ μεταχειρισμένο το ποδήλατο και το κιτ κάνα 700-800€).

Και ξεχαστε τα παντα απο κινηση, πινακίδες, κοκ , περιορισμούς κλπ. Πχ όταν ο δρόμος έχει πολύ κινηση εγώ με το δικο μου ποδήλατο πάω απο το πεζοδρόμιο!!!!!! (Παντα με σεβασμο στην ασφάλεια την δική μου και των πεζων- όχι τρελές).

Αριστοτελης

Αυτο ειναι το καλυτερο αριστοτελη αλλα ειναι για πιο προσβασιμες πόλης οπως οι επαρχιακες..εγω χρησιμοποιώ ποδηλατο για τις καθημερινες μου αναγκες και εχω ηλεκτρικο σκουτερ για οπου δεν με βολευει το ποδηλατο..απλα ειμαι της άποψης οτι για τις μετακινησεις του ο καθε ανθρωπος πρεπει να χρησιμοποιει οχηματα καθαρης ενέργειας γιατι εχεις και 98% κερδος απο τα ορυκτα καυσιμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οντως βλεποντας την αθηνα να πνιγεται απο το μποτιλιαρισμα , πιστευω οτι τα ηλεκτρικα σκουτερακια , και τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εν γενει , ειναι η πιο συμφερουσα λυση για μεσα στη πολη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οντως βλεποντας την αθηνα να πνιγεται απο το μποτιλιαρισμα , πιστευω οτι τα ηλεκτρικα σκουτερακια , και τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εν γενει , ειναι η πιο συμφερουσα λυση για μεσα στη πολη .

Φιλε μου ως κατοχος ηλεκτρικου σκουτερ σου το λεω εκπειρας οποιος χρησιμοποιει σκουτερ για τις μετακινησεις του και δεν εχει αγορασει ηλεκτρικο με λιγα λογια εκτελει οικονομικο εγκλημα στην οικονομια του..ειναι πολλα τα λεφτα που γλυτωνεις..

1)μεγαλη εξοικονόμηση χρηματων.

2)δεν μολυνεις το περιβαλλον,που στο κατω κατω εμεις οι ιδιοι ξανααναπνεουμε τα καυσαέρια που παραγουμε.

3)ξεμπερδευεις απο βενζινες σερβις λαδια φιλτρο μπουζι ιμαντες αν εχει καλη βενζινη το πρατήριο γιατι μου εκανε ρεταρισματα τι λαδια να βαλω αν ειναι καλη ποιοτητα..με λιγα λογια ξενοιαζεις.

ΑΛΛΑ ειναι για περιορισμενη χρηση ακομη..δεν θα κανεις ταξιδι το μονο σιγουρο..

τα 100 χιλιομετρα που εχουν ολα περιπου αυτονομια πιστεψτε με ειναι παρα πολλα για τις καθημερινες αναγκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΛΑ ειναι για περιορισμενη χρηση ακομη..δεν θα κανεις ταξιδι το μονο σιγουρο..

τα 100 χιλιομετρα που εχουν ολα περιπου αυτονομια πιστεψτε με ειναι παρα πολλα για τις καθημερινες αναγκες.

 

Ετσι κι αλλιως αμα θελει καποιος να κανει ταξιδια με ηλεκτρικο οχημα ας παρει TESLA :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 3/12/2017 στις 2:25 ΠΜ, panosno1com είπε

Στην αναγκη λεει το κανεις φυσικο αεριο απο τους σωληνες του σπιτιου σου :P

'Εχει υπάρξει και τέτοιο thread στο Insomnia...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panosno1com είπε

Εννοείται, το θυμαμαι ! Ειδες το insomnia forum..?? ^_^

Η εφευρετικότητα χτυπάει κόκκινα! Το ξαναδιάβασα όλο το νήμα, ήταν απολαυστικό! Ειδικά εκεί με τον κυρ-Θόδωρα τον μάστορα το τερμάτισε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2017 στις 5:40 ΜΜ, tz_aristotelis είπε

Παιδιά η λύση ειναι μονόδρομος.

Παίρνεις ενα ψιλό-mountain bike με καλη αναρτηση 26" τουλαχιστον , 28" κατα προτίμηση, και του βάζεις ενα μοτέρ 1000 watt με μια μπαταρία 20000 mah και ανω. Ουτε μια στο εκατομύριο να σε ρωτήσει η αστυνομία ποσά watt είναι για έλεγχο διπλώματος.

Συνολικό κοστος 1000€ . (250€ μεταχειρισμένο το ποδήλατο και το κιτ κάνα 700-800€).

Και ξεχαστε τα παντα απο κινηση, πινακίδες, κοκ , περιορισμούς κλπ. Πχ όταν ο δρόμος έχει πολύ κινηση εγώ με το δικο μου ποδήλατο πάω απο το πεζοδρόμιο!!!!!! (Παντα με σεβασμο στην ασφάλεια την δική μου και των πεζων- όχι τρελές).

Αριστοτελης

που βρισκεις τετοιο ηλεκτροκινητηρα?και πως τον κομπλαρεις στον πισω τροχο σε συνεργασια με τα πεταλια?υπαρχει κανα βιντεακι σχετικο?για δωσε περαιτερω κατευθυνσεις ωραια πατεντα να ασχοληθουμε 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα αρχικα βρηκαμε λυση γιατι θελω κι εγω ενα σκοοτερ στα 250w ειναι αναγκη??

Δευτερον σας προτεινω με 110 ευρω να βαλετε διχρονο μοτερακι στο ποδηλατο σας εμεμα με εχει σωσει φτανει 55χλμ σε εθνικη...δεν ξερω τι παιζει με νομοθεσια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείται μοτοποδήλατο, θέλει άδεια, ανανέωση κάθε χρόνο περίπου 18 ευρώ, ασφάλεια, και επίσης ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να κυκλοφορεί στην εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...