Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tzotol είπε

Για εθνική δεν με ενδιαφέρει, δεν πρόκειται να βγω ποτέ εκτός νησιού. Δίπλωμα έχω βάλει μπρος καλού κακού να έχω για 125. Νομίζω πως τα 65 χλμ καλά θα είναι. Αν σκεφτείς ότι τώρα έχω τελική 25 χλμ. 😺 Τώρα με το χρώμα δεν μπορώ να αποφασίσω. Από τη μια διαβάζω ότι φαίνονται πιο πολύ οι γρατσουνιές στο μαύρο ματ, από την άλλη το άσπρο θα φαίνεται καλύτερα στο σκοτάδι ώστε να με βλέπουν οι άλλοι οδηγοί. 3000 watt με 4000 έχουν ίδια αυτονομία σε χιλιόμετρα. Απλά θα είναι πιο δυνατό το μοτέρ κ πιο μεγάλη τελική. 

Αν είσαι σε νησί μια χαρά είναι τα 65.

Πάρε να σωθείς γιατί εκεί η βενζίνη έφτασε τα 2 ευρώ σίγουρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Αν είσαι σε νησί μια χαρά είναι τα 65.

Πάρε να σωθείς γιατί εκεί η βενζίνη έφτασε τα 2 ευρώ σίγουρα.

 

Έχω ήδη κ με έχει βολεψει πολύ. Αλλά με τα 25 πάει μια μια. Αν πάω να βγω εκτός πόλης νιώθω να πηγαίνει πολύ σιγά σε σχέση με τα άλλα οχήματα. Άσε που λέει ότι δεν κάνει να κυκλοφορούν αυτά με την χαμηλη τελική σε δρόμους που είναι για πάνω από 50 χλμ/ώρα κ εκεί είναι για πάνω από 50. Τα 65 χλμ κ εγώ πιστεύω ότι είναι μια χαρά διότι δεν ξέρω καν αν θα πάω κ ποτέ με τόσο. Όταν ήμουν μικρή, στα 19 μου περίπου με βενζινοκίνητο παπί είχα πάει μέχρι 50 κ ένιωθα ότι έτρεχα. Αυτό που έχω με τον ιανω κ γενικά με τις βροχές έχει ξεφλουδίσει το χρώμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, tzotol είπε

Έχω ήδη κ με έχει βολεψει πολύ. Αλλά με τα 25 πάει μια μια. Αν πάω να βγω εκτός πόλης νιώθω να πηγαίνει πολύ σιγά σε σχέση με τα άλλα οχήματα. Άσε που λέει ότι δεν κάνει να κυκλοφορούν αυτά με την χαμηλη τελική σε δρόμους που είναι για πάνω από 50 χλμ/ώρα κ εκεί είναι για πάνω από 50. Τα 65 χλμ κ εγώ πιστεύω ότι είναι μια χαρά διότι δεν ξέρω καν αν θα πάω κ ποτέ με τόσο. Όταν ήμουν μικρή, στα 19 μου περίπου με βενζινοκίνητο παπί είχα πάει μέχρι 50 κ ένιωθα ότι έτρεχα. Αυτό που έχω με τον ιανω κ γενικά με τις βροχές έχει ξεφλουδίσει το χρώμα. 

Ε ναι 25 χιλιόμετρα είναι πολύ λίγα για εκτός πόλης.

Όπως και να έχει για το χρώμα όλα αυτά έχουν ποιο φθηνής ποιότητας οπότε χρειάζεται σε κάλυψη και από βροχή και από ήλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggooss είπε

Ε ναι 25 χιλιόμετρα είναι πολύ λίγα για εκτός πόλης.

Όπως και να έχει για το χρώμα όλα αυτά έχουν ποιο φθηνής ποιότητας οπότε χρειάζεται σε κάλυψη και από βροχή και από ήλιο.

Από τη μια σκέφτομαι μήπως το μαύρο ματ δεν ξεφταει ή δεν θα φαίνεται αν ξεφτισει, από την άλλη μήπως με τον ήλιο ξεθωριάσει πιο πολύ. Είμαι μπερδεγουει 😺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tzotol είπε

Από τη μια σκέφτομαι μήπως το μαύρο ματ δεν ξεφταει ή δεν θα φαίνεται αν ξεφτισει, από την άλλη μήπως με τον ήλιο ξεθωριάσει πιο πολύ. Είμαι μπερδεγουει 😺

Αν είναι εκτεθειμένο θα ξέβαψει γιατί είναι χαμηλής ποιότητας χρώματα σε αυτά τα σκούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggooss είπε

Αν είναι εκτεθειμένο θα ξέβαψει γιατί είναι χαμηλής ποιότητας χρώματα σε αυτά τα σκούτερ.

Χμμ για αυτό το σκέφτομαι πολύ τι χρώμα να πάρω. Ώστε να φθειρεται πιο δύσκολα ή τουλάχιστον να μην φαίνεται τόσο. 🙄🙄🙄 Μάλλον όμως προς το άσπρο είμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tzotol είπε

Χμμ για αυτό το σκέφτομαι πολύ τι χρώμα να πάρω. Ώστε να φθειρεται πιο δύσκολα ή τουλάχιστον να μην φαίνεται τόσο. 🙄🙄🙄 Μάλλον όμως προς το άσπρο είμαι. 

Μια χαρά είναι και το άσπρο χτυπά το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τελικά έκλεισα σήμερα το σκούτερ. Θα μου βάλει κ led φώτα κ του είπα να μου βάλει κ συναγερμο, δλδ keyless. Αξίζει να βάλω τον συναγερμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2021 στις 1:27 ΠΜ, tzotol είπε

Καλησπέρα, τελικά έκλεισα σήμερα το σκούτερ. Θα μου βάλει κ led φώτα κ του είπα να μου βάλει κ συναγερμο, δλδ keyless. Αξίζει να βάλω τον συναγερμό; 

Καλοταξιδο σου εύχομαι.

Αν στον κάνει δώρο γιατί να μην βάλεις?

αναμένουμε εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vaggooss είπε

Καλοταξιδο σου εύχομαι.

Αν στον κάνει δώρο γιατί να μην βάλεις?

αναμένουμε εντυπώσεις.

Έβαλε λευκά led με 15 ευρώ κ συναγερμό με 40 ευρώ. Μπαγαζιερα kappa 30 lt 50 ευρώ. Το έχει έτοιμο, Δευτέρα θα το στείλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzotol είπε

Έβαλε λευκά led με 15 ευρώ κ συναγερμό με 40 ευρώ. Μπαγαζιερα kappa 30 lt 50 ευρώ. Το έχει έτοιμο, Δευτέρα θα το στείλουν. 

Μπόμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vaggooss είπε

Μπόμπα

Εκτός από την επιδότηση 20% εβαλε το κατάστημα μέχρι τέλος του χρόνου 10% έκπτωση. Οπότε θα γλιτώσω κάνα 600αρι ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια,ενδιαφέρομαι για αγορά e-scooter(πατίνι,συγκεκριμένα)

Εχω βρει ενα που με ψηνει παρά πολυ,το lamtech Vibe με τα εξής specs

Spoiler

LGP ELECTRIC SCOOTER 8.5″ VIBE

Χωρητικότητα μπαταρίας 36V 7.5AH
Μέγιστη απόσταση 20-25km
Συσκευασία λιανικής
 
Πλεονεκτήματα σε σύγκριση με το μοντέλο Xiaomi
1. Με πίσω φυσική ανάρτηση
2. Με μπροστινό και πίσω φως K-Mark
3. Ρύθμιση της θέσης της θύρας φόρτισης
4. Βελτιώμένος μηχανισμός διπλώματος
5. Αυξανόμενο ύψος του τιμονιού, το καθιστά πιο κατάλληλο διαφορετικούς αναβάτες
 
Πτυσσόμενο Ναι
Διαστάσεις 113 x 43 x 120,3 εκ. (ξεδιπλωμένο),
113 x 43 x 49 εκ. (διπλωμένο)
 
Βάρος 14,5 κιλά
Μέγιστο εύρος: 20-25
Μέγιστη χωρητικότητα φορτίου: 100 κιλά
Ισχύς κινητικότητα: 350 W
Μέγιστη πρόσβαση: 20 χλμ / ώρα
Επιπεδα ταχύτητας: 1
Ύψος τιμονιού: 102εκ.
Ρυθμιζόμενο ύψος τιμονιού: Όχι
Μέγιστη γωνία διασης: Εώς 15ο
Μέγεθος ελαστικών: 8,5 “
Τύπος ελαστικών: Εξωτερική Κηρήθρα
Βαλβίδα ελαστικών: Δεν απαιτείται
Ιδιαίτερες εργασίες: Χωρίς ψήκτρες
Ανάρτηση: Πίσω
Φωτισμός: K-Mart Ενσωματωμένος LED
Φρένο 1: Δισκόφρενο
Φρένο 2: Ηλεκτρική προσσέγιση
Υλικό: Αλουμίνιο
Χρώμα: Μαύρο / κόκκινο
Μπαταρία: Li-ion
Χωρητικότητα μπαταρίας: 36V / 7.5Ah / 270Wh
Φόρτιση: Μέσω DC IN
Χρόνος Φόρτισης: Περίπου 5,5 – 6,5 ώρες
Αντικαταστάσιμη: Όχι
Κατηγορία Αδιάβροχη: IP54
Οθόνη LED , κατάσταση φόρτισης με χρωματα,
Φωτεινή ένδειξη
 
Άλλα χαρακτηριστικά: Στέκα, κουδούνι
Εύρος προσεσίας 0 ° C έως 40 ° C
 
* Η αποσυναρμολογημένη διατομή των βασικών πληροφοριών του e-scooter σε ωφέλιμο φορτίο 70 kg, σε διαφορά ξηρού διαδρόμου, ελευθερία και εκτός 25 ° C με υγρασία 60%. Ενέργεια για την παραγωγή καινοτομιών σε διαφορετικές χρήσεις.
 
 
Τροφοδοτικό
 
Μοντέλο JY-420150
Εισαγωγή 100 – 240 V ~, 50/60 Hz
Ρεύμα εισόδου 2 Μέγ.
Έξοδος DC 42 V / 1,5 A max.

Θα ηθελα να ξερω αν κάποιος εχει τέτοιο πατίνι την άποψη του…οι κριτικές Σκρουτζ ειναι καλές,αλλα λίγες και μη αναλυτικές και επειδή η Lamtech ειναι εταιρεία που βγάζει…..τα παντα,αλλα δε τη λες και xiaomi,θα ηθελα να ξερω επιδόσεις..Εκανα κ ξεχωριστό θρεντ αλλα δεν απάντησε κανεις-αν ειμαι λάθος εδω με συγχωρείτε ..

Ευχαριστω εκ των προτέρων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Τα ελαστικά... Χμμμ δεν ξέρω.

LGP021622-800x800.jpeg

Ναι,ειναι σκληρά μεν,αλλα εχει καλή ανάρτηση δε….

..επίσης,δεν ειναι κατι αυτο που μπορω να αλλάξω aftermarket?

..δλδ να βάλω αλλα λάστιχα,πιο μεγάλα κοκ..

ειμαι άσχετος με αυτα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...