Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό σκούτερ


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο βασικότερος παράγων για την αγορά ηλεκτρικού είναι το κόστος καυσίμου όπως ανέφερες, πράγματι η βενζίνη έχει 2,15€ και το ντίζελ 1,90€ ώσπου να πάω τον Απρίλιο 5-10 σέντσς πιστεύω θα έχουν ανέβει.

Έχω βρει κάποια καταστήματα στην Αθήνα και Πειραιά θα κάνω επαφές μήπως και πετύχω και τίποτα δώρα του τύπου μπαγκαζιέρα στη σχάρα ή καμιά έκπτωση σε κράνος.....

Έχω και τη γυναίκα μου που τα θέλει ρετρό τα κράνη οπότε θα πέσει ψάξιμο μέχρι τότε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, graigos είπε

Ο βασικότερος παράγων για την αγορά ηλεκτρικού είναι το κόστος καυσίμου όπως ανέφερες, πράγματι η βενζίνη έχει 2,15€ και το ντίζελ 1,90€ ώσπου να πάω τον Απρίλιο 5-10 σέντσς πιστεύω θα έχουν ανέβει.

Έχω βρει κάποια καταστήματα στην Αθήνα και Πειραιά θα κάνω επαφές μήπως και πετύχω και τίποτα δώρα του τύπου μπαγκαζιέρα στη σχάρα ή καμιά έκπτωση σε κράνος.....

Έχω και τη γυναίκα μου που τα θέλει ρετρό τα κράνη οπότε θα πέσει ψάξιμο μέχρι τότε :)

Μπαγκαζιερα βάλε γιατί δεν έχουν χώρο κάτω από την σέλα. Το κόστος ανά 100 Χιλ ήταν 0.40 λεπτά του ευρώ και τώρα λόγω αυξήσεων πήγε περίπου στα 70-80 λεπτά. Και πάλι από την βενζίνη είσαι άπειρα κερδισμένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ασφάλεια που ψάχνω δεν μπορώ να βρω σε κανένα με ηλεκτρονικό συμβόλαιο, έχεις κάτι να προτείνεις; Στην Allianz που εχω το αυτοκίνητο για τα ηλεκτρικά μου είπαν πρέπει να μιλήσω με ασφαλιστή δεν γίνεται ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, graigos είπε

Για ασφάλεια που ψάχνω δεν μπορώ να βρω σε κανένα με ηλεκτρονικό συμβόλαιο, έχεις κάτι να προτείνεις; Στην Allianz που εχω το αυτοκίνητο για τα ηλεκτρικά μου είπαν πρέπει να μιλήσω με ασφαλιστή δεν γίνεται ηλεκτρονικά.

Εγώ στην ergo το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω μόνο αυτοκίνητο και σκεφτόμουν να βγάλω το δίπλωμα μέχρι 125cc και να πάρω κάνα σκούτερ αλλά εδώ και κάποιες μέρες σκέφτομαι μήπως να πάω σε κάποιο ηλεκτρικό, αξίζει λέτε;
Σίγουρα θα θελα να έχει τελική τουλάχιστον 70-75χλμ και αυτονομία πάνω από 50χλμ, επίσης αποσπώμενη μπαταριά..

Για τιμή δεν ξέρω, βλέπω παίζουν στα 3κ, θα προτιμούσα κάτι κάτω από 2κ αν υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, john_shadow είπε

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω μόνο αυτοκίνητο και σκεφτόμουν να βγάλω το δίπλωμα μέχρι 125cc και να πάρω κάνα σκούτερ αλλά εδώ και κάποιες μέρες σκέφτομαι μήπως να πάω σε κάποιο ηλεκτρικό, αξίζει λέτε;
Σίγουρα θα θελα να έχει τελική τουλάχιστον 70-75χλμ και αυτονομία πάνω από 50χλμ, επίσης αποσπώμενη μπαταριά..

Για τιμή δεν ξέρω, βλέπω παίζουν στα 3κ, θα προτιμούσα κάτι κάτω από 2κ αν υπάρχει...

Κατω από 2κ με αυτά που θες δεν βρίσκεις.

Θα βρεις με 3κ και θα πάρεις την επιδότηση γύρω στα 800 ευρώ οπότε θα έρθεις εκεί που θες.

Εννοείται πως αξίζει το ηλεκτρικό σκούτερ είναι τρελή απόσβεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggooss είπε

Κατω από 2κ με αυτά που θες δεν βρίσκεις.

Θα βρεις με 3κ και θα πάρεις την επιδότηση γύρω στα 800 ευρώ οπότε θα έρθεις εκεί που θες.

Εννοείται πως αξίζει το ηλεκτρικό σκούτερ είναι τρελή απόσβεση.

για ποιο μοντελο λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, 

είμαι στη διαδικασία αγοράς ηλεκτρικού scooter. 

Είμαι ανάμεσα στα

Niu nqi sport

https://www.niu.com/en/product/n-series

και Segway E110SE

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/ilektrika-patinia-podilata/scooters/235542-segway-e110se-black

To Volt της Daytona το έχω αποκλείσει λόγω μεγέθους.

Επίσης κοιτάω στην κατηγορία των εως 45km/h λόγω του ότι θα το οδηγεί και άτομο με δίπλωμα αυτοκινήτου που δεν επιθυμεί να μπει στη διαδικασία έκδοσης διπλώματος.

Ανάμεσα στα παραπάνω ποιο θα επιλέγατε εσείς?
Επίσης έχει ακούσει κανείς πότε θα ξεκινήσει το κινούμαι ηλεκτρικά? Για Απρίλιο έλεγαν. Μάλιστα υποτίθεται ότι θα είναι 40% η επιδότηση.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gantemoulis είπε

Καλημέρα, 

είμαι στη διαδικασία αγοράς ηλεκτρικού scooter. 

Είμαι ανάμεσα στα

Niu nqi sport

https://www.niu.com/en/product/n-series

και Segway E110SE

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/ilektrika-patinia-podilata/scooters/235542-segway-e110se-black

To Volt της Daytona το έχω αποκλείσει λόγω μεγέθους.

Επίσης κοιτάω στην κατηγορία των εως 45km/h λόγω του ότι θα το οδηγεί και άτομο με δίπλωμα αυτοκινήτου που δεν επιθυμεί να μπει στη διαδικασία έκδοσης διπλώματος.

Ανάμεσα στα παραπάνω ποιο θα επιλέγατε εσείς?
Επίσης έχει ακούσει κανείς πότε θα ξεκινήσει το κινούμαι ηλεκτρικά? Για Απρίλιο έλεγαν. Μάλιστα υποτίθεται ότι θα είναι 40% η επιδότηση.
 

Και τα 2 είναι αξιόπιστα.

Το πρόγραμμα ισχύει από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vaggooss είπε

Και τα 2 είναι αξιόπιστα.

Το πρόγραμμα ισχύει από τώρα.

Καλησπέρα, είχα κάνει αίτηση η οποία θεωρήθηκε εκπροθεσμη, πως ξανά κάνω; Δεν υπάρχει κάτι να πατήσω για νέα αίτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...