Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma: Dark Arisen [PC]


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσημο τελικά, το Dragons Dogma dark arisen θα έρθει και στα PC τον Γενάρη του 2016 με αρχική τιμή 30 ευρώ. Γι αυτούς που δεν ξέρουν το παιχνίδι είναι από τα ωραιότερα της γενιάς που μας πέρασε. Εξαιρετικά combat mechanics, άψογο level design και σχετικά λίγα τα μειονεκτήματα του. Φυσιολογικά η εμφάνιση του θα είναι αυτή που αρμόζει για παιχνίδι του είδους στο PC. Κάλιο αργά παρά ποτέ. 

 

http://www.eurogamer.net/articles/2015-09-08-surprise-dragons-dogma-dark-arisen-headed-to-pc-next-year

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα φανταστικο.... Το τερματισα ισα με 8 φορες στο ps3 και παντα με διαφορετικο τελος γι'αυτους που ξερουν.... Φαντασου στην αμμουδια να σε συνεφερνει ο χοντρος καραφλος γερος (αστοχω το ονομα) επειδη ειχες χτισει μια σχεση εμπιστοσυνης-αγαπης καθολη την διαρκεια του παιχνιδιου.... Το ξανακατεβαζω ΤΩΡΑ!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που είναι MT Framework μηχανή στο PC νερό θα τρέχει ακόμα και με χαμηλό hardware. Το optimization θα παίξει ρόλο αλλά γενικά η Capcom έχει καλή σχέση με αυτό για το PC. 

 

Για όσους δεν το ξέρουν το παιχνίδι ΟΧΙ δεν έχει καμιά σχέση με το Dark Souls παρά το γεγονός ότι στα trailer και στις παρουσιάσεις δείχνει να μοιάζει. Είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι και μόνο αν το παίξει κάποιος θα καταλάβει πόσο διαφορετικό είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε πώς θα είναι.. μου άρεσε πολύ στο ps3 και το είχα φτάσει σχετικά μακρία. Τώρα ίσως να το τερματίσω στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κάποτε είχα βάλει το demo του στο ps3.Απλά δεν το άντεξα, άπαίσια γραφικά και δάκρυ κορόμηλο... ^_^

Ελπίζω να είναι άλλο παιχνίδι από τεχνικής απόψεως γιατί δείχνει ενδιαφέρον.Και να μην το "αυτοκτονήσουν" σαν port κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα το ήθελα στο ps3 με καλύτερα γραφικά, αλλά όσο το έπαιζες γινόταν καλό και το προσπερνούσες.. Πάντως την ατμόσφαιρα που ήθελε να δώσει πιστεύω την έδινε. Όχι άριστα, αλλά την έδινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι το θέμα ατμόσφαιρας το έπιασαν άψογα, τόσο καλά όσο έπιασαν και το combat system. Είναι κρίμα να μην δίνεις σημασία σε τέτοιο παιχνίδι λόγο χαζών τεχνικών θεμάτων. Επίσης ο κόσμος είναι skyrim επίπεδα μεγάλος και free roaming. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...