Προς το περιεχόμενο

Στις 8.00μμ η παρουσίαση των iPhone 6s, iPhone 6s Plus, Apple TV αλλά και iPad Pro [Liveblog]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8.00μμ είναι προγραμματισμένη η έναρξη της παρουσίασης της Apple, που με βάση τις τελευταίες πληροφορίες αναμένεται να έχει αρκετό ενδιαφέρον με μια σειρά σημαντικών ανακοινώσεων.

Στο επίκεντρο της παρουσίασης η οποία θα μεταδοθεί ζωντανά, αναμένεται να είναι τα δύο νέα iPhone, το iPhone 6s και iPhone 6s Plus, τα οποία αν και δε θα ξεχωρίζουν στον τομέα της εμφάνισης σε σχέση με τα περσινά μοντέλα, εντούτοις θα είναι αναβαθμισμένα σε σημαντικούς τομείς. Έτσι εκτός του αναβαθμισμένου επεξεργαστή, η Apple επενδύει αυτή τη φορά σε πολύ καλύτερη κάμερα με αισθητήρα ανάλυσης 12MP αλλά και στην τεχνολογία Force Touch, η οποία είναι σε θέση να αντιλαμβάνεται τη διαφορετική πίεση που ασκεί ο χρήστης μόλις ακουμπάει την οθόνη με το δάκτυλο του, ενεργοποιώντας έτσι διαφορετικές λειτουργίες.

 

Η δεύτερη μεγάλη ανακοίνωση αφορά τη νέα γενιά του Apple TV η οποία φέρνει καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά κυρίως το App Store, με τις γνωστές εφαρμογές του iOS να περνάνε πλέον μετά από την οθόνη του smartphone και του tablet....στην τηλεόραση μας.

 

Από την παρουσίαση δε θα λείπει και το iPad, με την παρουσίαση όχι μόνο του νέου iPad mini αλλά κυρίως του iPad Pro, ενός νέου μοντέλου στη σειρά με οθόνη 12.9 ιντσών όπως επιμένουν οι τελευταίες πληροφορίες. Με την κίνηση αυτή και πιθανόν με τη συνοδεία περιφερειακών όπως πληκτρολόγιο και stylus, η Apple επιθυμεί να φέρει στην αγορά τη δική της υβριδική πρόταση, σε μια κατηγορία συσκευών η οποία σημειώνει συνεχή άνοδο.

 

Όπως συνήθως συμβαίνει, οι λεπτομέρειες έχουν τεράστια σημασία, με την Apple να δίνει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες στην παρουσίαση. Και φέτος το Insomnia θα καλύψει μέσω liveblog όλες τις ανακοινώσεις από την παρουσίαση και με τα μέλη της κοινότητας να σχολιάζουν όλες τις εξελίξεις.

 

Link.png Site: Liveblog- Apple iPhone 6s

 

Η αποστολή του Insomnia στο Λονδίνο για την παρουσίαση των iPhone 6s, iPhone 6s Plus είναι μια χορηγία της ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πολυαναμενομενο  event  , για  μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες παγκοσμιως .Θεωρω πως οι αλλαγες στο iphone 6s  ειναι σημαντικες  αλλα  δεν  θα το παρω καθως αγοραζω ανα 2 μοντελα παντα .

Σε οτι με αφορα  με ενδιαφερει η παρουσιαση του  ipad pro   την περιμενω με ανυπομονησια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυαναμενομενο  event  , για  μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες παγκοσμιως .Θεωρω πως οι αλλαγες στο iphone 6s  ειναι σημαντικες  αλλα  δεν  θα το παρω καθως αγοραζω ανα 2 μοντελα παντα .

Σε οτι με αφορα  με ενδιαφερει η παρουσιαση του  ipad pro   την περιμενω με ανυπομονησια .

Εγώ περιμένω iOS 9, OSX, Apple TV, iPad Pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλες οι αναβαθμισεις καλο και το iphone το μονο που με ενοχλει ειναι οτι εχω 4 μηνες περιπου το 6αρι και τωρα θα νομιζω οτι παλιωσε :)</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περίμενα, αλλά μόλις έγινε leak ότι θα ξεκινάει ΠΑΛΙ από 16GB, ξενέρωσα, οπότε ούτε καν θα ασχοληθώ με το event.

Η Conference έχει παραπάνω πράγματα να δείξει από ένα iPhone, η Apple δεν βγάζει μόνο το iPhone και εγώ δεν ενδιαφέρομαι για το iPhone 6s και γενικά για κανένα S μοντέλο της.

 

<p>Καλες οι αναβαθμισεις καλο και το iphone το μονο που με ενοχλει ειναι οτι εχω 4 μηνες περιπου το 6αρι και τωρα θα νομιζω οτι παλιωσε  :)</p>

 

Και εγώ το 6 έχω αλλά τα S δεν με ενθουσίασαν ποτέ, τα βγάζουν λόγο ανταγωνισμού γιατί υπάρχουν καταναλωτές που έχουν πχ το 5 ακόμα και θέλουν κάτι καινούργιο όταν λήξει το συμβόλαιο τους. Η γνώμη μου είναι οτι δέν αξίζει να πάρεις το 6s άν έχεις το 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αντιθέτως με τον ενθουσιασμό που επικρατεί περιμένω ένα βαρετό event με ένα πανάκριβο iPad Pro με iOS, ένα copy paste iPhone 6 και 6 plus και ένα αδιάφορο για τη χώρα μας Apple TV.

 

Μακάρι να είναι ενδιαφέρον και να δούμε κάτι αξιόλογο!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αντιθέτως με τον ενθουσιασμό που επικρατεί περιμένω ένα βαρετό event με ένα πανάκριβο iPad Pro με iOS, ένα copy paste iPhone 6 και 6 plus και ένα αδιάφορο για τη χώρα μας Apple TV.

 

Μακάρι να είναι ενδιαφέρον και να δούμε κάτι αξιόλογο!!!

Apple TV 4 = AppStore κάτι το οποίο θα μετράει απίστευτα, έχοντας το Fire TV της Amazon καμία εταιρία δεν καταφέρνει να έχει ένα τόσο πλούσιο AppStore από την Apple σε καινούργιες συσκευές. iPad Pro αν τρέχει iOS όπως τα προηγούμενα θα είναι όντως άχρηστο. Όσο για το 6S το ότι θα έχει την εμφάνιση των 6 δεν πάει να πει ότι δεν θα έχει κάτι πρωτοποριακό, βαρετό για αυτούς που έχουν το 6 αλλά κάτι καινούργιο για όλους τους άλλους όσο για τις τιμές των iPad είναι λογικές δεν είναι ακριβές. Άντε το πολύ πολύ να φτάσει τα 700 άμα είναι επαγγελματική έκδοση. Τα προηγούμενα πάντως ξεκινάνε από τα 220€

 

χαχαχαχα το τοπ σχόλιο "How could you stand watching the stream upside down?"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω τι optimize κάναμε στο iOS 9 για παλιές συσκευές όπως το 4S

Και εγώ αυτό θέλω να δω γιατί με την 8η έκδοση το είχε γονατίσει, υποτίθεται ότι θα είναι optimized η 9η έκδοση, άντε να δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχε βγει το πρωτο ipad ελεγαν οτι ειναι ενα μεγαλο κινητο και οτι ηταν αχρηστο

Στις ιντσες που θα ειναι το pro

Δινουν χωρο στους developers στο να γινουν οι εφαρμογες πολυ καλυτερες

Σε ενα χρονο απο την κυκλοφορια του θα μπορουμε να το δουμε αυτο

Cubasis, Korg gadget,Akai mpc και αλλα μουσικης

Εφαρμογες αυτοματισμων και οτι μπορεις να φανταστεις

Θα εχει "χωρο" και αυτο ειναι πολυ καλο

Θα ηταν ακυρο να βγει με osx κατα τη γνωμη μου

Οι εφαρμογες "pro" του osx πρεπει να ερθουν στο ios

Χαιρομαι που γινεται η αρχη προς το παρων ειμαι με ipad 4 και δεν νιωθω την αναγκη να το αλλαξω

Οσο για το iphone το περιμενω πως και πως θα ειναι τρελη η αλλαγη μετα το 4 που εχω και περιμενα ενα χρονο για να παρω το s με σκοπο να το κρατησω μια τετραετια ανετα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...