Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις να διαβάζεις; Έχεις δει τα παινχίδια που υπάρχουν για iOS; Μάλλον τα πλαστικά παιχνιδάκια της Samsung είναι για Candy όχι τα iPhone

Infinity Blade 1

Infinity Blade 2

Infinity Blade 3

VainGlory

Breakneck

Heroki

Defenders

Zen Garden

Asphalt 8: Airborne (Εδώ θα δείς μεγάλη διαφορά απο την Android έκδοση αφου λειτουργεί με το Metal API ωστε τα γραφικά να είναι κονσόλας)

Modern Combat 5: Blackout

Battle Supremacy

Carmageddon

Final Fantasy VII

Geometry Wars 3

Monument Valley

Implosion

Halo: Spartan Strike

Halo: Spartan Assault

Goat Simulator

Hearhsthone

Grand theft Auto: III

Grand theft Auto: Vice City

Grand theft Auto: San Andreas

The Room

The Room 2

Tengami

Lost Echo

The Journey Down

Kaptain Brawe

Oceanhorn

Machinarium

Limbo

Bastion

Battleheart Legacy

Leos fortune

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse

 

Δεν έχω διαβάσει πότε αυτό το σαιτ και την εμπειρία θα την κρίνω μόνος μου, τι προσπαθείς ακριβώς να αποδείξεις, να μου πουλήσεις Android; Τζάμπα να μου το δώσεις δεν το παίρνω.

Κάπου το έχασες φίλε γιατί τα περισσότερα παιχνίδια που έβαλες τα έχω τερματίσει στο NOTE μου και όλα παίζουν και δείχνουν άψογα. Ότι παιχνίδι έχει το ios έχει και το Android και έχουν ακριβώς τα ίδια γραφικά. Πριν 4 χρονια το 2011 δεν ίσχυε αυτό το store του ios τότε είχε παραπάνω παιχνίδια και εφαρμογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν διαφωνω αλλα σε αυτο παιζει ρολο και η amoled οθονη του που σε αρκετους αρεσει και σε αλλους παλι οχι. Δεν ειναι θεμα αναλυσης που ειναι ηδη σε καλα επιπεδα και στο iphone. Εκτος βεβαια αν το φερουμε πολυ κοντα στο ματι μας οπου εκει οντως θα παιζει ρολο.

Έχεις δίκιο σε αυτό η amoled κάνει όντως τη διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καταλάβει ότι όλα αυτά τα κάστρα αρχίζουν και πέφτουν ένα ένα. Και τέλος θα πέσει και η μεταπωλητική αξία...

 

Αλαγκάριστο; Ναι με ανεπαρκή μνήμη για απαιτητικούς χρήστες

 

Καλύτερο store; Χμμμ... Ανάλογα τι εννοείς καλύτερο. Ένα πρόσφατο λινκ για να σε βοηθήσω: link

 

Ποιότητα κατασκευής; Ναι καλή. Αν εξαιρέσουμε το iPhone 6.

 

Ασφάλεια;; Χμμμ όχι και τόσο. Διάβασε τα προηγούμενα posts .

 

Οικοσύστημα;; Βλ. "καλύτερο store".

 

Μεταπωλητική αξία;; ΝΑΙ έχει. Δεν παίρνω κάτι για να το πουλήσω σε 6-12 μήνες αλλά για να το κρατήσω στο χρόνο. Οπότε θα είναι το τελευταίο που με νοιάζει.

 

Σε ενα δεν πεφτει...στη "μουρη" και αυτος ειναι ενα σημαντικος λογος για αρκετους/ες που το αγοραζουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κινητό των 400 ευρώ έχει την παρακάτω εμπειρία χρήσης:

 

https://youtu.be/dnAZOe_f5ow

https://youtu.be/nEBHmE6pt74

https://youtu.be/aDk-SBMRydw

https://youtu.be/qk90sppFbMk

 

 

Αν μπορεί να μου προσφέρει το iphone των 128gb αυτή την εμπειρία χρήσης με 450 ευρώ που έκανε το NOTE 3+128gb sd card θα πάω να το αγοράσω αύριο. Αν όχι τότε δεν μπορούμε να μιλάμε για ένα καλό κινητό. Και μιλάμε για κινητό του 2013. Το note 4/note 5/s6 edge plus τσεκάρετε τι μπορούν να κάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακατανόητο να συγκρίνουμε την ενσωματωμένη μνήμη με την sd card. Όταν ειδικά συγκρίνουμε και το πόσο κοστίζει εκεί είναι που μερικές φορές πιστεύεις ότι ο άλλος απλά τρολάρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω το λόγο που οι android fans συνεχίζουν να γράφουν αλήθειες και απλά συναντάνε τοίχο. Android fans, μην τους δίνετε αξία και χρόνο. Αυτό θέλουν.

Αρκετοί φίλοι μου έχουν πάει σε Android και τώρα κατάλαβαν πόσο λάθος έκαναν τόσο καιρό που έδιναν τα τριπλασια χρήματα για κάτι πολύ χειρότερο. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακατανόητο να συγκρίνουμε την ενσωματωμένη μνήμη με την sd card. Όταν ειδικά συγκρίνουμε και το πόσο κοστίζει εκεί είναι που μερικές φορές πιστεύεις ότι ο άλλος απλά τρολάρει..

Πια η πραγματική διαφορά? Έχω στην εξωτερική βιβλία κόμικς όλες τις σεζόν από friends Big bang theory τραγουδια φωτογραφίες κτλ κτλ και δεν έχω καμία καθυστέρηση σε τίποτα. Στην 32αρα εσωτερική έχω εφαρμογές και παιχνίδια. Η sd είναι class 10. Αυτό το η sd δεν συγκρίνεται με την εσωτερική είναι ακόμα ένα τερτιπι για να νομίζουν οι αδαείς καταναλωτές ότι η sd cards κάνουν το κινητό πιο αργό. Δεν ισχύει αυτό όσο και να το πιστεύετε. Πάτε δώστε 300 ευρώ παραπάνω για 128gb και αστε εμάς να κάνουμε τέλεια τη δουλειά μας με 128gb+32gb εσωτερική με 50 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2gb ram ειναι πραγματικοτητα ...........http://techblog.gr/mobile/2gb-ram-iphone-6s-and-iphone-6s-plus-7746/

 

Μακαρι για τους υποψηφιους αγοραστες του. Αναμενω τα πρωτα σχολια απο τους κατοχους που θα μιλανε για μια καλυτερη εμπειρια χρησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να συνοψισουμε:

 

Δεν βαζει sd για να κοστολογησει τις μεγαλυτερες εκδοσεις κατα 150 ευρω την καθε μια τη στιγμη που η 128gb sd εχει 50 ευρώ. Το iphone 6s plus 128gb θα κανει 1200+ ευρω στην Ελλάδα.

 

Δεν βαζει παραπανω ram εδω και χρονια και ας εχει εξαφανιστει το multitasking.Μονιμως κανει reload τα παντα και ειδικα στο safari η κατασταση ειναι τραγικη.

 

Εχει τεραστια απαισια bezels και δεν μπορει να βαλει μεγαλυτερη μπαταρια τη στιγμη που κραταει ουτε 3-4 ωρες με screen on time.Χειροτερη μπαταρια δεν εχω ξανα δει εκτος απο τα nexus.Επισης παρόλο τις μικρες μπαταριες θελει το 6plus 180 λεπτα για να φορτισει στο 100% ενω το note 3 με την 3200 μπαταρια βγαζει 7-8 ωρες screen on time και κανει 110 λεπτα για να φορτισει στο 100%

 

Εχει την χαμηλοτερη αναλυση οθόνης. Συγκρίνετε διπλα διπλα s6/note 4/note 5 με το iphone 6s plus και θα δειτε οτι η διαφορα ειναι τραγικη.Εχει αναλυση οθονης του 2011.

 

To Sar των iPhone είναι το υψηλότερο που υπάρχει σε κινητο. Υψηλότερο και από τα dual sim κινεζικα. Οτιδήποτε πάνω από 1 είναι πάρα πολύ καλοί αυτά έχουν 1.5. Διαβάστε τι είναι το Sar όσοι δεν ξέρετε.

 

 

Εκει που δεν κανει εκπτωσεις η apple ειναι η τιμη.Οχι μονο καθε χρονο τις ανεβαζει αλλα καθε χρονο αυξανεται η διαφορα στις επιδοσεις μεταξυ iphone/android ναυαρχιδες υπερ των Android.

θες τοσο πολυ να πεις τα δικα σου που τα φουσκωνεις για να εντυπωσιασεις και νομιζοντας οτι επειδη μας λες για το sar (που συμφωνω μαζι σου )φαινεται και οτι ξερεις

παμε λοιπον

δειξε μου μια micro sd καρτα 128gb που κανει 50 ευρω...

και πες οτι την βρηκες(που δεν υπαρχει) τι ταχυτητα εχει?

εχει καμια επαφη με το internal storage του iphone?

 

το "απαισια bezels"ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δικη σου αισθητικη και καλα κανεις που την εχεις οπως εχουμε ολοι μας απο μια...απλα δεν ειναι αντικειμενικο κριτιριο

 

εχεις δει τοσο μεγαλη διαφορα στην οθονη?ΤΕΡΑΣΤΙΑ?

ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ? χμμμμμ.....

 

η μνημη ραμ ειναι σιγουρα 1gb? ποιος το ειπε?

εισαι σιγουρος?(κανεις δεν ξερει)

 

για πες μου ποσο εκανε το iphone 4 οταν βγηκε και ποσο κανει τωρα το 6s? μεγαλη διαφορα στην τιμη ε?

 

υπερβολες και ανακριβιες ασχετοσυνη και μισος χωρις λογο 

απλα ας ειμαστε λιγο αντικειμενικοι αν δεν μας αρεσει κατι παρα ολη αυτη τη παραπληροφοριση ελεος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες τοσο πολυ να πεις τα δικα σου που τα φουσκωνεις για να εντυπωσιασεις και νομιζοντας οτι επειδη μας λες για το sar (που συμφωνω μαζι σου )φαινεται και οτι ξερεις

παμε λοιπον

δειξε μου μια micro sd καρτα 128gb που κανει 50 ευρω...

και πες οτι την βρηκες(που δεν υπαρχει) τι ταχυτητα εχει?

εχει καμια επαφη με το internal storage του iphone?

 

το "απαισια bezels"ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δικη σου αισθητικη και καλα κανεις που την εχεις οπως εχουμε ολοι μας απο μια...απλα δεν ειναι αντικειμενικο κριτιριο

 

εχεις δει τοσο μεγαλη διαφορα στην οθονη?ΤΕΡΑΣΤΙΑ?

ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ? χμμμμμ.....

 

η μνημη ραμ ειναι σιγουρα 1gb? ποιος το ειπε?

εισαι σιγουρος?(κανεις δεν ξερει)

 

για πες μου ποσο εκανε το iphone 4 οταν βγηκε και ποσο κανει τωρα το 6s? μεγαλη διαφορα στην τιμη ε?

 

υπερβολες και ανακριβιες ασχετοσυνη και μισος χωρις λογο

απλα ας ειμαστε λιγο αντικειμενικοι αν δεν μας αρεσει κατι παρα ολη αυτη τη παραπληροφοριση ελεος

Πάμε για την sd:

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200022475

 

Αψογη την αντικατεστησα πριν λίγες μέρες με 2 32αρες που έχω. Κανένα θέμα στην ταχύτητα για media υλικό. Δεν βάζω εφαρμογές στην sd.

 

Τα bezels ναι είναι υποκειμενικό θέμα αλλά δεν σου φαίνονται πραγματικά μεγάλα? Κάνει πιο δυσχρηστο το κινητό ειδικά το 5.5" αυτό είναι αντικειμενικο. Πιο εύκολα δουλευω ένα νοτε 5.7" γιατί έχει μικρά bezels.

 

Για την οθόνη παρακαλώ βάλε δίπλα δίπλα s6 i6 και μετά πες μου για τη διαφορα. Απλά καντο και μετά πες μου.

 

Για την Ram ακόμα 100% δεν ξέρουμε πόση θα είναι.

 

Για την τιμή είναι αρκετά ακριβότερο από το 4s όταν είχε βγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...