Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Η Ram ειναι 2gb..Δεν μπορει το phonearena να γραφει οτι ναναι...<br />

http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-6s-the-specs-review_id73516</p>

Παιδιά θα έχει 3 core και 2gb ram όπως το air 2. Αφού είναι κατά πολύ αυξημένο το chip σε ταχύτητα λογικό είναι να έχει 2gb ram. Αυτά πάνε μαζί!

Λέει: 70% cpu faster and 90% gpu faster.  Σίγουρα 2gb ram.Μην ανησυχείτε! 

 

 

Αυτή η αύξηση δεν γίνετε με διπύρηνο cpu με τίποτα. 3core and 2gb ram! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

<p>Η Ram ειναι 2gb..Δεν μπορει το phonearena να γραφει οτι ναναι...<br />

http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-6s-the-specs-review_id73516</p>

and an alleged increase to 2GB of RAM memory.

To alleged τα χαλάει λίγο βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά θα έχει 3 core και 2gb ram όπως το air 2. Αφού είναι κατά πολύ αυξημένο το chip σε ταχύτητα λογικό είναι να έχει 2gb ram. Αυτά πάνε μαζί!

Λέει: 70% cpu faster and 90% gpu faster.  Σίγουρα 2gb ram.Μην ανησυχείτε!

 

και εγω σιγουρος ειμαι απο την στιγμη που ειναι ο ιδιος cpu με το air2..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα sum up της γνώμης μου:

 

Το πρακτικό innovation που έχει να δείξει το νέο iphone σε σύγκριση με τον προκάτοχο αλλά και σε σχέση με άλλες συσκευές είναι το 3D touch. Τα υπόλοιπα δεν έχουν νομίζω μεγάλη χρηστική σημασία ή/και υπάρχουν και σε άλλες συσκευές του ανταγωνισμού με ίδια ή/και καλύτερη υλοποίηση.

 

Θεωρώ πως όντως η Apple αυτή την φορά έβαλε πολλά περισσότερα καλούδια στη ενδιάμεση "S" σειρά κάτι που είναι θετικό για τους καταναλωτές.

 

Από εκεί και πέρα, σαν iPhone προσφέρει ποιότητα κατασκευής (έτσι έλεγαν βέβαια και για το 6 που λύγιζε), ένα καλό οικοσύστημα εφαρμογών για επαγγελματίες ή μη και updates. Κατά την προσωπική μου άποψη, όλα αυτά δεν δικαιολογούν την τιμολογιακή πολιτική της εταιρείας. Δικαιολογώ λοιπόν κάποιον που έχει iPhone γιατί είναι "δεμένος" ενδεχομένως με κάποια επαγγελματική εφαρμογή της Apple. 

 

 

ΥΓ Αν η συσκευή έχει όντως 2GB είναι ένα πολύ ΘΕΤΙΚΟ στοιχείο για τους εν δυνάμει αγοραστές. Οι υπόλοιποι που νομίζoυν ότι είναι υπεραρκετό το 1GB λόγω αρχιτεκτονικής, προγραμματισμού, του τσίπρα, εξωγήινων, ομάδας έψιλον ή οτιδήποτε άλλου, δεν έχουν λόγο να πάρουν τη νέα συσκευή και καλό είναι να περιμένουν το 7.

 

ΥΓ2 Γίνομαι ειρωνικός όταν δεν ακούω πρακτικά επιχειρήματα και με μια αοριστία ο καθένας αναιρεί χιλιάδες αναφορές και facts.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης Expertr είπε:<br />

Η Ram ειναι 2gb..Δεν μπορει το phonearena να γραφει οτι ναναι...

http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-6s-the-specs-review_id73516<br/>

Παιδιά θα έχει 3 core και 2gb ram όπως το air 2. Αφού είναι κατά πολύ αυξημένο το chip σε ταχύτητα λογικό είναι να έχει 2gb ram. Αυτά πάνε μαζί!<br />

Λέει: 70% cpu faster and 90% gpu faster.  Σίγουρα 2gb ram.Μην ανησυχείτε! <br />

 <br />

 <br />

Αυτή η αύξηση δεν γίνετε με διπύρηνο cpu με τίποτα. 3core and 2gb ram! <br />

</p><p> </p><p>

Γραφει οτι ειναι πιο γρηγορος απο τον α8χ και ειναι πιθανο να εχει χρησιμοποιησει 4 πυρηνο .Δουλευοντας 2 πυρηνες στα 1.7 και τους αλλους 2 στα 1.2...<br />

Αναμενουμε την κυκλοφορια ωστε να λυθει και να δουμε!!!</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Γραφει οτι ειναι πιο γρηγορος απο τον α8χ και ειναι πιθανο να εχει χρησιμοποιησει 4 πυρηνο .Δουλευοντας 2 πυρηνες στα 1.7 και τους αλλους 2 στα 1.2...<br />

Αναμενουμε την κυκλοφορια ωστε να λυθει και να δουμε!!!</p>

 

Και εγώ σου λέω ότι αυτή η αύξηση δεν γίνεται με 2 cores. 

Γιατί ουσιαστικά οι άλλοι 2 που λες θα είναι είναι για εξοικονόμηση ενέργειας. Θα το δεις που θα έχω δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δείς τι έχω μέσα στο iPhone παληκάρι μου και ποιά είναι η δουλειά μου και με τι ασχολούμαι θα κλαίς...και με μαύρο δάκρυ! Είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με μεταπτυχιακό στα δίκτυα και ασχολούμε πάρα πολλά χρόνια με την τεχνολογία. Έχω στο ενεργητικό μου 50 sites όπου τα έχω φτιάξει και τα έχω συντηρήσει μόνος μου για μεγάλο χρονικό διάστημα ειδικά στα φοιτητικά μου χρόνια και το iphone μου απλά είναι εργαλείο δουλειάς, πραγματικής δουλειάς, το οποίο εμπιστέυομαι για τα πάντα!!!!

 

Και για να δείς ότι δεν είμαι κολλημένος έχω προσπαθήσει να δουλέψω σε galaxy tab 3 , galaxy s4 και lg g2 και απλά τα "πέταξα" και τα 3.....σκουπίδια!!!!Πεταμένα λεφτά!

 

Τέσπα....ο κάθε ένας επιλέγει ότι γουστάρει και έχει διαφορετικά κριτήρια!!!!

 

Δεν χρειάζομαι να δώ βιντεάκια...έχω το καλύτερο επιχείρημα απο όλα....καθημερινή χρήση και εμπειρία! ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγγνώμη, αλλά τι σχέση μπορεί να έχει το iphone με το web development? Μη μου πεις ότι γράφεις κώδικα σε iPhone!!! Και για να μην παρεξηγούμαι και γω iPhone έχω, αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να με βοηθήσει στο coding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το apple TV θα έχει 2gb ram...οπότε λογικά ξανα λέω ότι και το 6s χαλαρά θα έχει 2gb ram και θα είναι 3core..αν και ο cpu είναι 4core με τον ένα πυρήνα απενεργοποιημένο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα μιλάω...

Αν σταματήσουν εκεί στο κουπερτινο να κάνουν μακακιες και ξαναφτιάξουν το ios σε επίπεδα ios 6 θα το ξαναπαραω και θα το κρατήσω... Ωραία όλα τα καινούργια featurεs αλλά αν έχω τα σκρατσακια και τα force close τι να το κάνω ....μέχρι και blue screen μου έχει βγάλει το 6αρι...

Διαφορετικά παραμενω σε νεξους αν και με τωει για τα καινούργια windows( τώρα που βγήκαν και στην παρουσίαση της apple...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένοι είστε ανεπίδεκτοι ..... απορώ !!!

 

1GB στο iOS είναι υπέραρκετό γιατί το λειτουργικό έχει φοβερή διαχείρηση της μνήμης και ότι και να φορτώσεις σου μένει και κενή μνήμη.....ξυπνήστε απο τον ύπνο τον βαθύ και μάθετε 5 πράγματα επιτέλους....

 

το android επειδή είναι ότι να ναι και θέλει 3-4-5 GB RAM για να παίξει σωστά το έχετε σαν σημείο σύγκρισης και νομίζετε ότι το iOS υπολείπεται ενώ τα πράγματα είναι ακριβώς τα αντίθετα........

 

Όποιος λέει ότι το 1GB RAM στο iPhone είναι λίγο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ iPhone!!!!!!!

 

Sony Xperia S του 2012, 32 GB και 1 GB RAM. Μια χαρά τρέχει το δικό μου και άλλα αντίστοιχα που έχω πιάσει. Και rooted είναι ακόμη πιο άνετο και γρήγορο.

 

Πσιιιτ...2012, τρία χρόνια πριν έτσι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής αν ακουσα καλά, θα έχει μεγαλύτερη ταχυτητα επικοινωνίας με την ram. Αν είναι οντως ετσι και 1gb ram δεν είναι ασχημο. Την στιγμη που επεξεργαστης ξεπετάει τα δεδομενα στο αψε σβήσε η ram χρειάζεται για προσωρινή αποθηκευση δεδομενων των εφαρμογών, οι οποίες αν είναι πολλές θα υπάρχει θέμα φυσικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Επιτελους ois και στο μικρο.... Δυστυχως μονο στη χωριτηκοτητα μας τα χαλασε... Οποτε αναγκαστηκα παμε για το 64αρι</p>

Δεν έχει OIS to μικρό. 

 

 

 

Optical image stabilization for video (iPhone 6s Plus only)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kαλά ο φανατισμός σας έχει βαρέσει κόκκινο.Η apple είναι όργανο του σατανά.Nα μιλήσουμε τώρα και για την αγνή google που της λείπει το φωτοστέφανο? ! Μην ξεχνάμε.Δικό της δημιούργημα είναι το android.Mήπως να πούμε για τον chrome της που σου έχει φάτσα φόρα τα τρία 6άρια ήδη από το λογότυπο ..Σοβαρευτείτε και μάθετε να γράφετε ontopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...