Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι .. καμερα.. επειδη εχω και νοτε 4 και μεχρι πριν ενα μηνα iphone 6 και εχουμε και στη δουλεια και βγαζουμε φωτο και βιντεο πολυ συχνα.. απλα .. καμια σχεση ..ενταξει καλο το iphone ok αλλα ακομα και το htc to m8! βγαζει καλυτερες φωτο ..το νοτε 4?? απλα αλλη κατηγορια .. καμια σχεση

 

οσο για το hardware .. λοιπον το iphone to 6 ειναι γρηγορο και πολυ smooth ..αλλα τρωει τα κολληματα του καμια φορα και αυτο .. παντως οκ το optimising της ραμ ειναι πολυ καλυτερο απο του note ..και γενικα το touch wiz βαραινει οσο παει ..και σκαλωνει πιο πολυ .. αλλα δε το αλλαζα με τιποτα .. απιστευτη συσκευη και πιο ικανη απο το iphone.. ,μνημη,, δεν εχω παρατηρησει προβλημα ..αλλα να εχει στανδ βυ 124 tabs οπως το νοτε δε.. επρεπε ενα γιγα ακομα γενικα ετσι για τη καβλαντα (και τα 800)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το λαθος βασικα δεν ειναι που δεν εχει 32αρι μοντελο εν μερη αλλα που δεν υπαρχει υποδοχη για SD καρτα,κατι που απο οτι φενεται τον τελευταιο καιρο μιμουνται και αλλες εταιριες.

 

Επισης να πω οτι εν μερη αν δινεις τα χρηματα που δινεις για τετοια κινητα και σκεφτεσαι να τα κρατησεις και για καποια χρονια(οχι για το πολυ 1 χρονο οπως κανουν αρκετοι)τοτε ας δωσεις καποια χρηματα παραπανω για το πιο μεγαλο μοντελο(το οποιο απο σκρουτζομαγαζα β γαινει οσο η εκδοση των 16gb απο μεγαλες αλυσιδες καταστηματων).

 

Προφανως και δεν ειναι οτι το καλυτερο,αλλα ειναι κατι που ισχυει εδω και χρονια δεν ειναι οτι τωρα το επιβαλουνε.

Η μη υποδοχή sd card είναι deal breaker. Εγώ έχω 128gb sd που την πήρα 50 ευρώ μαζί με τα 32gb του κινητού μου. Για να πάω σε 6s Plus θέλω 1300 ευρώ για την 128gb έκδοση. Πληρώνω δηλαδή τα 128gb 350 ευρώ. Είπαμε αλλά αυτό είναι καθαρο κλεψιμο.

Nα δούμε πότε θα καταλάβει ο κόσμος ότι το benchmark στα smartphones πρέπει να είναι η εμπειρία χρήσης και όχι τα specs.

Ακουσα κάτι για εμπειρία χρήσης?

 

https://youtu.be/qk90sppFbMk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα κάτι για εμπειρία χρήσης?

 

 

 

Εγώ δεν είμαι υπέρ κάποιας πλευράς, ούτε κάτοχος προϊόντων apple.

 

Είμαι ενάντια σε ανούσιες, ατέλειωτες συζητήσεις για τα specs, ενώ αγνοείται ο πιό σημαντικός παράγοντας, ο οποίος είναι η εμπειρία χρήσης.

 

Αυτό που θέλουμε όλοι μας, είναι η συσκευή μας να ικανοποιεί τις ανάγκες μας και να τρεχει απροβλημάτιστα. Αν αυτό το καταφέρνει με 1,2,4,8,16 GB Ram δεν έπρεπε να λαμβάνει τις διαστάσεις που λαμβάνει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είμαι υπέρ κάποιας πλευράς, ούτε κάτοχος προϊόντων apple.

 

Είμαι ενάντια σε ανούσιες, ατέλειωτες συζητήσεις για τα specs, ενώ αγνοείται ο πιό σημαντικός παράγοντας, ο οποίος είναι η εμπειρία χρήσης.

 

Αυτό που θέλουμε όλοι μας, είναι η συσκευή μας να ικανοποιεί τις ανάγκες μας και να τρεχει απροβλημάτιστα. Αν αυτό το καταφέρνει με 1,2,4,8,16 GB Ram δεν έπρεπε να λαμβάνει τις διαστάσεις που λαμβάνει εδώ.

Ναι βρε δεν είπα κάτι για σένα απλά μίλησες για εμπειρία χρήσης. Την εμπειρία χρήσης που έχω στο βίντεο το iphone την βλέπει με τα κυαλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι δεν έκαναν και πολλές αναβαθμίσεις δεν παύει να είναι ένα άριστο και γρήγορο κινητο. Όσο για τη ram...όσοι έχουν πιάσει στα χέρια τους iPhone ξέρουν πραγματικά ότι δεν παίζει κανένα ρόλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάτε καλά; 8 σελίδες ο ένας κράζει τις επιλογές του άλλου.

Θελεις πολλά GB RAM οθόνες με διαστημικές αναλύσεις με επέκταση μνήμης στα 64 GB με λειτουργικό ανοιχτό παραμετροποιησιμο οκ πάνε σε οποιαδήποτε συσκευή android και απόλαυσε το πολύ καλά κάνεις.

Απο την άλλη πλευρά γουστάρεις IOS όπως στο δίνει η Apple με τα 720p με τον διπύρηνο έστω επεξεργαστή να ξεκινάει απο τα 16GB με το κλειστό λειτουργικό οκ και σε εσένα μαγκιά σου.

Προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλον ότι η δικιά του επιλογή είναι καλύτερη;

Εγώ προσωπικά γουστάρω iOS έχω δοκιμάσει το android σε πολλές συσκευές (S3, Note 2, Note 3, Nexus 6, Huawei Mate 7) αλλά δεν το γουστάρω δεν μου ταιριάζει δικαίωμα μου είναι. Απο την άλλη πλευρά ο άλλος βγάζει σπυριά με την Apple δικαίωμα του και αυτού.

Σαν μικρά παιδιά μαλώνουμε ποιος την εχει πιο μεγάλη.......την μαγκιά ;

Θες android κάνε τα κουμάντα σου την οικονομία σου πάρε ενα s6 edge και μπράβο σου να το χαίρεσαι θέλεις iOS επίσης κάνε τα κουμάντα σου μάζεψε τα λεφτά σου που όντως χρειάζονται περισσότερα και πάρε το 6s απλό είναι ρε παλικάρια δεν χρειάζεται ούτε πολύ σκέψη ούτε φαγωμάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αληθεια ξεκολειστε με την RAM  Αμα το κινητο δεν κολαει και δεν εχει προβλημα σας νοιαζει αν λεει 1 gb ram η 10gb ram?

Σαν χρειστης I phone 5s με 1GB RAM lagarismata δεν εχω αντιμετωπισει.

 

Υ.Γ. Τελικα ξερουμε αν οντως εχει 1gb ram? Στην παρουσιαση εγω δεν ακουσα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, μη λέμε ό,τι να 'ναι. Για ποιο reload μιλάτε; Έχω το 5s και μόνο reload δεν κάνει. Και το λέω γιατί ταξιδεύω πολύ συχνά (5-6 φορές τον μηνα) κι έχω ανοιχτά fb, messenger, viber, μηνύματα και Safari για να περνάει η ώρα και πάνε ολα ρολόι.

Εφοσον είσαι ευχάριστημένος με το "multitasking" του 5s μένεις εκεί που είσαι. Αν παρεπιπτοντως κάποιος φίλος ή γνωστός σου έχει κανένα LG G4 (για παραδειγμα) τρέξε τις εφαρμογές που αναφέρεις, άνοιξε και καμιά 15αρια ακόμη και πες μας αν παρατήρησες κάτι διαφορετικό .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό ακριβώς λόγο υπάρχουν όλα αυτά τα στρογγυλά εικονίδια πάνω από το κείμενο;

Είναι οι cascaded εφαρμογές που είχα ανοιχτές ταυτόχρονα στην προηγούμενη φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν π.χ βαζανε 4 ραμ στο ios θα μπορουσε καποιος να ανοιξει 50 tabs κατι που σαφεστατα τωρα δεν μπορει να κανει κρατωντας τα ενεργα στην μνημη.

 

Και μετά θα έλεγες αν βάζανε 8gb θα ανοίγαμε 100 tabs και πάει λέγοντας. Άρα ποτέ η ραμ δεν είναι αρκετή.

Εκτός αν κατά τη γνώμη σου υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός tabs που μπορεί να ανοίξει κάποιος υπό φυσιολογικές συνθήκες χρήσης και να θεωρείται ικανοποιημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...