Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει που έχεις επιχειρήματα και real life experience. Το παλικάρι πάνω μπήκε στον κόπο να ανεβάσει βίντεο, 3 διαφορετικά links κλπ και εσύ το χαβά σου.

 

Έλα πες την αλήθεια. Στο iphone σου έχεις εγκατεστημένο το facebook, το messenger και στο σαφάρι η μόνη ιστοσελίδα που βλέπεις είναι του insomnia.

Αν δείς τι έχω μέσα στο iPhone παληκάρι μου και ποιά είναι η δουλειά μου και με τι ασχολούμαι θα κλαίς...και με μαύρο δάκρυ! Είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με μεταπτυχιακό στα δίκτυα και ασχολούμε πάρα πολλά χρόνια με την τεχνολογία. Έχω στο ενεργητικό μου 50 sites όπου τα έχω φτιάξει και τα έχω συντηρήσει μόνος μου για μεγάλο χρονικό διάστημα ειδικά στα φοιτητικά μου χρόνια και το iphone μου απλά είναι εργαλείο δουλειάς, πραγματικής δουλειάς, το οποίο εμπιστέυομαι για τα πάντα!!!!

 

Και για να δείς ότι δεν είμαι κολλημένος έχω προσπαθήσει να δουλέψω σε galaxy tab 3 , galaxy s4 και lg g2 και απλά τα "πέταξα" και τα 3.....σκουπίδια!!!!Πεταμένα λεφτά!

 

Τέσπα....ο κάθε ένας επιλέγει ότι γουστάρει και έχει διαφορετικά κριτήρια!!!!

 

Δεν χρειάζομαι να δώ βιντεάκια...έχω το καλύτερο επιχείρημα απο όλα....καθημερινή χρήση και εμπειρία! ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από Macgneto
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκετά θετικά μερικά αρνητικά.

Η μπαταρία που δεν μεγάλωσε και η χωριτικότητα που στο αρχικό μοντέλο έμεινε στα 16gb. Σε σχέση με iphone 5s είναι τεράστια αναβάθμιση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας πω ενα μεγαλο μυστικο:

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ 6ΜΗΝΟΥ.

 

Βασικα ουτε ετους , μετα το 1.5χρονο το σκεφτομαστε και αν.

Αυτοι που εχουν ΧΟΜΠΙ να εχουν καθε 6μηνο το τελευταιο μοντελο , εχουν ενα ΧΟΜΠΙ και οχι καποιο λογο να αναβαθμιζουν.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας πω ενα μεγαλο μυστικο:

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ 6ΜΗΝΟΥ.

 

Βασικα ουτε ετους , μετα το 1.5χρονο το σκεφτομαστε και αν.

Αυτοι που εχουν ΧΟΜΠΙ να εχουν καθε 6μηνο το τελευταιο μοντελο , εχουν ενα ΧΟΜΠΙ και οχι καποιο λογο να αναβαθμιζουν.

Τα είπες όλα...εύγε!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ροζάκι πάντως στο iPhone (το ξαναλέω), είναι μια γλύκα!

 

Για το Apple Watch δε θα σχολιάσω γιατί είναι ακόμα νωρίς να τα συζητάμε. Εδώ δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα Ελλάδα, οπότε, μη χαλάτε χρόνο. Τις πραγματικές του δυνατότητες θα τις δούμε σε μερικά χρόνια που θα έχει εξελιγθεί.

 

Για το iPad Pro. Αν και θα προτιμούσα να τρέχει Mac OS, πιστεύω ότι δεν το έκανε η εταιρία για να μην κόψει πωλήσεις από τα desktop της.

 

Apple TV: ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΑΠΛΑ!!!

 

iPhone: Καιρός για αναβάθμιση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δείς τι έχω μέσα στο iPhone παληκάρι μου και ποιά είναι η δουλειά μου και με τι ασχολούμε θα κλαίς...και με μαύρο δάκρυ! Είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με μεταπτυχιακό στα δίκτυα και ασχολούμε πάρα πολλά χρόνια με την τεχνολογία. Έχω στο ενεργητικό μου 50 sites όπου τα έχω φτιάξει και τα έχω συντηρήσει μόνος μου για μεγάλο χρονικό διάστημα ειδικά στα φοιτητικά μου χρόνια και το iphone μου απλά είναι εργαλείο δουλειάς, πραγματικής δουλειάς, το οποίο εμπιστέυομαι για τα πάντα!!!!

 

Και για να δείς ότι δεν είμαι κολλημένος έχω προσπαθήσει να δουλέψω σε galaxy tab 3 , galaxy s4 και lg g3 και απλά τα "πέταξα" και τα 3.....σκουπίδια!!!!Πεταμένα λεφτά!

 

Τέσπα....ο κάθε ένας επιλέγει ότι γουστάρει και έχει διαφορετικά κριτήρια!!!!

 

Δεν χρειάζομαι να δώ βιντεάκια...έχω το καλύτερο επιχείρημα απο όλα....καθημερινή χρήση και εμπειρία! ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εντάξει. Με έπεισες. Στους ηλεκτρολόγους μηχανικούς το iphone 6 δεν killάρει εφαρμογές για να ελευθερώσει την μη επαρκή μνήμη που έχει. :P

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να βαλουν 512 ραμ ετσι για αλλαγή

 

 

Μου αρέσει που έχεις επιχειρήματα και real life experience. Το παλικάρι πάνω μπήκε στον κόπο να ανεβάσει βίντεο, 3 διαφορετικά links κλπ και εσύ το χαβά σου.

 

Έλα πες την αλήθεια. Στο iphone σου έχεις εγκατεστημένο το facebook, το messenger και στο σαφάρι η μόνη ιστοσελίδα που βλέπεις είναι του insomnia.

 

 

 

Mε μονο 1gb Ram τα iphone/ipad εχουν ως αποτελεσμα καθυστερησεις/λαγκαρισματα.

Πας να επιστρεψεις σε μια εφαρμογη ή ακομα κ ενα tab που ειχες ανοιχτο πριν λιγο και περιμεεεενεις να ξαναφορτωσει λογω της μικρης ram.

Ενδεικτικα:

 

 

Εδω ενδεκτικα πως περιγραφουν τα review την υπαρξη 2gb ram στο ipad air 2 που σταματησε το λαγκαρισμα:

 

http://arstechnica.com/apple/2014/10/the-ipad-air-2-a-host-of-hidden-upgrades-in-one-skinny-package/2/

 

 

http://www.wired.co.uk/reviews/tablets/2014-10/ipad-air-2-review

Quote

 

http://www.fastcompany.com/3037335/ipad-air-2-ipad-mini-3-review

Quote

 

 

 

Οι χρήστες Apple δεν έχουν ανάγκη για πάνω από 1GB.

Το τελευταιο σχολιο τα λεει ολα.

Μην τους το χαλατε βρε παιδια.

Οι χρηστες του ios θελουν 1 ram και γιατι οχι ενα downgrade σε 512mb για να λεμε οτι το ios τρεχει γιατι οχι και με ΜΗΔΕΝΙΚΗ ram!!! :D

Μετα θελουν καποιοι να τους παιρνουμε και στα σοβαρα...

 

Εγω τους λεω οτι στο 7 και με 3 θα το δουμε αλλα αυτοι μεινανε ακομη στην εποχη του 4s οταν οι απαιτησεις του λειτουργικου αυξανονται πως ακριβως τεχνολογικα μπορουνε να καλυφθουνε με μικροτερη αν μη τι αλλο με την ιδια μνημη;

Καποιοι οντως τρεχουν ενα tab και facebook δεν εξηγειται αλλιως.

Μαλλον ΓΙ'ΑΥΤΟ η APPLE δεν εχει βαλει memory manager στο ios γιατι θα τους χαλουσε το ονειρο.

Ας κανουν λοιπον τον κοπο 'η πιο απλα την κινηση να βαλουν αυτοι εναν manager (υπαρχει στο appstore)και να δουνε το αυτονοητο.

Τι σου κανει ο εγωισμος ρε φιλε ομως για μια ιδεα που σου εχει κολλησει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όμως με βάση τις πρώτες τιμές που έχουν εμφανιστεί στα Apple Store της Ευρώπης, το iPhone 6s και iPhone 6s Plus τιμολογούνται πιο ακριβά από τα περσινά μοντέλα, με τιμές οι οποίες ξεκινούν από τα €749 για το iPhone 6s των 16GB και στα €849 για το iPhone 6s Plus (16GB).

 

Iphone 6s ωραία κάμερα,ωραίο και το 3d touch, όμως ο κόσμος θέλει και λογικές τιμες ....εεεε όλα δεν γίνονται !!

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει. Με έπεισες. Στους ηλεκτρολόγους μηχανικούς το iphone 6 δεν killάρει εφαρμογές για να ελευθερώσει την μη επαρκή μνήμη που έχει. :P

Να υποθέσω είσαι 15 χρονών και δεν κατάλαβες τι σου είπα, το παίζεις χαζός, ειρωνεύεσαι ή και τα 3 μαζί? 

 

Οκ θα το παίξω και εγώ χαζός και θα το συνεχίσω....

 

Ναι λοιπόν έχει μια πατέντα το iPhone όπου καταλαβαίνει αν είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός και δεν κάνει kill τις εφαρμογές.

 

Ερώτηση: Θεωρείται killarisma όταν έχω 13 εφαρομογές ανοικτές και στο multitask τις φορτώνω σφαίρα?????  Γιατί αυτό το killarisma που λές εγώ δεν το έχω δεί ποτέ! Ίσως να τραβήξεις ένα βιντεάκι να μου το δείξεις για να το καταλάβω γιατί μάλλον είμαι χαζός και δεν σκαμπάζω!!!!

 

Ρε τι άλλο θα ακούσουμε!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lg g3 σκουπιδι; το ακουσαμε και αυτο. Ενταξει υποστηριζετε μια συσκευη μην τα ισοπεδωνουμε και ολα ομως.. η apple για αλλη μια φορσ κυνηγαει το ΜΕΓΙΣΤΟ ΚΕΡΔΟΣ απο υπερκοστολογοντας το κινητο αυτο. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο απλα δεν αξιζει ολα συτα τα λεφτα.. με το μαρκετινγ ομως παλι θα βγει πρωτη οποτε γιατι να αλλαξει? Εαν δεν βαλουν μυαλο οι καταναλωτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ χρειάζεται 2GB RAM το iPhone!!

Όποιος λέει το αντίθετο δεν εχει πιάσει iPhone!

Ως αμετανόητος λάτρης της τεχνολογίας πρεπει να εχω αγοράσει συνολικά περισσότερα iPhone από τα κεράκια της τούρτας μου τον περασμένο Ιούνιο (βλ.40) και η άποψη που έχω είναι -εντελως-διαφορετικη.

Όποιος ισχυρίζεται ότι το iPhone δεν χρειάζεται περισσότερη RAM ή έστω ότι τα 2GB δεν θα έδιναν μια αναπνοή στα ατελείωτα reloads σε apps και safari tabs είναι μαλλον επιφανειακός χρήστης χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις από το 1000 εύρω κινητό του.

Στο θεμα RAM ισχύει ο κανονας "the more the better", άσχετα αν υπάρχουν κακές υλοποιήσεις σε λογισμικό που δεν εκμεταλλευονται αυτή την υπεροχη (βλ. samsung s6).

Δεν βλέπω κάποιον λόγο λοιπον στην περιπτωση του iphone, γιατί το πολύ καλό να μην γίνει ακόμη καλύτερο ή και τέλειο. ...ή μάλλον βλέπω και λέγεται iPhone 7 και τμήμα marketing της Apple . Όπως και να έχει είναι ντροπή αν αναλογιστούμε ότι το κοστος ενός επιπλέον gigabyte ram είναι αστείο μπροστά στην τιμή πώλησης. Όπως και ντροπή-γυφτια είναι τα 16GB , πόσο μάλλον όταν μιλάμε για μια συσκευή που τραβάει 4Κ video.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχραιμία!!! Ποτέ δεν είπαμε ότι τα megapixels όταν ανεβαίνουν κάνουν κακό....κράζουμε τις εταιρειούλες μαζί με τα ζόμπι-πελάτες τους που νομίζουν ότι θα δώσουν 20 megapixels και θα βγάλει 20 πραγματικά megapixels.

 

Όχι κύριοι....τα megapixels σε τόσο μικρή κλίμακα κάμερας κινητού ανεβαίνουν λίγα λίγα και αναβθμίζεται ο αισθητήρας! Τελικό αποτέλεσμα?????? Καλυτερες φωτογραφίες με iPhone και απλά καλές φωτογραφίες με τα 20-30-40 megapixels του νέου Note 75+2 της samsung όχι εκείνο που βγαίνει για την Κινέζικη αγορά, όχι ούτε το άλλο που κυκλοφορεί μόνο στη Δανία, εκείνο με τον κωδικό a2r4g5 που προορίζεται μόνο για την Ελλάδα!!!!

 

χαχαχχχαχααχχ  κλαίω λέμε.......

έχεις δει ποτε φωτογραφια απο note 4/5/g4/?? μπορεί τότε να κλαψεις πραγματικά .....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...