Προς το περιεχόμενο

Smart αληθειες και ψεμματα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοχη ομως σε ποιες περιοχες της αθηνας θα το κυκλοφορεις-παρκαρεις γτ τα κλεβουν σαν καραμελες απο μωρο οτι μαμησια συστηματα και να εχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν κινείσαι μέχρι 50-60χμ μέσα στην πόλη είναι καλό..

Για παραπάνω το θεωρώ αδιανόητο.Δεν έπρεπε καν να επιτρέπεται.

Μιλάω κυρίως για το πρώτο μοντέλο του οποίου ήμουν κάτοχος.

Απαράδεκτο το ότι κάποιοι το χρησιμοποιούν σαν κανονικό αυτοκίνητο και κάνουν ταξίδια κτλ..

 

Το καινούριο δεν ξέρω πόσο καλύτερο είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κινείσαι μέχρι 50-60χμ μέσα στην πόλη είναι καλό..

Για παραπάνω το θεωρώ αδιανόητο.Δεν έπρεπε καν να επιτρέπεται.

Μιλάω κυρίως για το πρώτο μοντέλο του οποίου ήμουν κάτοχος.

Απαράδεκτο το ότι κάποιοι το χρησιμοποιούν σαν κανονικό αυτοκίνητο και κάνουν ταξίδια κτλ..

 

Το καινούριο δεν ξέρω πόσο καλύτερο είναι.

Τόσο χάλια είναι;! Κι έχω δει αρκετά να ταξιδεύουν σε Εγνατία και εθνικές οδούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο καθενας οπως θελει το αντιλαβανεται.

 

Τοσο χαλια δεν ειναι, τα παιδια απο το φορουμ φετος πηγανε με τα αυτοκινητα τους Βουδαπέστη.

 

http://smart-fortwo.gr/

 

Διαβασε εδω θα σου λυθουν παλλες αποριες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε κανείς οτι δεν μπορεί να πάει..Άλλοι κάνουν το γύρω του κόσμου με ποδήλατα.

 

Το θέμα είναι να πας με ασφάλεια την οποία κατα τη γνώμη μου δεν προσφέρει το smart.

Αν κινείσαι για παράδειγμα με 80+ και χρειαστεί να κάνεις έναν απότομο ελιγμό,να φρενάρεις ή να προσπεράσεις σίγουρα θα έχεις μεγάλο μειονέκτημα σε σχέση με ένα κανονικό αυτοκίνητο.

 

Συν το ότι αν συγκρουστείς με άλλο αυτοκίνητο σχεδόν πάντα θα είσαι ελαφρύτερος και θα φάς όλη την ενέργεια πάνω σου.

όπως εδώ στο βίντεο.Το smart εξφενδονίζεται αρκετά μέτρα ενώ η mercedes δεν κάνει βήμα πίσω.Και πήγαιναν μόνο με 64χμ..Μάλιστα στο βίντεο είναι το δεύτερης γενιάς smart..Το πρώτο ήταν ακόμη ελφρυτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε κανείς οτι δεν μπορεί να πάει..Άλλοι κάνουν το γύρω του κόσμου με ποδήλατα.

 

Το θέμα είναι να πας με ασφάλεια την οποία κατα τη γνώμη μου δεν προσφέρει το smart.

Αν κινείσαι για παράδειγμα με 80+ και χρειαστεί να κάνεις έναν απότομο ελιγμό,να φρενάρεις ή να προσπεράσεις σίγουρα θα έχεις μεγάλο μειονέκτημα σε σχέση με ένα κανονικό αυτοκίνητο.

 

Συν το ότι αν συγκρουστείς με άλλο αυτοκίνητο σχεδόν πάντα θα είσαι ελαφρύτερος και θα φάς όλη την ενέργεια πάνω σου.

όπως εδώ στο βίντεο.Το smart εξφενδονίζεται αρκετά μέτρα ενώ η mercedes δεν κάνει βήμα πίσω.Και πήγαιναν μόνο με 64χμ..Μάλιστα στο βίντεο είναι το δεύτερης γενιάς smart..Το πρώτο ήταν ακόμη ελφρυτερο.

 

 

Νομιζω οπιοδηποτε αυτοκινητο τετοου ογκου και κυβισμου πχ citroern c1 και πολλα αλλα παρομοια συμπεριφορα θα ειχε.

 

Το 2006 με ειχε χτυηπησει απο πισω ενα Almera και ειχα το Honda CRV . Βγηκα και εψαχνα να δω ζημαδια που δεν ηταν εμφανη και ηθελε επειδη ηταν καποιων ημερων  αλλαχτηκε η πισω πορτα ο προφυλακτηρας και η ρεζερβα με το καλυμα που ειχε ορθια στην πισω πορτα .

 

Το Almera καλυτερα να μην πω πως ειχε γινει και ηταν και αυτο καινουργιο με τις ζελατινες ακομα στα καθισματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τέλειο αμαξάκι!

γενικα ειναι πολυ καλητερο σε ολους τους τομεις 

αξιζει να δωσει κατι παραπανω και να παρει το 500αρι παρα το σμαρτ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ειναι πολυ καλητερο σε ολους τους τομεις 

αξιζει να δωσει κατι παραπανω και να παρει το 500αρι παρα το σμαρτ

Για το 500αράκι θα έδινα και το bravo μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντι του σμαρτ γιατι οχι ενα fiat 500?

 

 

Πόσο τέλειο αμαξάκι!

 

 

γενικα ειναι πολυ καλητερο σε ολους τους τομεις 

αξιζει να δωσει κατι παραπανω και να παρει το 500αρι παρα το σμαρτ

 

 

Για το 500αράκι θα έδινα και το bravo μου :)

 

 

Περι ορεξεως......αλλα ποτε δεν θα επερνα αυτο το αμαξι !!!!Κακασχημο μου φαινεται ...Υποκειμενικο φυσικα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι ορεξεως......αλλα ποτε δεν θα επερνα αυτο το αμαξι !!!!Κακασχημο μου φαινεται ...Υποκειμενικο φυσικα .

Σίγουρα! Δυσκολεύομαι να βρω κακάσχημο ιταλικό αυτοκίνητο! Μέχρι και το multipla συμπαθητικό μου φαίνεται να φανταστείς! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα! Δυσκολεύομαι να βρω κακάσχημο ιταλικό αυτοκίνητο! Μέχρι και το multipla συμπαθητικό μου φαίνεται να φανταστείς! :D

 

 

Μονο οι Alfa μου αρεσουν και παρα πολυ !!!Ανεκαθεν και οχι μονο τωρα .

 

 

post-40980-0-05773100-1442142850_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οι Alfa μου αρεσουν και παρα πολυ !!!Ανεκαθεν και οχι μονο τωρα .

Συμφωνώ! Οι άλφα είναι στην κορυφή των (γήινων) ιταλικών αυτοκινήτων από άποψη ομορφιάς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οπιοδηποτε αυτοκινητο τετοου ογκου και κυβισμου πχ citroern c1 και πολλα αλλα παρομοια συμπεριφορα θα ειχε.

 

 

Σίγουρα τα μικρά έχουν μειονέκτημα αλλά τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σε άλλα μοντέλα.

πχ εδώ το fiat 500 χτυπάει με το q7 που είναι πολύ βαρύτερο της mercedes και έχει καλύτερη συμπεριφορά απο το smart.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...