Προς το περιεχόμενο

Narcos


Bspus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To mexico για μένα είναι αρκετές κλάσσεις κάτω από το ορίτζιναλ. Ίσως γιατί χόρτασα λίγο με τις 3 σαιζόν του πρώτου. Φαίνεται πιο φτωχό γενικά σε όλα του θα έλεγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι, απλά το τραβάνε απο τα μαλλιά για να βγάλουν 10 επεισόδια! Πολλοί ανούσιοι διάλογοι ή σκηνές! Πάντως είναι πολύ καλή σειρά, απλά μας έχει κακομάθει το Narcos της Κολομβίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εξακολουθεί να παραμένει μια καλή σειρά πρωτίστως για τους τεχνικούς λόγους : σκηνοθεσία, φωτογραφία, ερμηνείες, σενάριο ,ενδυματολογικό.
Απλά ίσως μερικοί έχουν κουραστεί με αποτέλεσμα να το θεωρούν βαρετό ή/και το βρίσκουν λιγότερο ενδιαφέρων απο τις πρώτες σεζόν - συμπεριλαμβάνοντας και του εαυτού μου.

Οι πρώτες 2 σεζόν με τοn Escobar κατέβηκαν νεράκι - αναμενόμενο βέβαια καθώς έπαιζε και ο Wagner Moura o οποίος είναι ηθοποιάρα - και η όλη υπόθεση ειναι/ηταν και πιο γνωστή στους περισσότερους, δεν μπορούσα να κλείσω την TV λέμε...οι υπόλοιπες με το Cali καρτέλ κτλπ με βρήκαν καπως αδιάφορο - όπως και οι 2 τελευταίες του Mexico.

Kακή σειρά δεν είναι με την καμία, το αντίθετο, απλά - και πάντα προσωπικά - δεν νομίζω πως έχουν το ίδιο ενδιαφέρον με τις 2 πρώτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελείωσα χθες τη δεύτερη σεζόν του México. Η σειρά κατά τη γνώμη μου παραμένει σε υψηλά στάνταρ ως προς την παραγωγή, σκηνοθεσία, ερμηνείες, αλλά την "τράβηξαν" λίγο για να βγάλουν τα 10 επεισόδια. Ξεκινάει κάπως χαλαρά, στη συνέχεια πάει να ανέβει, όμως κάνει και πάλι κοιλιά και στα τελευταία 3 επεισόδια ανεβαίνει κατακόρυφα! Μου δίνει στην αίσθηση ότι έως και το 7ο επεισόδιο ξεχειλωσαν το σενάριο και από το 8ο σαν να πάνε να το μαζέψουν και να τρέξουν γρηγορότερα την πλοκή. 

Γενικότερα το Narcos σαν σειρά, θεωρώ ότι σεζόν με σεζόν η πορεία του "φθίνει". Στις πρώτες δύο σεζόν με τον Εσκομπάρ είναι κορυφαίο, στην τρίτη σεζόν με το καρτέλ του Καλι πέφτει λίγο (χάνει από την έλλειψη της πληθωρικής παρουσίας του Εσκομπάρ), ακολούθως με την πρώτη σεζόν του México πέφτει λίγο ακόμα και φτάνουμε στην δεύτερη σεζόν του Mexico που εκτός από τελευταία χρονολογικά, είναι και η τελευταία σε πλοκή-σεναριο-ενδιαφερον. Ευτυχώς που τελείωσε η ιστορία και δεν θα υπάρξει άλλη σεζόν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2020 στις 6:17 ΜΜ, xxaris είπε

Τελείωσα χθες τη δεύτερη σεζόν του México. Η σειρά κατά τη γνώμη μου παραμένει σε υψηλά στάνταρ ως προς την παραγωγή, σκηνοθεσία, ερμηνείες, αλλά την "τράβηξαν" λίγο για να βγάλουν τα 10 επεισόδια. Ξεκινάει κάπως χαλαρά, στη συνέχεια πάει να ανέβει, όμως κάνει και πάλι κοιλιά και στα τελευταία 3 επεισόδια ανεβαίνει κατακόρυφα! Μου δίνει στην αίσθηση ότι έως και το 7ο επεισόδιο ξεχειλωσαν το σενάριο και από το 8ο σαν να πάνε να το μαζέψουν και να τρέξουν γρηγορότερα την πλοκή. 

Γενικότερα το Narcos σαν σειρά, θεωρώ ότι σεζόν με σεζόν η πορεία του "φθίνει". Στις πρώτες δύο σεζόν με τον Εσκομπάρ είναι κορυφαίο, στην τρίτη σεζόν με το καρτέλ του Καλι πέφτει λίγο (χάνει από την έλλειψη της πληθωρικής παρουσίας του Εσκομπάρ), ακολούθως με την πρώτη σεζόν του México πέφτει λίγο ακόμα και φτάνουμε στην δεύτερη σεζόν του Mexico που εκτός από τελευταία χρονολογικά, είναι και η τελευταία σε πλοκή-σεναριο-ενδιαφερον. Ευτυχώς που τελείωσε η ιστορία και δεν θα υπάρξει άλλη σεζόν. 

Δεν θα γίνει και Season 3 με Ελ Τσάπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Δεν θα γίνει και Season 3 με Ελ Τσάπο;

Δεν ξέρω, υποθέτω πως όχι, αφού εξάλλου έχει γυριστεί σειρά τριών σεζόν με τον Ελ Τσαπο. Τι θα κάνει το Netflix, θα ξαναγυρίσει την ίδια ιστορία; Δε νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...