Προς το περιεχόμενο

Narcos


Bspus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/3/2020 στις 6:17 ΜΜ, xxaris είπε

υτυχώς που τελείωσε η ιστορία και δεν θα υπάρξει άλλη σεζόν. 

Τι εννοείς??? Πήραν απόφαση για τέλος από νετφλιξ?? 

 

Γιατί όπως κλείνει η τελευταία σκηνή όχι απλά αφήνει συνέχεια αλλά όπως τα λέει με τον εμφύλιο και από ό,τι βλέπουμε να γίνεται σήμερα στο Μεξικό(της π..... ς) υπάρχει υλικό για να συνεχίσει μέ πολλές σεζόν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελείωσα και εγώ το Mexico. Η πρώτη σεζόν πολύ καλή, στα επίπεδα Escobar, η δεύτερη πέφτει λίγο, αλλά παραμένει σε υψηλό επίπεδο, με αρκετά σκαμπανεβάσματα στα επεισόδια. Στο τέλος μου φάνηκε ότι το τρέξανε το σενάριο και πήγε κάπως γρήγορα χωρίς λόγο, γενικά φάνηκε πολύ άσχημο το τελευταίο επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ τελειώνοντας μόλις πριν δέκα λεπτά τη δεύτερη σεζόν του Μέξικο θω πω ότι έμεινα εμβρόντητος. Μπαίνει στο ίδιο σκαλί με του Εσκομπάρ. Είχε φοβερή ρυθμό, ήταν edgy (ελπίζω σε τρίτη σεζόν που μάλλον θα γίνει ακόμα πιο ετζι) , καταπληκτική ιστορία που δε σε άφηνε να πάρεις ανάσα από τις ανατροπές. Και φυσικά είναι το πρώτο Νάρκος που βλέπουμε έναν ναρκέμπορο, τόσο ευάλωτο και φοβισμένο. Είναι συγκλονιστική η ερμηνεία του Diego Luna. Το πήγε σε άλλο επίπεδο. η φωνή του, οι αντιδράσεις του, το βλέμμα του. Τα ένιωθες όλα μαζί του. ΠΑραγωγή τοπ νοτς από το netflix, μακάρι να βγάλουν και τρίτη σεζόν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ για το Μεξικό, δεν ξέρω αν η τελευταία σκηνή της σεζόν διαδραματιστηκε έτσι

Spoiler

Μιλάω για τον διάλογο στην φυλακή

Αλλα πολύ προφητικός ο 

Spoiler

Φέλιξ. Όντως έτσι όπως τα είπε έγιναν, ακόμα και σήμερα τρώγονται τα καρτέλ μεταξύ τους

Στα της σειράς, τόσο αυτό, όσο και το αδερφάκι του, είναι πολύ καλές παραγωγές, φοβερές ερμηνείες spot on όλοι οι ηθοποιοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παίδες τα βλέπεις αυτά και λες πόσο πιο πάτο μπορεί να πιάσει ένας άνθρωπος για τα λεφτά; Δλδ και ο Εσκομπαρ και το Κάλι και τώρα οι Μεξικανοι μιλάμε καμία απολύτως σημασία στην ανθρώπινη ζωή και όχι μονο αυτό, αλλα και σαδιστές! Είναι τρομακτικό του τι εγκληματικές οργανώσεις υπάρχουν στον κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2020 στις 1:37 ΠΜ, Edel είπε

Εγώ τελειώνοντας μόλις πριν δέκα λεπτά τη δεύτερη σεζόν του Μέξικο θω πω ότι έμεινα εμβρόντητος. Μπαίνει στο ίδιο σκαλί με του Εσκομπάρ. Είχε φοβερή ρυθμό, ήταν edgy (ελπίζω σε τρίτη σεζόν που μάλλον θα γίνει ακόμα πιο ετζι) , καταπληκτική ιστορία που δε σε άφηνε να πάρεις ανάσα από τις ανατροπές. Και φυσικά είναι το πρώτο Νάρκος που βλέπουμε έναν ναρκέμπορο, τόσο ευάλωτο και φοβισμένο. Είναι συγκλονιστική η ερμηνεία του Diego Luna. Το πήγε σε άλλο επίπεδο. η φωνή του, οι αντιδράσεις του, το βλέμμα του. Τα ένιωθες όλα μαζί του. ΠΑραγωγή τοπ νοτς από το netflix, μακάρι να βγάλουν και τρίτη σεζόν.

 

Συμφωνω απολυτα. μολις τελειωσα και εγω την 2η σεζον του μεξικο και μου αρεσε παρα πολυ, ειδικα τα τελευταια επισοδεια ηταν φοβερα.

 

Υποθετω και εγω οτι δεν θα βγει νεα σεζον γιατι η συνεχεια ειναι του Ελ Τσαπο που υπαρχει ηδη σειρα στο νετφλιξ. Την εχει δει καποιος? ειναι στα επιπεδα του narcos? Θα την δω σιγουρα εγω ετσι και αλλιως για να τελειωσει το timeline που ξεκινησε με τα narcos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερος ο μουστακαλης..απιστευτη σεζον ειναο φοβερο με τι ευκολια σκοτωνανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2020 στις 11:43 ΠΜ, greekboy είπε

Συμφωνω απολυτα. μολις τελειωσα και εγω την 2η σεζον του μεξικο και μου αρεσε παρα πολυ, ειδικα τα τελευταια επισοδεια ηταν φοβερα.

Υποθετω και εγω οτι δεν θα βγει νεα σεζον γιατι η συνεχεια ειναι του Ελ Τσαπο που υπαρχει ηδη σειρα στο νετφλιξ. Την εχει δει καποιος? ειναι στα επιπεδα του narcos? Θα την δω σιγουρα εγω ετσι και αλλιως για να τελειωσει το timeline που ξεκινησε με τα narcos.

Το είδα όλο το Ελ Τσαπο τον περασμένο Δεκέμβριο. Κατώτερο του Narcos σε όλα, κυρίως στο μπάτζετ (φαίνεται στις σκηνές δράσης), αλλά και σε σκηνοθεσία και ερμηνείες ηθοποιών κυρίως των κομπάρσων. Ειναι 3 σεζόν από 10 επεισόδια και σε αρκετά σημεία κάνει κοιλιά η ιστορία. Αρκετά καλοί οι δύο πρωταγωνιστές. Αν σου αρέσει η θεματολογία, όπως σε εμένα, δες το. Στα πρώτα 2-3 επεισόδια θα σε ξενίσει λίγο γιατί θα έχεις στο μυαλό σου το Narcos, μετά θα το δεις ευχάριστα. Θυμάμαι όταν το ξεκίνησα ότι μερικές φορές στους διαλόγους μου έδινε την εντύπωση ότι έβλεπα βραζιλιάνικη σαπουνόπερα, μετά όμως ή το συνήθισα ή αλλαξε αυτό και δεν το αντιλαμβανομουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 13/4/2020 στις 6:10 ΜΜ, xxaris είπε

Το είδα όλο το Ελ Τσαπο τον περασμένο Δεκέμβριο. Κατώτερο του Narcos σε όλα, κυρίως στο μπάτζετ (φαίνεται στις σκηνές δράσης), αλλά και σε σκηνοθεσία και ερμηνείες ηθοποιών κυρίως των κομπάρσων. Ειναι 3 σεζόν από 10 επεισόδια και σε αρκετά σημεία κάνει κοιλιά η ιστορία. Αρκετά καλοί οι δύο πρωταγωνιστές. Αν σου αρέσει η θεματολογία, όπως σε εμένα, δες το. Στα πρώτα 2-3 επεισόδια θα σε ξενίσει λίγο γιατί θα έχεις στο μυαλό σου το Narcos, μετά θα το δεις ευχάριστα. Θυμάμαι όταν το ξεκίνησα ότι μερικές φορές στους διαλόγους μου έδινε την εντύπωση ότι έβλεπα βραζιλιάνικη σαπουνόπερα, μετά όμως ή το συνήθισα ή αλλαξε αυτό και δεν το αντιλαμβανομουν.

Εμένα μου άρεσε πολύ το el chapo, narcos δεν είδα ακόμα. 

Αξίζει περισσότερο το Narcos; 

Στις 9/4/2020 στις 12:43 ΜΜ, greekboy είπε

Συμφωνω απολυτα. μολις τελειωσα και εγω την 2η σεζον του μεξικο και μου αρεσε παρα πολυ, ειδικα τα τελευταια επισοδεια ηταν φοβερα.

Υποθετω και εγω οτι δεν θα βγει νεα σεζον γιατι η συνεχεια ειναι του Ελ Τσαπο που υπαρχει ηδη σειρα στο νετφλιξ. Την εχει δει καποιος? ειναι στα επιπεδα του narcos? Θα την δω σιγουρα εγω ετσι και αλλιως για να τελειωσει το timeline που ξεκινησε με τα narcos.

Εγω μόλις τελείωσα το el chapo και μ άρεσε πάρα πολύ, είμαι όμως ακόμα χαμηλά στο επίπεδο γιατί πριν είχα δει el dragon.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2020 στις 12:24 ΠΜ, thanosfwto είπε

καλο παιδι αυτος ο εσκομπαρ..

Kαι οι αστυνομικοι της κολομβιας δεν πανε παραπισω

αν ηταν αληθινα αυτα που δειχναν στην σειρα και αυτοι εγκληματιες του κοινου ποινικου ητανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ant_ είπε

Kαι οι αστυνομικοι της κολομβιας δεν πανε παραπισω

αν ηταν αληθινα αυτα που δειχναν στην σειρα και αυτοι εγκληματιες του κοινου ποινικου ητανε

Εγώ άρχισα σήμερα narcos mexico. 

Άντε να δούμε τι θα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι γράφετε οτι δε θα βγει άλλο narcos τη παλεύετε καθόλου ή ναχαμε να λέγαμε ; Μιλάμε για μια απο τις top 3 του Netflix με υλικό κ θεματολογία να παίζει για τα υπόλοιπα 30 χρόνια κ θα την αφήσει ετσι το Netflix ;Εδώ εχει ξεχειλώσει απο τα μαλια οτι ανύπαρκτη σειρά υπαρχει κ δεν υπαρχει κ θα αφήσει το Narcos . 

Οσο για το El chapo αστεία η συζητηση . Σα να λέμε έκατσα να δω αγώνα Premier League κ μετα ειδα super λίγδα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...