Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office 365 Δωρεάν Εγγραφή για Πανεπιστήμια ,Καθηγητές και Φοιτητές


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασε τις οδηγίες στο link από το προηγούμενο μήνυμα. Θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις στο accounts.auth, να περιμένεις περίπου 15 λεπτά και μετά να κάνεις σύνδεση με mail της μορφής @office365.auth.gr.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 9 μήνες μετά...

οχι, μπορώ να εγκαταστήσω μόνο τις εκδόσεις mobile των word, excel, powerpoint και onenote (σε tablet και κινητά), που υποθέτω όμως ότι είναι διαθέσιμες για ολους στο ms store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κανείς από οικονομικό αθήνας, που να του δουλευει;

[email protected]

Άλλαξαν τα πράγματα λίγο, ψάξε να δεις το δωρεάν λογισμικό που προσφέρει το πανεπιστήμιο σου και έτσι θα βγάλει άκρη λογικά για πως θα το πάρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ειναι για παντα δικο μας ? Δηλαδη να βαλω εγγραφα πτυχιακης μεταπτυχιακου που χρειαζομαι ? Αν ειναι να ειμαι με την ανυσηχια κατεβαζω απο το θειο και τελος ... χαος πλεον τα εκαναν τα προιοντα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ειναι για παντα δικο μας ? Δηλαδη να βαλω εγγραφα πτυχιακης μεταπτυχιακου που χρειαζομαι ? Αν ειναι να ειμαι με την ανυσηχια κατεβαζω απο το θειο και τελος ... χαος πλεον τα εκαναν τα προιοντα τους

Αν δεν κάνω λάθος ισχύει όσο έχεις την φοιτητική/καθηγητική ιδιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ειναι για παντα δικο μας ? Δηλαδη να βαλω εγγραφα πτυχιακης μεταπτυχιακου που χρειαζομαι ? Αν ειναι να ειμαι με την ανυσηχια κατεβαζω απο το θειο και τελος ... χαος πλεον τα εκαναν τα προιοντα τους

Θα είναι δικό σου όσο ισχύει ο κωδικός της σχολής σου. (δλδ όσο έχεις φοιτητική ιδιότητα κομπλέ θα είσαι αλλά κ μερικά χρόνια μετά μέχρι το ξεσκαρτάρισμα)

 

Μόλις απενεργοποιηθεί ο κωδικός σου ταυτόχρονα χάνεις και την πρόσβαση. Τώρα τι εννοείς να βάλεις έγγραφα πτυχιακής μεταπτυχιακού κλπ δεν καταλαβάινω που είναι το πρόβλημα και σε τι θα σε βοηθήσει ο θείος.

 

Και να σταματήσει η άδεια απλά θα σου βγάζει ένα μήνυμα ότι πρέπει να κάνεις επιβεβαίωση αλλά θα έχεις full πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες τους χωρίς να κλειδώσει ποτε. Που δεν έχει σχέση με τα αρχεία σου.

 

Εκτός κ αν μιλάς να ανεβάσεις στο cloud με το να "βάλω" άλλα σε αυτό ο θείος δεν δίνει λύση αλλά μονο το πορτοφόλι σου αν θες να συνεχίσεις το 1Tb που δίνουν να το έχεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξαν τα πράγματα λίγο, ψάξε να δεις το δωρεάν λογισμικό που προσφέρει το πανεπιστήμιο σου και έτσι θα βγάλει άκρη λογικά για πως θα το πάρεις. 

παιρνω ενα μηνυμα, πως το δικο μου εμαιλ δεν μπορει να το βρει στα χχ@aueb.gr accounts, οχι πχ πως το πανεπιστήμιο μου δεν δικαιούται το office. Γι αυτο ρώτησα αν κάποιος έχει, να δω αν φταίει με έμενα ΄η ειναι γενικότερο το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνω ενα μηνυμα, πως το δικο μου εμαιλ δεν μπορει να το βρει στα χχ@aueb.gr accounts, οχι πχ πως το πανεπιστήμιο μου δεν δικαιούται το office. Γι αυτο ρώτησα αν κάποιος έχει, να δω αν φταίει με έμενα ΄η ειναι γενικότερο το θέμα.

Στο αναφέρω γιατί σε μένα ήταν αρχικά πες [email protected] το mail της σχολής το οποίο είχα συνδέσει αλλά από περισυ πρέπει να το γράφω ως [email protected] οπου το upatras είναι γενικό email του πανεπιστημίου κ όχι του τμήματος μου και αυτή η αλλαγή χρειάζεται μόνο για την συνδεση στο office 365 πουθενα αλλού.

 

Ίσως το έκαναν έτσι για να μειώσουν το database που χρειάζεται να έχουν για κάθε πανεπιστήμιο.

 

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Έχει δοκιμάσει κάποιος από το Duth να κάνει sign in ξανά;

 

Βλέπω ότι με πετάει στο login του πανεπιστημίου, κάνω login, αλλά μετά δε με αφήνει πάλι να μπω. 

 

Τα έχει καταφέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι μόνο online σωστά δεν μπορείς να εγκαταστήσεις κάτι στο pc.

 

και για offline ειναι!

Έχει δοκιμάσει κάποιος από το Duth να κάνει sign in ξανά;

 

Βλέπω ότι με πετάει στο login του πανεπιστημίου, κάνω login, αλλά μετά δε με αφήνει πάλι να μπω. 

 

Τα έχει καταφέρει κανείς;

εμενα δουλεψε κανονικα,κανεις εγγραφη και βαζεις σαν μειλ αυτο του πανεπιστημιου και μετα σου ερχεται ενα μειλ επιβεβαιωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για offline ειναι!

εμενα δουλεψε κανονικα,κανεις εγγραφη και βαζεις σαν μειλ αυτο του πανεπιστημιου και μετα σου ερχεται ενα μειλ επιβεβαιωσης

Μου γράφει η Microsoft ότι δεν υπάρχει το username μου στη βάση του Duth και αν θέλω να κάνω login με άλλο username.

 

Από ποια σχολή είσαι; Μήπως παίζει και αυτό ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...