Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office 365 Δωρεάν Εγγραφή για Πανεπιστήμια ,Καθηγητές και Φοιτητές


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καθε φορα που το ανοιγα ανοιγε και η online εφαρμογη για να τα ανεβασει ολα κλπ.

 

Σε μένα δεν το κανει αυτό. Έχω την εφαρμογή απο τοτε που άνοιξα το thread. Επιλογή σου είναι για να το βάλεις στο cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, καλησπερα.

 

Εχει ερθει και σε καποιον αλλον, ειδοποιηση οτι ο λογαριασμος του "office365 για την εκπαιδευση" θα λειξει συντομα?

Να κατεβασω αμα ειναι ολο το online περιεχομενο μου οσο προλαβαινω.

ειχα το δωρο του 1Τbyte και ηλπιζα οτι θα συνεχισω να το εχω δωρεαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, καλησπερα.

 

Εχει ερθει και σε καποιον αλλον, ειδοποιηση οτι ο λογαριασμος του "office365 για την εκπαιδευση" θα λειξει συντομα?

Να κατεβασω αμα ειναι ολο το online περιεχομενο μου οσο προλαβαινω.

ειχα το δωρο του 1Τbyte και ηλπιζα οτι θα συνεχισω να το εχω δωρεαν...

Όχι δεν ήρθε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Από το dreamspark έχει επιλογές για windows 10 (επισυνάπτω photo) αλλά θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει να εξηγήσει τι διαφορές έχουν; Η έκδοση education έχει περισσότερα χαρακτηριστικά και δυνατότητες από την pro έτσι όπως τα αναφέρει ή δεν κατάλαβα σωστά; Η έκδοση IoT;

 

Αν τα κατεβάσω τώρα, υπάρχει ημερομηνία μέχρι την οποία πρέπει να ενεργοποιηθούν;

post-287850-0-38872900-1500019138_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το dreamspark έχει επιλογές για windows 10 (επισυνάπτω photo) αλλά θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει να εξηγήσει τι διαφορές έχουν; Η έκδοση education έχει περισσότερα χαρακτηριστικά και δυνατότητες από την pro έτσι όπως τα αναφέρει ή δεν κατάλαβα σωστά; Η έκδοση IoT;

 

Αν τα κατεβάσω τώρα, υπάρχει ημερομηνία μέχρι την οποία πρέπει να ενεργοποιηθούν;

Αν υπάρχει περιπτωση να χρησιμοποιήσεις κάποια πλατφόρμα ανάλυσης υπάρχει περιπτωση να εχεις προβλήματα συμβατότητας με την education έκδοση. Οποτε προσοχή.

 

Μπορείς να το κατεβάσεις κ να το κανεις οποτε θες εγκατάσταση το κλειδί λήγει μαζί με την άδεια.

 

Τώρα για τις εκδόσεις googlaρε το υπάρχει αναλυτικός οδηγός απο πολλά sites για τις εκδόσεις των windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα γραφόμενα σου, να αποφύγω την education; Η multiple editions λογικά είναι και η pro; Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω. Απλώς δεν υπάρχει πολυτέλεια downloading και κυρίως δοκιμών, install κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα τη multiple edition κι ενώ ο σύνδεσμος στην αρχή αναφέρει 32/64 bit, υπέθεσα ότι αυτόματα θα εγκατασταθεί 64bit αφού ο υπολογιστής το υποστηρίζει. Δεν μου δόθηκε τέτοια επιλογή πουθενά στα βήματα και τελικά είναι x86 (32bit). Μπορώ να το αλλάξω με κάποιο τρόπο, τουλάχιστον να μη κάνω πάλι εγκατάσταση από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα τη multiple edition κι ενώ ο σύνδεσμος στην αρχή αναφέρει 32/64 bit, υπέθεσα ότι αυτόματα θα εγκατασταθεί 64bit αφού ο υπολογιστής το υποστηρίζει. Δεν μου δόθηκε τέτοια επιλογή πουθενά στα βήματα και τελικά είναι x86 (32bit). Μπορώ να το αλλάξω με κάποιο τρόπο, τουλάχιστον να μη κάνω πάλι εγκατάσταση από την αρχή.

 

Όχι δυστυχώς, χρειάζεται επανεγκατάσταση του λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multiple editions κατεβάζεις ή x64 ή x86. Το 'multiple' πάει στο home-pro όχι στο 32-64bit. Με MediaCreationTool υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσεις x86x64 (εκτός Dreamspark).

Τα Education έχουν πιο πολλά έξτρα από τα Pro. Φουλ έξτρα είναι βασιkά, σαν τα Enterprise, μόνο που δεν έχουν Cortana. Αυτό που λέει ο bill δεν το είχα υπόψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Από το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης δυστυχώς έχουν απενεργοποιήσει όλες τις εκδόσεις των windows για το Dreamspark standard πακέτο...νέος φοιτητής (πριν 2 εβδομάδες έκανα εγγραφή) παρότι "παππούς" και δεν μου δίνει τίποτε άλλο εκτός από office 365...Τι γίνεται το κάθε ίδρυμα απενεργοποιεί ότι θέλει; Μια μικρή απογοήτευση την έφαγα...εκτός αν κάνω κάτι λάθος και δεν βλέπω τίποτα... :-(...δεν ξέρω για το Dreamspark premium...η σχολή είναι στο standard...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...