Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πρωινό σας γεύμα?


censOred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς πρωινό τη βγάζω (μόνο με καφέ δηλαδή) κι αυτό κάνω συνήθως. Χωρίς βραδινό όμως όχι, αυτό θεωρώ το σημαντικότερο γεύμα! :)

 

Ρε αναποδε. :P

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε 125γρ βρομη 2 κουταλιές μέλι με κανελα και σουσαμι σε 450ml γάλα 3 ολόκληρα βραστα αυγά και μια μπανάνα. Κάθε μέρα το ίδιο πρωινό. Αν δεν φαω τα παραπάνω δεν βγαίνει η μέρα γιατί χρειάζομαι πολύ ενέργεια να με κρατήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια μεγάλη κουπα με μουσλι με επιπλέον σταφίδες,γκοτζιμπερια και ιπποφαες,μαζι με ενα σκουπ πρωτεΐνη και γάλα λαιτ.

διαφορετικά καλαμποκογκοφρετες με ταχίνι και μελί ή φυστικοβούτυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν φάω καλά το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ, δεν ηρεμώ! :) Το πρωί την παλεύω με ένα καφεδάκι μέχρι να έρθει η ώρα να φάω!

Ρε αναποδε. :P

Λοιπόν έχουμε και λέμε 125γρ βρομη 2 κουταλιές μέλι με κανελα και σουσαμι σε 450ml γάλα 3 ολόκληρα βραστα αυγά και μια μπανάνα. Κάθε μέρα το ίδιο πρωινό. Αν δεν φαω τα παραπάνω δεν βγαίνει η μέρα γιατί χρειάζομαι πολύ ενέργεια να με κρατήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον αλλα ρε συ μονο το ασπραδι; θα εβαζα ολο το αυγο εγω μπας και με πιασει. την βρωμη πως την αλεθεις; στο μουλτι;

η δίαιτα λέει μόνο ασπραδι. Ναι στο μουλτι. Μια χαρά σκόνη γίνεται.

Πάντως όλως περιέργως με πιάνει. Μετά από 4 ώρες περίπου ξανά πειναω.

Αυτό δε που με χορταίνει πολύ είναι δημητριακά με βρώμη και κομμάτια μαύρης σοκολάτας. Ούτε 100ml γάλα δε βάζω, με- αντε το πολύ- δύο κουταλιές από αυτό το μείγμα και έχω χορτάσει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δίαιτα λέει μόνο ασπραδι. Ναι στο μουλτι. Μια χαρά σκόνη γίνεται.

Πάντως όλως περιέργως με πιάνει. Μετά από 4 ώρες περίπου ξανά πειναω.

Αυτό δε που με χορταίνει πολύ είναι δημητριακά με βρώμη και κομμάτια μαύρης σοκολάτας. Ούτε 100ml γάλα δε βάζω, με- αντε το πολύ- δύο κουταλιές από αυτό το μείγμα και έχω χορτάσει πάρα πολύ.

Μια χαρά δίαιτα κάνεις και με ολόκληρα αυγά. Τώρα αν εκτός από αυγά τρως και πολλά τηγανητα πάει περίπατο η καλή διατροφή. 5 ολόκληρα αυγά τη μέρα τρώω και ακόμα 5 μόνο ασπραδια και η χοληστερίνη είναι στο 130 και τριγλυκεριδια στο 32.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δίαιτα κάνεις και με ολόκληρα αυγά. Τώρα αν εκτός από αυγά τρως και πολλά τηγανητα πάει περίπατο η καλή διατροφή. 5 ολόκληρα αυγά τη μέρα τρώω και ακόμα 5 μόνο ασπραδια και η χοληστερίνη είναι στο 130 και τριγλυκεριδια στο 32.

Ουτε τηγανητα, ουτε μακαρονια, ρυζια, ψωμια κλπ δε τρωω.

Και σε πληροφορω εδω και 1,5κοντα2 μηνες εχω χασει 3 κιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ουτε τηγανητα, ουτε μακαρονια, ρυζια, ψωμια κλπ δε τρωω.

Και σε πληροφορω εδω και 1,5κοντα2 μηνες εχω χασει 3 κιλα

υδατανθρακα απο που παιρνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υδατανθρακα απο που παιρνεις?

χεχ, ε μια φορα τη βδομαδα παρασπονδω και τρωω κανενα τοστ, ή καμια πατατα με το κοτοπουλο ή λιγο ρυζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τηγανητα, ουτε μακαρονια, ρυζια, ψωμια κλπ δε τρωω.

Και σε πληροφορω εδω και 1,5κοντα2 μηνες εχω χασει 3 κιλα

Καστανο ρυζι και μακαρόνια ολικης γιατί όχι? Τηγαντα και ψωμια και εγώ δεν τρώω.

 

Για το χάσιμο βάρους και πίτσες και τούρτες μπορείς να τρως και να αδυνατιζεις δεν παίζει ρόλο τι τρως αλλά πόσο τρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καστανο ρυζι και μακαρόνια ολικης γιατί όχι? Τηγαντα και ψωμια και εγώ δεν τρώω.

 

Για το χάσιμο βάρους και πίτσες και τούρτες μπορείς να τρως και να αδυνατιζεις δεν παίζει ρόλο τι τρως αλλά πόσο τρως.

Για μερικούς μεταβολισμους είναι πιο δύσκολα. Δεν είναι απλά τρως απολα κ από λίγο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καστανο ρυζι και μακαρόνια ολικης γιατί όχι? Τηγαντα και ψωμια και εγώ δεν τρώω.

 

Για το χάσιμο βάρους και πίτσες και τούρτες μπορείς να τρως και να αδυνατιζεις δεν παίζει ρόλο τι τρως αλλά πόσο τρως.

απαπα. χαλια ειναι και τα 2. Πιο σκληρα απο τα φυσιολογικα ρυζια και μακαρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...