Προς το περιεχόμενο

Σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις το Elephone P9000


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιο λόγο μαλώνετε αν τα κινέζικα είναι καλά η όχι; το θέμα είναι " Oι τρεις διαφορετικές εκδόσεις το Elephone P9000" όχι αν είναι ή όχι καλά τα "κινέζικα" κινητά...

άλλωστε οι επιλογές είναι πάρα πολλές  και σρις 2 περιπτώσεις ., ενδεικτικά επώνυμα (mic 640 ,  moto g ) όποιος θέλει "κινέζικο" θα πάρει "κινέζικο" όποιος θέλει θα πάρει επώνυμο η επιλογή καθενός είναι προσωπική .

 

 

Υ.Γ. όλα επώνυμα και (σχεδόν) όλα κινέζικα (κινεζικής κατασκευής) είναι

 

τώρα όσο για το θέμα μας (Elephone P9000)

ωραίο φαίνεται όταν το πάρει κάποιος στα χέρια του ας μας πει πως είναι και αν του αρέσει - το προτείνει....

καλή συνέχεια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτο το ποίημα στην αρχή ηταν λιγο αστείο οκ. Γελούσαμε και λιγο. Τωρα πια εχει γίνει γελοίο και μαζι με αυτο και αυτος που τα γράφει και τα πιστεύει κιόλας. Πολλές ταινίες βλεπεις φιλε. Κουλαρε.

 

Κατάλαβα σωστά ή με αποκάλεσες γελοίο? Εγώ πρόσεξα να μην αναφερθώ σε συγκεκριμένα άτομα και απλά διακωμώδισα μία κατάσταση που δεν την έβγαλα απο το μυαλό μου αλλά την έχω ζήσει αυτοπροσώπως ουκ ολίγες φορές και δεν είναι σενάριο ταινίας ή σειράς επιστημονικής φαντασίας. Αν απο την άλλη τυχαίνει να ταυτίζεσαι με την περίπτωση που περιγράφω τότε λυπάμαι. Εδώ είμαστε για να συζητάμε και να κάνουμε ευπρεπώς χαβαλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αναφερομαι στον χρήστη που νομίζει οτι πήρε το ίδιο πράγμα που πήραν άλλοι 600€, με 150€.

 

Το ειπε κανεις αυτο?

Σε επιδοσεις,ναι καποια χτυπανε και των 600Ε.

Ομως συνολικα σα συσκευες δυσκολο να συγκριθουν με των 600Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπε κανεις αυτο?

Σε επιδοσεις,ναι καποια χτυπανε και των 600Ε.

Ομως συνολικα σα συσκευες δυσκολο να συγκριθουν με των 600Ε.

γιατί?το meizu mx5 των 280 ευρώ τι έχει να ζηλέψει από το htc m9+ των 700+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εχω αναφερομαι στον χρήστη που νομίζει οτι πήρε το ίδιο πράγμα που πήραν άλλοι 600€, με 150€.

 

Αυτο το ποίημα στην αρχή ηταν λιγο αστείο οκ. Γελούσαμε και λιγο. Τωρα πια εχει γίνει γελοίο και μαζι με αυτο και αυτος που τα γράφει και τα πιστεύει κιόλας. Πολλές ταινίες βλεπεις φιλε. Κουλαρε.

 

Οι φτωχοί και οι μίζεροι σκέφτονται ετσι, δηλαδη οταν είναι να αγοράσουν κατι κάνουν 10 μερες έρευνα αγοράς να το βρουν 10€ πιο φθηνά να δουν αν εχει μεταπωλητική αξία, να κάνουν παζάρια κτλ για να νιώσουν στο τέλος αυτο ακριβως που λες - οτι τα λεφτα τους έπιασαν τόπο. Αυτος που εχει βλέπει κατι, του αρέσει και το αγοράζει. Τόσο απλα.

Πλέον με το ίντερνετ όλοι πρέπει να κάνουν έρευνα αγοράς πριν αγοράσουν κάτι αλλιώς στη καλύτερη τους θεωρώ χαζους, έρευνα αγοράς εγώ δεν κάνω ούτε για να γλύτωσω 10 ευρώ ούτε για μεταπωλητικη αξία την κάνω για να βρω το καλύτερο προϊόν που μπορώ να αγοράσω στα λεφτά που διαθέτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sigh....

Αντε παλι εκτροχιασμος.

 

 


Τα κινεζικα μαμουν και δερνουν για την τιμη τους και τι προσφερουν.

 

Ο κολλητος μου που εσπρωξε το Note 4 1 χρονου 450€ και πηρε το Edge 6+.

ΜΑΓΚΙΑ του αφου κρατανε τιμη και δινει μια διαφορα καθε φορα για να εχει το Top κινητο που κυκλοφορει.

 

Κανει την τρελα του με τον ιδρωτα του! (ειναι η μειοψηφια βεβαια αλλα δεν παιζει ρολο στο θεμα μας)

 

Εγω βολευομαι με τον κινεζο και δινω 150~200€ τον χρονο και μου μενει και μια συσκευη για δωρο (αν δεν την σπασω).

Αξιζει η διαφορα 600€ απο την ναυαρχιδα της Samsung απο της προηγουμενη ναυαρχιδα της Xiaomi ας πουμε; 

 

Ουτε κατα διανοια αλλα περι ορεξεως....

 

 

 

 

 

Η Elephone το εχει ξεφτυλισει με τις ναυαρχιδες της καθε 3 μηνες.

Το P7000 δεν ηταν διαθεσιμο στην αγορα της Κινας (τοπικα) για 3 εβδομαδες οταν εγινε Release και τα κινεζομαγαζα αρχισαν τα PreSales btw εκτος απο ελαχιστα κομματια κραχτες που πηγαν καρφι σε Reviewers.

 

Οποτε περιμενετε κατι αναλογο.

Μονο η Xiaomi μας την εσκασε με το Redmi Note 2.

 

Anyway θα κανω λιγο καιρο να προτιμησω Elephone κινητο ξανα μιας και το P7000 εχει ακομα τα θεματακια του με Battery Drain και την καταναλωση του δαχτυλικου αποτυπωματος και το P8000 μου φανηκε σαν scam για να τσιμπησουν αυτοι που πιστευουν οτι "WOW 1000 παραπανω!καλυτερο μοντελο :P "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...