Προς το περιεχόμενο

640xl Vs P8 Lite


timos_som

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέλω για μουσική(2-3 ώρες), φώτο(30-40+ την μέρα), με ενδιαφέρει να έχει καλή μπαταρία για το 3g/4g και από εφαρμογές έχω τα βασικά facebook, messenger, instagram, shazam κτλπ!
ποιο να πάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2 γι' αυτά που ζητάς είναι υπεραρκετά. Το 640 xl ίσως σε βολέψει πιο πολύ λόγω της οθόνη του. Για φωτο είναι και τα 2 άψογες επιλογές αλλά η microsoft μας έχει συνηθίσει στο να βάζει καλύτερους αισθητήρες που σημαίνει πως μπορεί το λούμια να είναι καλύτερο στον τομέα αυτόν. Τόσο το play store όσο και το windows store τις εφαρμογές που θες τις έχουν. Πιστεύω πως καλύτερη μπαταρία έχει το λούμια γιατί είναι και πιο παχύ και πιο μεγάλο πράγμα που μπορεί να έγινε και για την καλύτερη αυτονομία. Και τα 2 έχουν μοντέλα 4g οπότε πας και διαλέγεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

208ευρω βλεπω το XL και 250ευρω το p8 lite. Αν το P8 lite το εχεις βρεις σε τιμη κοντα στα 200ευρω τοτε εννοειται οτι πας σε αυτο.

 

Το XL εχει οντως καλυτερη μπαταρια αλλα δεν ξερω αν οντως θα σε βολεψει το οτι ειναι 5.7 ιντσες.

 

Πηγαινε καλυτερα δες τα απο κοντα πρωτα και μετα να αποφασισεις. Ποτε δεν ειναι ευκολο να προτεινεις σε καποιον Phablet κινητο(εκτως αν το εχει δει ηδη απο κοντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο από τη χρήση που αναφέρεις, όπου η μπαταρία παίζει κύριο ρόλο μιας και οι δύο είναι πολύ καλές συσκευές, προτείνω το 640xl (για instagram στα win δες το 6tag app).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για τις απαντήσεις! 
Με το θέμα των εφαρμογών τι κάνουμε? έχω δει σε άλλα lumia που δεν έχουν σχέση με τα android όταν πάρει τα 10 θα γίνουν καλύτερες?? ρωτάω γιατί μάλλον θα πάω στο lumia..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δε ξέρει να σου πει σίγουρα. Φημολογείται πως ναι. Θα ξέρουμε σε κανένα μήνα.

Η κλήση μέσω fb/messenger να ξέρεις δεν υπάρχει στα win phones ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χρειάστηκε να δουλέψω σαν πρώτο ένα Windows Phone και σαν δεύτερο το κινητό που δουλεύω βασικό στο εξωτερικό.

Καλά smooth τα Windows σε low specs συσκευές αλλά πολύ λειψά..

Αχαρα με περιορισμένες δυνατότητες και το πιο βασικό, δεν υπάρχουν εφαρμογές..

 

Δεν μιλάω για ιδιαίτερες, μιλάω για βασικές..YouTube,what's up κτλ..

 

Σαν βασικό κινητό, τηλέφωνο με wp δεν θα πρότεινα σε κάποιον που θα ζητούσε την γνώμη μου.Σαν δεύτερο φθηνό να ρολλαρει Ναι

 

Πρέπει να ωριμάσουν κι άλλο τα Wp και ειδικά το store τους

 

Τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χρειάστηκε να δουλέψω σαν πρώτο ένα Windows Phone και σαν δεύτερο το κινητό που δουλεύω βασικό στο εξωτερικό.

Καλά smooth τα Windows σε low specs συσκευές αλλά πολύ λειψά..

Αχαρα με περιορισμένες δυνατότητες και το πιο βασικό, δεν υπάρχουν εφαρμογές..

 

Δεν μιλάω για ιδιαίτερες, μιλάω για βασικές..YouTube,what's up κτλ..

 

Σαν βασικό κινητό, τηλέφωνο με wp δεν θα πρότεινα σε κάποιον που θα ζητούσε την γνώμη μου.Σαν δεύτερο φθηνό να ρολλαρει Ναι

 

Πρέπει να ωριμάσουν κι άλλο τα Wp και ειδικά το store τους

 

Τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη

Και μόνο οταν λες ότι δεν υπάρχει εφαρμογή για YouTube φαίνεται οτι το έψαξες πολυ το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...