Προς το περιεχόμενο

Η AVG θα ξεκινήσει να πουλάει ανώνυμα δεδομένα των χρηστών της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλέ μου δεν είναι η λύση να κάνεις rout την συσκευή σου, γιατί μετά χάνεις την εγγύηση σου και εκτός από αυτό άμα δεν είσαι  γνώστης θα χάσεις και το τηλέφωνο σου. Και εκτός από αυτό αργότερα δεν θα μπορείς εύκολα να το πουλήσεις 

προτιμώ να μην εχω εγγύηση παρά να ξέρουν και πότε κλάνω.......... so ειναι θέμα επιλογής μερικοί νοιάζονται για εγγύηση και αλλοι για την ζωή τους και ποιος μαθαίνει για αυτήν 

 

+ σε όλες της χώρες εκτός Ελλάδας το root σημαίνει μερική απώλεια εγγύησης (και συγκεκριμένα ζημιές στο software).... άλλο στην Ελλάδα τι μπάλα παίζουν... (δεν φταίω εγώ που νεοέλληνας έχει στο DNA του την απατεωνιά και κλεψιά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου... Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!

Έτσι και στην ζωή έτσι και στο πσ.. Ιός που δεν καταστρέφει το σύστημα δεν με ενδιαφέρει καν (μιλάω πάντα για άτομα σαν εμάς που δεν έχει κανείς να κερδίσει Τπτ)

 

Τώρα για όλους εσάς που φοβάστε μην σας κλέψουν αρχεία, κλείστε το ίντερνετ, καθώς το ίντερνετ αυτό είναι!! Διαμοιρασμός αρχείων και πληροφοριών

Οκ, άρα δεν σε ενδιαφέρουν και τα keyloggers, κι οπότε να μην απορείς όταν κάποια στιγμή τα στοιχεία της κάρτας σου βρεθούν στα χέρια τρίτων.

 

Έτσι κι αλλιώς το internet αυτό είναι. Διαμοιρασμός αρχείων και πληροφοριών. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

microsoft, android, google, avg, όλοι με παρακολουθούν και καλά για να μου προσφέρουν στοχευμένες διαφημίσεις. Σας το λέω εγώ, τίποτα δεν κάνουν. Όλο κάτι μεγεθύνσεις και επιμηκύνσεις πέους βλέπω, τη στιγμή που όλη η γειτονιά γνωρίζει ότι απαγορεύεται να φοράω σορτσάκι, το ελάχιστο είναι βερμούδα και κάτω από το γόνατο. Άχρηστοι...

 

 

 1327.gif 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, άρα δεν σε ενδιαφέρουν και τα keyloggers, κι οπότε να μην απορείς όταν κάποια στιγμή τα στοιχεία της κάρτας σου βρεθούν στα χέρια τρίτων.

 

Έτσι κι αλλιώς το internet αυτό είναι. Διαμοιρασμός αρχείων και πληροφοριών. :)

1. τι σχεση εχει το antivirus με τα στοιχεια της καρτας σου? (εκει ερχομαστε παλι στο τι σαιτ μπαινεις και δινεις τα στοιχεια σου)

2. Για αυτο καθε εβδομαδα ελεγχω τις κινησεις της καρτας που χρησιμοποιω στο ιντερνετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αυτό το κάνουν τα 10", "Αυτό το κάνει το android". "Αυτό το κάνει το  facebook".......

Και τι σχέση έχει ρε αλάνια αυτό;;;

---10 δεν έχουν όλοι , καποιοι από όσους έχουν τα έχουν ήδη ρυθμίσει να είναι πιο σφιχτά στο τι στέλνουν αλλά και πάλι επειδή τα παίρνει τα δεδομένα ο Α πρέπει να τα παίρνει και ο Β;;;
---Android δεν έχουν όλοι , καποιοι από όσους έχουν το έχουν ήδη ρυθμίσει να είναι πιο σφιχτό στο τι στέλνει αλλά και πάλι επειδή τα παίρνει τα δεδομένα  ο Α πρέπει να τα παίρνει και ο Β;;;
---Facebook δεν έχουν όλοι , καποιοι από όσους έχουν το έχουν ήδη ρυθμίσει να είναι πιο σφιχτό στο τι ξέρει αλλά και πάλι επειδή τα παίρνει τα δεδομένα  ο Α πρέπει να τα παίρνει και ο Β;;;

 

Επι του θέματος, έχω ήδη ξηλώσει το AVG σε 4 PC που χρησιμοποιώ σπίτι/δουλειά και έβαλα άλλο Free.....

"ton poulo arm"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. τι σχεση εχει το antivirus με τα στοιχεια της καρτας σου? (εκει ερχομαστε παλι στο τι σαιτ μπαινεις και δινεις τα στοιχεια σου)

2. Για αυτο καθε εβδομαδα ελεγχω τις κινησεις της καρτας που χρησιμοποιω στο ιντερνετ..

Ψάξε να δεις τι είναι keylogger και θα σου λυθεί η απορία.

Τα keyloggers τρέχουν στον υπολογιστή σου (εκτός αν φυσικά τα πιάσει το antivirus). Δεν έχει σημασία σε ποια σελίδα δίνεις τα στοιχεία σου. Τα keystrokes σου καταγράφονται και αποστέλλονται σε τρίτους (ή ότι υπάρχει στο clipboard αν κάνεις copy-paste).

 

Και αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα για το κατά πόσο πρέπει να σε ενδιαφέρουν τα trojans και malwares που δεν σου κάνουν φανερή ζημιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. τι σχεση εχει το antivirus με τα στοιχεια της καρτας σου? (εκει ερχομαστε παλι στο τι σαιτ μπαινεις και δινεις τα στοιχεια σου)

2. Για αυτο καθε εβδομαδα ελεγχω τις κινησεις της καρτας που χρησιμοποιω στο ιντερνετ..

Nα βάλεις άμεση ειδοποίηση με sms αν έχεις τη δυνατότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πειτε μου λιγακι για ποιον λογο να χρησημοποιει κανεις antivirus απο την στιγμη που ξερει που κλικαρει και τι κατεβαζει ? Ασκοπο ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...