Προς το περιεχόμενο

πώς γίνεται να δω ελληνικά κανάλια από το εξωτερικό;


maniac89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά, μια ερώτση.

 

Γνωρίζει κανείς, να το έχει τεστάρει κιόλας

πώς γίνεται να δω live τα ελληνικά κανάλια από το εξωτερικό;

 

Αυτό που κάνω μέχρι στιγμής είναι να αλλάζω τις ρυθμίσεις

από τον proxy στον Chrome αλλα οποια Ip και να βαζω 

τα streaming αντ1 και του μεγκα δεν παιζουν.

 

Υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος ή κατι που κάνω λαθος 

στην διαδικασία που εφαρμόζω;

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hola ομως δεν ειναι αθωο... σου κλεβει bandwidth.. οποτε ενεργοποιηση μονο οταν το χρειαζεσαι...

http://lifehacker.com/hola-better-internet-sells-your-bandwidth-turning-its-1707496872

 

βασικα μονο Αντ1 και Μεγα, οι μεγαλοι αλητες δλδ ,δεν επιτρεπουν την τηλεθεαση στο εξωτερικο...Σκαι , Αλφα ,ΕΤ,ΣΤΑΡ παιζουν κανονικα...

 

Τελος, δες το KODI.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To star βλεπω οντως δε παιζει το λινκ, η το αλλαξαν η το κατεβασαν

 

Σκαι παιζει κομπλε

 

http://www.skai.gr/player/tvlive

post-51874-0-29207900-1442844706_thumb.jpg

 

ΣΚΑΙ νιετ ραμποτα @ γκερμανισταιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδιά με έψησαν τα σχόλια σε άλλα θρεντ (για τον μάνατζερ ράγκμπι) να δω και γω survivor :P

Δυστυχώς όμως δεν παίζει το live streaming  του σκάι.

Δεν έπιασε ούτε το Hola. Κάνει loading στο άπειρο. Δε νομίζω ότι είναι θέμα ρυθμίσεων browser γιατί πέταξα ότι υπήρχε πάνω για να βεβαιωθώ.

Καμία άλλη ιδέα;

(ότι θα αποφάσιζα να δω ελλ.τηλ. εν έτει 2017 από άλλη χώρα, ούτε στους πιο τρελούς εφιάλτες μου :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για free δεν γνωρίζω κάποιο αξιόπιστο site/app που παρέχει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όχι 100% χωρίς προβλήματα.

 

Εγω δίνω 220 δολάρια/χρόνο μαζί με ειδικό δεκτή που μου παρέχουν, και μπορώ να παρακολουθώ ελληνική τηλεόραση τα μεγάλα κανάλια και κάποια αλά μικρά κανάλια ελληνικά επίσης.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν έχω αντιμετωπίσει ουδέποτε πρόβλημα,η ανάλυση που μου παρέχουν είναι 720p.

 

Αν ενδιαφέρεσαι και επιτρέπεται μπορώ να σου δώσω τρόπο επικοινωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για free δεν γνωρίζω κάποιο αξιόπιστο site/app που παρέχει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όχι 100% χωρίς προβλήματα.

 

Εγω δίνω 220 δολάρια/χρόνο μαζί με ειδικό δεκτή που μου παρέχουν, και μπορώ να παρακολουθώ ελληνική τηλεόραση τα μεγάλα κανάλια και κάποια αλά μικρά κανάλια ελληνικά επίσης.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν έχω αντιμετωπίσει ουδέποτε πρόβλημα,η ανάλυση που μου παρέχουν είναι 720p.

 

Αν ενδιαφέρεσαι και επιτρέπεται μπορώ να σου δώσω τρόπο επικοινωνίας.

 

Εχω την έντονη υποψία (στα όρια της βεβαιότητας) οτι αυτό που πληρώνεις ειναι ένα android tv box, στο οποίο ειναι περασμένο το kodi και μέσα σε αυτό addon iptv το οποίο κάνει stream από ιδιωτικό server. Αυτό αξίζει αν θες να δεις ote tv/nova γιατί τα υπολοιπα καναλια υπάρχουν σαν free και ακομα κι αν παιζει κάποιο geo restriction, βγαίνουν συνέχεια iptvs streams με τα ελληνικά καναλια (εκτός ote/nova). Εχε υποψη επίσης οτι τα 220 δεν ειναι σίγουρα. Μπορεί αυριο/μεθαυριο/αλλομηνα/εξαμηνο/κλπ να κλείσουν και εννοειται δεν παιζει refund.

 

Το kodi παίζει σε windows/linux/android/macos

 

Με λίγα λογια αν θες να γλυτώσεις τα 220 δολλάρια/ετος για να βλέπεις ελληνικά καναλια, εγκατέστησε το kodi και βάλε α)το alivegr video addon και β)το ultimate iptv οπου ευκολα θα βρισκεις iptv streams για ελληνικά (και οχι μονο) καναλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ γενικότερα δεν σκοπεύω να βλέπω τακτικά tv, αυτά που λέτε είναι κάπως πολύπλοκα και άχρηστα για μένα.

Το live streaming του σκάι παίζει στο εξωτερικό δωρεάν απλά μπλοκάρεται σε κάποιες χώρες λόγω τοπικών youtube ρυθμίσεων, και το ίδιο το σκάι μέσα από το website προτείνει κάποιες λύσεις για αυτές τις περιπτώσεις, αλλά σε εμενα οι λύσεις δεν ευδοκίμησαν.

Μήπως να ρωτήσω σε κάποια άλλη κατηγορία του ινσό για plugins όπως το Hola; Αν ναι, ποια είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...