Προς το περιεχόμενο

OnePlus 2 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μας άρεσε

 

• Συμβιβασμένη εμφάνιση
• Απουσία NFC
Αυτονομία μπαταρίας
Μη επεκτάσιμος αποθηκευτικός χώρος
Απόδοση ηχείου
• Βάρος
• Αργή φόρτιση

 

Αυτά μου φτάνουν ώστε να μην το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ποιότητα ηχείου από τις χαμηλότερες που έχω συναντήσει σε κινητά,ποιότητα κατασκευής ενώ φαίνεται καλή στην ουσία είναι πολύ μέτρια με τα υλικά όπως το bezel λες και ειναι απο πλαστελίνη...δεν είναι και το ποιό smooth κινητό που έχω πιάσει στα χέρια μου παρόλα τον 8πύρηνο επεξεργαστή του,έλλειψη γρήγορης φόρτισης. Στα θετικά του τώρα γιατί σίγουρα έχει και κάποια θετικά οθόνη και κάμερα αξιοπρεπής μπαταρία καλή θα σου την βγάλει την μέρα με φουλ χρήση) επίσης ή χρήση δύο καρτών sim είναι από τα θετικά του,το usb-c είναι ένα θετικό αλλά ζείς και χωρίς αυτό,το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα, Με λίγα λόγια σε αυτά τα λεφτά που πωλείται υπάρχουν πολλές καλύτερες και ποιο αξιόλογες επιλογές. Αν η τιμή του ήταν 300 καινούριο θα έλεγα ωραίο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το περιμένω από εβδομάδα με το καλό. Θα το flashαρω και με την international rom. Λίγα αρνητικά ακούω αλλά για την τιμή που είναι, είναι πολύ καλό. Τώρα είμαι με ένα Be touch 2, καλό κι αυτό(τίμιο για την τιμή του) αλλά έχει μερικά προβλήματα με την rom. Πάντως ποιο πολλά θετικά ακούω για το OnePlus 2 από ότι αρνητικά. Σαν "tester" κι εγώ... οψόμεθα.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από χθες το πιλατεύω, ήρθε από κίνα με φυσικά fake Oxygen OS αλλά πέρασα το αυθεντικό και όλα τα updates. Στα θετικά, πολύ καλύτερη αυτονομία, στιβαρή κατασκευή, ωραίο ηχείο, καλή απόδοση με earphones, εξαιρετική κάμερα, εξαιρετικό σκάνερ αποτυπωμάτων, δεν το λες ούτε ελαφρύ αλλά ούτε βαρύ. Στα αρνητικά το τζαμάκι που μου στείλανε εφαρμόσθηκε με φουσκάλες αέρα(εχω βάλει άπειρα οπότε γνωρίζω), πολύ μικρο led notification, η Camera app δεν έχει πολλά να ρυθμίσεις, λίγο παχύ, μπέρδεμα τα bezels αν δεν το γνωρίζεις από την αρχή και το πως να τα ρυθμίσεις στα μετρά σου και τέλος μέτρια κάμερα για τους selfies fans.

 

Υ.Γ. Περιμένω πιο θετικά με την επόμενη Oxygen και φυσικά με Android M που λέγεται ότι θα πάρει.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...