Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση μητρικης


d151

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το εξης μηχανημα για gaming κυριως:

 

Case: Coolermaster Cosmos

Mobo: Asus P6Τ

PSU: DR 8600 BTX 600W

CPU: Intel Core i7 920 @ 2.67 GHz

GPU: Palit Geforce GTX 660

RAM: TeamGroup 3x4GB 1600MHz

OS: Windows 10 64bit

 

Θελω να αλλαξω μητρικη, ο,τι πιο οικονομικο ωστε να τρεχει απροβληματιστα, και κουτι, οσο το δυνατον μικρο και οικονομικο, γιατι το τωρινο ειναι βαρυ και ογκωδες. Τι θα μου προτεινατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μητρικές του socket σου είναι λίγες και αλμυρές οικονομικά καθώς είναι μεταχειρισμένες 

Ή πουλάς το όλο σετ και πας σε νέο ή κάθεσαι ως έχει και αλλάζεις ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΘΕΣ τροφοδοτικό και μετά τα υπόλοιπα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως. Δηλαδη αν καταλαβαινω καλα πρεπει να αλλαξω σιγουρα τροφοδοτικο και μετα πακετο μητρικη και επεξεργαστη; Τι θα μου προτεινες σαν πακετο αυτα τα 3, ο,τι πιο οικονομικο για gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τροφοδοτικό της προκοπής και μια ψύκτρα επεξεργαστή (ώστε να τον ανεβάσεις λίγο) μόνο θα σου πρότεινα

(ίσως κι έναν ssd για λίγο παραπάνω αέρα) 

Έχεις ένα δυνατό σύστημα (αν και παλιό) και αντέχει ακόμα για εμένα , επειδή δεν ασχολούμαι με παιχνίδια περίμενε να απαντήσουν και οι γνώστες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SSD εχω ηδη, ξεχασα να το αναφερω. Το θεμα μου ειναι οτι θελω να τον μεταφερω εξωτερικο, κομματι κομματι, και η μητρικη ειναι καπως ογκωδης για βαλιτσα και το βρηκα σαν αφορμη για να την αναβαθμισω. Τεσπα ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, θα περιμενω και τις προτασεις των υπολοιπων και θα πραξω αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΕΒΑΥ τα σετάκια του ιδιου socket πάνε πολύ ψηλά , μπορείς να προσπαθήσεις και εδώ να το δώσεις σε καλή τιμή και να πας σε mini itx ή micro atx set , όπως και η κουτάρα που έχεις πιάνει καλά χρήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να γνωριζω τι ακριβως ειναι αυτα που αναφερεις, με λιγο ψαξιμο καταλαβα πως ειναι μικρου μεγεθους μητρικες(??). Θα με ενδιεφερε πολυ κατι τετοιο, χωρις ομως να χασω την (οποια) δυναμη εχει αυτη τη στιγμη ο υπολογιστης. Οποιαδηποτε προταση λοιπον προς αυτη την κατευθυνση ευπροσδεκτη.

Επεξ/σία από d151
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να ξεθαψω λιγο το θεμα, θελω να φτιαξω κατι τετοιο:

Link.png Site:

 

 

Θα ηθελα λοιπον μια mini itx/micro atx socket 1366, αν υπαρχει αλλιως θα προχωρησω και σε αλλαγη επεξεργαστη αναγκαστικα.

Επεξ/σία από d151
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακομα περιμενω προτασεις. Υπαρχει αξιολογη mini ITX 1366? Αν ναι θα παω ετσι με το 250D αλλιως λογικα σε micro ATX με αλλο κουτι. Τροφοδοτικο ποιο προτινεις σε οσο το δυνατον χαμηλη τιμη αλλα να μην ειναι του σωρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...