Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι άλλο.Χρες το βράδυ,έπαιζα με τον P12GT,και τον Α6,και αφού σε ευχαριστήσω για μιά ακόμη φορά για τη συμβουλή για το οπτικό,θα σου πω ότι παρατήρησα ότι μέσα στο γυαλί του P12GT,σχηματίστηκαν σταγόνες νερού,που όταν τον έσβησα,σιγά σιγά χάθηκαν.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Edit.

http://budgetlightforum.com/node/43503

 

Αυτο το thread παρακολουθω , δεν ειναι review , αλλα ολη η πορεια κατασκευης του φακου .

Και τιμη γυρω στα 58 δολλαρια , αν θυμαμαι καλα (εκπτωση για το BLF) .

 

Για αυτο που λες με την υγρασια , το εχω δει μονο αν ακουμπησω καποιο φακο καπου , αναμμενο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δεν τα γραφει , στο ανεφερα οτι μολις τον παραλαβει ενα ατομο συγκεκριμμενο θα ξερουμε .

 

Δεν υπαρχει λογος να κανεις επισης λαθος υποψιες σχετικα με το intensity. Δεν ειναι flooder για να ισχυει αυτο που αναφερεις.Περισσοτερα περιμενε οταν θα τον παρει στα χερια του ο πρωτος..

Λογικά είναι flooder. Έχει ένα πολύ μεγάλο σε μέγεθος LED και orange peel κάτοπτρο.

Αυτό βέβαια δεν είναι κακό. Ο Nitecore EC4S με το λίγο μικρότερο XHP50 και αντίστοιχο OP κάτοπτρο είναι flooder και για εμένα τουλάχιστον πολύ πιό χρήσιμος απο ένα thrower. Ο thrower βέβαια είναι πιό εντυπωσιακός για τους φίλους μας και για εμάς τους ίδιους.

Επίσης παρότι σαν χομπίστας συμμερίζομαι τον ενθουσιασμό του φίλου @georgekok97, καλό ειναι για να μην παρασύρουμε κανέναν καινούργιο φίλο να επισημάνουμε ότι:

- η Convoy είναι απο τις καλύτερες "δεύτερες" εταιρίες. Ο φακός φαίνεται καλός άλλα τόσα χρήματα δεν ξέρω αν θα τα έδινα για Convoy.

- καμιά απο τις "πρώτες" εταιρίες δεν θα πουλούσε φακό με spring bypass. Θα φρόντιζε να έχει εξ αρχής το σωστό ελατήριο.

 

Η Convoy βέβαια σαν μικρότερη και πιό ευέλικτη εταιρία, παρακολουθεί τα forum, βλέπει τι "πουλάει" αυτή την εποχή και μας το δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω καταλαβει καλα , ειναι thrower αλλα με φαρδυα δεσμη , οχι οπως πχ ο Convoy L2 που εχει δεσμη σαν το μολυβι. Εκει δεν παιρνω ορκο.

 

Σχετικα με αυτα που αναφερεις για εταιρια Β κατηγοριας δεν συμφωνω . Θα το ελεγα πιο σωστα , προσφερει προοιοντα σε καλυτερες τιμες .Δεν γινεται να συγκρινουμε Acebeam 150$ με τον convoy L6. Ακομα και με διπλασια λεφτα , δυσκολα βρισκεις φακο σαν αυτον . Εναν μονο ξερω ετσι οικονομικο , αυτον της thorfire .

 

Στα ελατηρια , στις μεγαλες εταιριες δεν βαζει κανεις spring bypassed , γιατι δεν παιζουν με πανω απο 3-4 amper.... Σωστα ελατηρια που να αντεχουν πολλα amper , να μην χανουν την ελαστικοτητα τους , να εχουν πολυ μικρη αντισταση , κατασκευαζει μονο 1 ατομο σε εργοστασιο, και δεν υπαρχει φακος που να τα χρησιμοποιει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ.

Ξέρει κανείς,αν παραγγέλνοντας κάτι με EMS expedited,είναι το ίδιο σαν τα κούριερ UPS,DHL,από απόψεως Τελωνείου και εξόδων;

Γιατί με όσα άπειρα έχω αγοράσει εδώ και πάνω από 10 χρόνια χωρίς κούριερ,μιά φορά μόνον πλήρωσα Τελωνείο,κι αυτό,γιατί είχα φέρει έναν φακό φωτογραφικό,ζουμ μάλιστα και πανάκριβο,ΝΙΚΟΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει γινει μεγαλη προσπαθεια/υπομονη να μεινει το θεμα ανοικτο, αλλα όπως ολοι βλέπουμε δεν είναι κατι που μπορει να συνεχιστεί.

 

Μπορειτε να ανοίξετε ένα νέο τοπικ κουβέντας στην ενοτητα gadgets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...