Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξε μια ματιά εδώ. Αξιόπιστο μαγαζί. 

 

Πολύ ενδιαφέρον.  :)

Αν θες (ή/& όποιος άλλος γνωρίζει), δώσε κάποιες περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5/10 λογικα στειλανε το nitrcore,μου δωσανε τρακινγκ(που δε δουλευει) απο gearbest. Ποτε να το περιμενω;

 

Στο στείλανε? Αυτο θα πρεπει να αναρωτηθεις... Και γω στην ιδια ημερομηνια με σενα παρηγγειλα και επεσε κραξιμο τελος μηνα για να γινει ενεργο το tracking. Το τι στειλανε βεβαια δεν ξερω, αλλα κατι ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον.  :)

Αν θες (ή/& όποιος άλλος γνωρίζει), δώσε κάποιες περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Έχω ψωνίσει τρεις φορές από το συγκεκριμένο μαγαζί και μέσα σε ένα μήνα τα είχα παραλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ψαχνεται κατι μικρο , δειτε και αυτον...  Προσωπικα θα τον παραγγειλω τελος εβδομαδας .

 

http://www.ebay.com/itm/Hugsby-XP-1-1-AAA-CREE-XPE-R3-LED-120LM-Lamp-Clip-Mini-Penlight-Flashlight-Torch-/271996681810?hash=item3f5443fe52:g:-10AAOSwEeFVMLHg

 

Και video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ τα δικά μου

 

έχοντας αγοράσει καμιά 15-20 από ebay για μένα και για φίλους, να ενημερώσω για τους Ultrafire (XML-T6 κτλ.)

 

Για να μην κουράζω, προσέχετε γιατί στο e-bay υπάρχουν πολλά μαϊμού Ultrafire, δηλαδή μαϊμού της μαϊμούς της μαϊμούς (κι όποιος κατάλαβε). Αγοράζετε από πωλητές που έχουν πάνω από 600-700 κομμάτια sold και πάλι ρίσκο είναι.

 

Ο καλύτερος με διαφορά από αυτούς που αγόρασα είναι αυτός  (αξιόπιστος πωλητής πάνω από 6500 κομμάτια έχει δώσει). Πολύ δυνατός, στιβαρή κατασκευή, με adjustable spread και δέχεται 3 ειδών μπαταρίες 18650/26650/3xAAA. Έχει και διάφορα mod αν ψάξετε, διακοπτάκι για ποδήλατο, stand, αλλαγή led σε XM-L U2 κτλ.

 

 

Αυτά για τους Ultrafire

 

Ο UltraFire CREE XM-L T6 1 LED 1200LM στο tinydeal @ 7.68$ (6.92€) τι λέει (για οικονομικός φακός) σε σχέση μ' αυτόν του ebay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο στείλανε? Αυτο θα πρεπει να αναρωτηθεις... Και γω στην ιδια ημερομηνια με σενα παρηγγειλα και επεσε κραξιμο τελος μηνα για να γινει ενεργο το tracking. Το τι στειλανε βεβαια δεν ξερω, αλλα κατι ερχεται.

ε αν λενε οτι το στειλανε δε θα το στειλανε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο UltraFire CREE XM-L T6 1 LED 1200LM στο tinydeal @ 7.68$ (6.92€) τι λέει (για οικονομικός φακός) σε σχέση μ' αυτόν του ebay;

Έχω πάρει τον ίδιο από εδώ http://www.dx.com/p/ultrafire-sh98-cree-xm-l-t6-800lm-3-mode-white-light-zooming-flashlight-black-1-x-18650-162491#.Vjf2lX4rLDc

 

τον έχω πάνω από μήνα κ είμαι πολύ ευχαριστημένος..είναι αρκετά δυνατός !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει τον ίδιο από εδώ http://www.dx.com/p/ultrafire-sh98-cree-xm-l-t6-800lm-3-mode-white-light-zooming-flashlight-black-1-x-18650-162491#.Vjf2lX4rLDc

 

τον έχω πάνω από μήνα κ είμαι πολύ ευχαριστημένος..είναι αρκετά δυνατός !

 

Τον έχουν 6,97 € από Κίνα & 6,75 € από EU!  :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aφού πρώτα δοκίμασα τον Nitecore MH20 για αρκετές μέρες με protected μπαταρία,

είπα να τον δοκιμάσω και με unprotected. Χρειάστηκε μόνο πολύ λίγη κόλληση στο flat top της Samsung και όλα δουλεύουν καλά. Στο turbo mode υπάρχει μεγάλη διαφορά με την protected Samsung (φαίνεται και με το αμπερόμετρο).

Αυτό δεν σημαίνει ότι προτείνω να παραβλέψετε την ασφάλεια. Απλώς για επιβεβαίωση αυτών που έγραφα σε προηγούμενα post:

Φτηνές και καλές unprotected υπάρχουν. Για καλή protected όμως πρέπει να δώσετε κάτι παραπάνω αν έχετε φακό με ψηλά modes που απαιτούν και αντίστοιχο ρεύμα

V3F6QUMF2ASJdTQhbFighuJwcpW1WS7VlmCG4EA1
Εννοείται ότι είναι απαραίτητο να βάλετε πρώτα λίγη αλοιφή, ώστε να πιάσει αμέσως η κόλληση χωρίς να προλάβει να παραζεσταθεί η κεφαλή της μπαταρίας.
Επεξ/σία από taxtax
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις οτι με unprotected αποδιδει καλυτερα ο φακος...σωστα?

Σωστά. Και οι δύο μπαταρίες έχουν το ίδιο στοιχείο της Samsung. Το κύκλωμα της protected δεν ξέρουμε ποιός το φτιάχνει και ποιός το βάζει.

Με πλήρως φορτισμένες και τις δύο (στα 4,2V), και με παρεμβολή ενός καλού αμπερομέτρου με κανονικά καλώδια, στο turbo mode μέτρησα:

protected: 1,710A           unprotected: 1,874A   (κοντά 10% διαφορά)

άρα το κύκλωμα προστασίας δεν είναι κακό αλλά την "ζημιά" του την κάνει.

Τα πραγματικά ρεύματα (χωρίς δηλαδή να παρεμβάλεται το αμπερόμετρο και τα καλώδιά του) θα είναι βέβαια μεγαλύτερα και λογικά η διαφορά σε απόλυτη τιμή, θα είναι επίσης μεγαλύτερη. (Σε ποσοστό ίσως να είναι ίδια)

Στα χαμηλότερα modes δεν υπάρχει διαφορά στην απόδοση.

 

Οι μπαταρίες είναι οι ICR18650-26FM που έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post:

http://www.gearbest.com/batteries/pp_190731.html

http://www.gearbest.com/batteries/pp_192847.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σήμερα το πρώτο μέρος της παραγγελίας από Βanggood το φώς (12μέρες btw)

Λίγο που το σύνδεσα κατευθείαν πάνω σε USB Charger είναι απίστευτα δυνατό (δεν περιμένω φυσικά την ίδια απόδοση με μπαταρίες, ενώ στην πράξη θα δείξει και σε πόσο χρόνο τις αδειάζει).

Θα το χρησιμοποιήσω προς το παρόν με ένα παλιό power bank που έχω, μικρό και με πεσμένη απόδοση μέχρι να μου έρθει και το Xiaomi 10K να δούμε τι ψάρια πιάνουμε και πως δουλεύει στην πράξη ένας τέτοιος συνδυασμός.

 

taxtax thanks για την πρόταση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...