Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πήρα και εγώ έναν, περίμενα μέρες να βγει σε προσφορά. Ελπίζω να αξίζει τα λεφτά του.

Αν σου πω οτι το κουπονι λειτουργει εδω και 3 μηνες και το ανακαλυψα σημερα ??

 

 

3/4 $ παραπάνω και πάρτε από banggood.

To gearbest έχει κάνει πολλές μ****ες μαζεμένες τελευταία. Προσοχή

Συμφωνω... Χθες ενα προοιον που ειχα παρει απο banggood , εκλεινε 45 μερες χωρις να το εχω λάβει (χωρις tracking) , ενω ενα αλλο με την ιδια ημερομηνια στις 25 μερες ηταν εδω.... Επικοινωνω στο live chat λοιπον , εξηγω την κατασταση , και μου λεει απευθειας , refund ή να στειλουμε αλλο ? Της απανταω refund ,  και τσουπ σημερα το πρωι παιρνω mail , refunded!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το τοπικ είπα να ασχοληθώ λίγο και παρήγγειλα αυτό το κιτ

http://m.banggood.com/Meco-CREE-XM-L2-2000LM-Zoomable-LED-Flashlight-18650-Suit-p-995707.html

 

Εντάξει δεν είναι σε επίπεδο top αλλά σε σχέση με τους φακούς που έχω της πλάκας πιστεύω θα κάνει διάφορα. Και είχα και την περιέργεια να δοκιμάσω κάτι με αυτές τις εξειδικευμενες μπαταρίες. Μόνο ΑΑ/ΑΑΑ eneloop έχω δουλεψει. Για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3/4 $ παραπάνω και πάρτε από banggood.

To gearbest έχει κάνει πολλές μ****ες μαζεμένες τελευταία. Προσοχή

Απο το Banggood έχω παραλάβει 17 παραγγελίες σε χρόνους απο 14 έως 45 ημέρες. Περιμένω άλλες 3 παραγγελίες.

Δεν έχει καθεί κάποια παραγγελία οπότε δεν χρειάστηκε να δοκιμάσω την aftersale εξυπηρέτησή τους.

 

Απο το Gearbest έχω παραλάβει 8 παραγγελίες σε χρόνους απο 22 έως 70 ημέρες. Περιμένω άλλες 2 παραγγελίες.

Μία παραγγελία που χάθηκε, επικοινώνησα μαζί τους, αρχικά μου ζήτησαν να περιμένω να συμπληρωθούν 60 ημέρες, και στις 60 ημέρες πράγματι μου επέστρεψαν τα χρήματα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Απ' ότι μπόρεσα ν καταλάβω:

- τις πολύ μικρές παραγγελίες της τάξεως του 1-2€ τις στέλνουν με China Post και κάνουν να έρθουν άγνωστο αριθμό ημερών. Μπορεί και 2 μήνες.

- τις μεγαλύτερες παραγγελίες πχ των 3-4€ τις στέλνουν με SingPost ή HongKong Post και έρχονται νωρίτερα.

- τις παραγγελίες της τάξεως των 8-20€ τις στέλνουν με Swispost unregistered και έρχονται σε 25-30 ημέρες

- παραγγελία της τάξεως των 40€ (σύμφωνα με post συμφορουμίτη) την έστειλαν registered και φτάνει σε λιγώτερες ημέρες.

 

Απο κεί και πέρα το Banggood έχει το καλό ότι πληρώνεις σε euro, το Gearbest ότι έχει συνήθως καλύτερες τιμές.

 

ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο αναμενόμενος μικρούλης Olight I3E (AAA), σε preorder στα 9,27-13€ ανάλογα με το χρώμα:

Με το κουπόνι "BLF" βγαίνει 8,53€

http://www.banggood.com/Olight-I3E-LUXEON-TX-LED-100LM-AAA-Mini-LED-Keychain-Flashlight-p-1005708.html

Olight-i3E-EOS-546x273.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FastTech

Παράγγειλα 17/10 ένα ec11 ο οποίος έλεγε αν θυμάμαι καλά διαθεσιμότητα σε 3-4 μέρες . Τον έστειλαν 26/10 και παρέλαβα σήμερα συστημένο!!!

Παρεμπιπτόντως γνωρίζει  κάποιος αν υπάρχει battery holder για μπαταρίες λίθου όπως πχ αυτό άλλα να είναι universal ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aφού πρώτα δοκίμασα τον Nitecore MH20 για αρκετές μέρες με protected μπαταρία,

είπα να τον δοκιμάσω και με unprotected. Χρειάστηκε μόνο πολύ λίγη κόλληση στο flat top της Samsung και όλα δουλεύουν καλά. Στο turbo mode υπάρχει μεγάλη διαφορά με την protected Samsung (φαίνεται και με το αμπερόμετρο).

Αυτό δεν σημαίνει ότι προτείνω να παραβλέψετε την ασφάλεια. Απλώς για επιβεβαίωση αυτών που έγραφα σε προηγούμενα post:

Φτηνές και καλές unprotected υπάρχουν. Για καλή protected όμως πρέπει να δώσετε κάτι παραπάνω αν έχετε φακό με ψηλά modes που απαιτούν και αντίστοιχο ρεύμα

 

 

V3F6QUMF2ASJdTQhbFighuJwcpW1WS7VlmCG4EA1

Εννοείται ότι είναι απαραίτητο να βάλετε πρώτα λίγη αλοιφή, ώστε να πιάσει αμέσως η κόλληση χωρίς να προλάβει να παραζεσταθεί η κεφαλή της μπαταρίας.

Καλημερα,

Ειναι ευκολο να ανεβασεις μια φωτο απο την μπαταρια που εβαλες την κολληση για μας τους αδαεις. :)

Εχω 2 unprotected και περιμενω τα δυνατα μαγνητακια να ερθουν για να την χρησιμοποιησω...

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

taxtax με έβαλες σε πειρασμό με τον μικρό olight αλλά περιμένω τον nitecore tube. Θα αντισταθώ λοιπόν...  :D

Και εγώ τον nitecore tube έχω στα κλειδιά μου και είμαι κατενθουσιασμένος.

Καλημερα,

Ειναι ευκολο να ανεβασεις μια φωτο απο την μπαταρια που εβαλες την κολληση για μας τους αδαεις. :)

Εχω 2 unprotected και περιμενω τα δυνατα μαγνητακια να ερθουν για να την χρησιμοποιησω...

 

Ευχαριστω

Η μπαταρία (με τον  θετικό της πόλο να φαίνεται) είναι αυτή:

1432776410738-P-2674935.jpg
απλώνεις πρώτα λίγη αλοιφή κόλλησης, και μετά ακουμπάς το κολητήρι μαζί με την κόλληση για μερικά δευτερόλεπτα.
Κανονικά 5-6 δευτερόλεπτα πρέπει να φτάνουν για να πιάσει η κόλληση.Μην το αφήσεις παραπάνω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θελω να αγορασω εναν φακο επαναφορτιζόμενο που να εχει zoom in out  μεχρι 15-20 ευρω.

Οχι απο εξωτερικο.  Εχω βρει αυτον εδω http://www.toofast.gr/showprod.php?id=3257 

Αξιζει? Εχετε καποιον αλλο να προτείνετε ?

 

 

αυτος πάντως δεν ειναι επαναφορτιζόμενος. Αγνώστου ποιότητας/ταυτότητας. Θα φέγγει μεν... τι θα είναι, αλλο καπέλο.

 

Imho να πάρεις απο έξω οπως όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θελω να αγορασω εναν φακο επαναφορτιζόμενο που να εχει zoom in out  μεχρι 15-20 ευρω.

Οχι απο εξωτερικο.  Εχω βρει αυτον εδω http://www.toofast.gr/showprod.php?id=3257 

Αξιζει? Εχετε καποιον αλλο να προτείνετε ?

 

Αμα εισαι Αθηνα πανε σοφοκλεους στους κινεζους θα τον παρει απο 6-10 ευρω.Άποψη μου δεν αξιζει για κανενα λογο στα 19

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, δεν μπορεσα να αντισταθω στο ωραιο αυτο θεμα.

 

Φακους χρησιμοποιω και για τη δουλεια μου και μεχρι τωρα ειχα εναν κλασσικο απο Κινα με led που κανει zoom in-out, οκ αξιολογος για τα λεφτα του αλλα θελω κατι πιο επαγγελματικο.

 

Το ματι μου επεσε στον Nitecore MH20 που γραψατε παραπανω.

 

Αξιζει τα λεφτα του (με την εκπτωση), υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο αναμενόμενος μικρούλης Olight I3E (AAA), σε preorder στα 9,27-13€ ανάλογα με το χρώμα:

Με το κουπόνι "BLF" βγαίνει 8,53€

http://www.banggood.com/Olight-I3E-LUXEON-TX-LED-100LM-AAA-Mini-LED-Keychain-Flashlight-p-1005708.html

 

Ενδιαφέρουσα περίπτωση κι αυτός, thanks taxtax.  :)

 

Specs του Olight I3E EOS MONO-OUTPUT LED KEYCHAIN LIGHT & εικόνα από το φυλλάδιο 2015 της Olight στο spoiler:

 

 

22050135009_4d85815b79_b.jpg

 

 

Κάπου διάβασα πως θωρούν αρνητικό ότι έχει μόνο 1 mode λειτουργίας (100 LM) & διάρκεια ζωής μπαταρίας ΑΑΑ (ποιας απ' όλες άραγε; :rolleyes:) μόλις 37'.

 

 

BTW, έχω 1-2 τέτοιου τύπου φακούς (με απλές λάμπες) εδώ & καμιά 25αριά χρόνια. Περιέχονταν μέσα σε kit ποιοτικών ελβετικών σουγιάδων Victorinox. Αν θυμάμαι καλά δεν πρέπει να έκαναν καλή επαφή κάπου, γι' αυτό τους είχα παρατήσει-ξεχάσει σε μια γωνιά. Πρέπει να ήταν καλοί-ποιοτικοί για την εποχή τους. Έψαξα & βρήκα τον 1 μόλις τώρα, γράφει επάνω του SOLITAIRE BY MAG INSTRUMENTS INC, ONTARIO, CALIF - USA. Πρέπει να είναι αυτός:

 

product_solitaire_incan_color_b_blk.jpg

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια συμβουλή για το πώς μπορώ να τον επισκευάσω; Καθαρά για συναισθηματικούς λόγους, καθότι τα 2 lm του δεν λένε τίποτα μπροστά στα 100 lm του Olight I3E EOS ή τα 37 lm του διαδόχου του με LED ή τα 45 lm του  Nitecore.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...