Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη εχω παει κινα πολλες φορες και εχω παρει απειρους φακους

 

με διαφορα μονο led lenser εκτος αν εχετε λεφτα για πεταμα

Λοιποι φακοι με την πρωτη που θα πεσουν κατω χανουν τις επαφες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω παει κινα πολλες φορες και εχω παρει απειρους φακους

 

με διαφορα μονο led lenser εκτος αν εχετε λεφτα για πεταμα

Λοιποι φακοι με την πρωτη που θα πεσουν κατω χανουν τις επαφες τους

 

για να δούμε...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω παει κινα πολλες φορες και εχω παρει απειρους φακους

 

με διαφορα μονο led lenser εκτος αν εχετε λεφτα για πεταμα

Λοιποι φακοι με την πρωτη που θα πεσουν κατω χανουν τις επαφες τους

Η Led Lenser είναι Γερμανική εταιρία,είναι πράγματι πολύ καλή σε ποιότητα και καλά κάνεις και το επισημαίνεις.

 

Εάν όμως πάρεις φακό Led Lenser απο την Κίνα, μπορεί να είναι ίδιος με τον πραγματικό, μπορεί ακόμα και να βγαίνει ίσως απο το ίδιο εργοστάσιο που φτιάχνει τους πραγματικούς, αλλά κατά 99,9% δεν είναι πραγματικός.  Απο εκεί και πέρα εάν τον πήρες απο την Κίνα για μερικά δολάρια και έμεινες ευχαριστημένος απο την ποιότητά του, τότε όλα καλά.

 

Καλό είναι όμως να ξέρουμε και εμείς:

-συγκρίνεις κάποιους "LedLenser" των 5-6$ με αλλους φακούς αντίστοιχης τιμής και λές ότι σου βγήκαν καλύτεροι?

-ή συγκρίνεις πραγματικούς LedLenser των 50$-60$ με αντίστοιχους Fenix,Nitecore,Olight κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nitecore MH20 που μου  έπεσε από ύψος 1 μέτρου, πέρα από 1-2 γρατζουνιές, έπεσε σε μεταλλική σχάρα, δουλεύει μια χαρά.

Εξάλλου  η εταιρία λέει ότι αντέχει σε πτώσεις από 1,5 μέτρο και δυστυχώς το επιβεβαίωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Led Lenser είναι Γερμανική εταιρία,είναι πράγματι πολύ καλή σε ποιότητα και καλά κάνεις και το επισημαίνεις.

 

Εάν όμως πάρεις φακό Led Lenser απο την Κίνα, μπορεί να είναι ίδιος με τον πραγματικό, μπορεί ακόμα και να βγαίνει ίσως απο το ίδιο εργοστάσιο που φτιάχνει τους πραγματικούς, αλλά κατά 99,9% δεν είναι πραγματικός.  Απο εκεί και πέρα εάν τον πήρες απο την Κίνα για μερικά δολάρια και έμεινες ευχαριστημένος απο την ποιότητά του, τότε όλα καλά.

 

Καλό είναι όμως να ξέρουμε και εμείς:

-συγκρίνεις κάποιους "LedLenser" των 5-6$ με αλλους φακούς αντίστοιχης τιμής και λές ότι σου βγήκαν καλύτεροι?

-ή συγκρίνεις πραγματικούς LedLenser των 50$-60$ με αντίστοιχους Fenix,Nitecore,Olight κλπ?

Led Lenser αυθεντικους απο ελλαδα .

Βλεπετε αυτη ειναι η δουλεια μου, στη μηχανη λιγοι φακοι επιβιωνουν. Καλο το βιντεακι του φιλου αλλα αυτη δεν ειναι πτωση σε ξυλινο δαπεδο. Εδω πεφτουν φακοι και τους βρισκεις στο επομενο πανιολο... 

Αλλιως καθε μπαρκο και καινουριος φακος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δούμε...

 

Mεγάλε να σε ρωτήσω αν το έχεις πάρει, ξέρεις τι κάνει η θέση που έχει στην αντιδιαμετρική θέση του button?

Απο ποιότητα κατασκευής ο μηχανισμός zoom είναι μέτριος, επίσης το βυσμα για τη θέση που λέώ είναι λιγο χαλαρό και βγαίνει σπαστικά εύκολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγάλε να σε ρωτήσω αν το έχεις πάρει, ξέρεις τι κάνει η θέση που έχει στην αντιδιαμετρική θέση του button?

Απο ποιότητα κατασκευής ο μηχανισμός zoom είναι μέτριος, επίσης το βυσμα για τη θέση που λέώ είναι λιγο χαλαρό και βγαίνει σπαστικά εύκολα!

 

λαστιχενιο καλλυμα για το βύσμα της φορτισης. Το λαστιχάκι οντως μπορει να βγει εύκολα, αλλα επειδή δεν υπάρχει ποτε περιπτωση να το χρησιμοποιησω για φορτιση, το ριξα μια σταγονιτσα logo και το σφράγισα. Απο κει και πέρα.... νταξ... για 10 ευρώ μην ψυριζεις λεπτομέριες. Την δουλειά του την κάνει. Αυτό.

 

ps: μολις βρω ορεξη θα βγαλω ενα βιντεο που θα φεύγει απο το μπαλκονι κάτω σε κράσπεδο αφου ομολογουμενος το ξυλινο δαπεδο δεν ειναι και ιδιαιτερα σκληρη δοκιμασια. Επειδή τον εχω ανοιξει πληρως τον φακό, δεν αναμένω κάποια αστοχία... φόβο ομως έχω απο την fake Ultrafire. Αυτη μπορει οντως να σκάσει  :-D  Michael bay explosion θα χουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω παει κινα πολλες φορες και εχω παρει απειρους φακους

 

με διαφορα μονο led lenser εκτος αν εχετε λεφτα για πεταμα

Λοιποι φακοι με την πρωτη που θα πεσουν κατω χανουν τις επαφες τους

 

 

Led Lenser αυθεντικους απο ελλαδα .

Βλεπετε αυτη ειναι η δουλεια μου, στη μηχανη λιγοι φακοι επιβιωνουν. Καλο το βιντεακι του φιλου αλλα αυτη δεν ειναι πτωση σε ξυλινο δαπεδο. Εδω πεφτουν φακοι και τους βρισκεις στο επομενο πανιολο... 

Αλλιως καθε μπαρκο και καινουριος φακος

Στο αρχικό post σου έδωσες την εντύπωση ότι μιλάς για κινεζικους φακούς του σωρού που χαλάνε με την πρώτη. Γι'αυτό προφανώς ο @TheAccountant μας έδειξε το video με έναν κινέζικο φακό των 8,5$ που δεν συγκρίνεται με ένα LedLenser αλλά σίγουρα δεν χαλάει με την πρώτη.

 

Τώρα όμως που ξεκαθαρίσαμε ότι μιλάμε για σοβαρούς φακούς και για αντίστοιχη απαιτητική χρήση, και επειδή οι περισσότεροι απο εμάς λυπόμαστε να γκρεμοτσακίσουμε για δοκιμή τους καλούς φακούς μας, δές κάποια videάκια απο το youtube με Olight,Nitecore και Fenix. Θα δείς ότι κάποιοι απο αυτούς, μέχρι και σφαίρα τρώνε και συνεχίζουν να δουλεύουν:

Link.png Site:

Link.png Site:

Link.png Site:

Link.png Site:

 

Και επειδή, είμαστε στις προσφορές, να θυμίσω ότι σε προηγούμενο post, είχα προτείνει τον Olight M22 Warrior που τον έβρισκες τότε στα 34€. Πάρε έναν τέτοιο ή κάποιον άλλο tactical απο τις παραπάνω μάρκες και πιστεύω ότι και θα σου κρατήσει για πολλά ταξίδια και δεν θα ξανααγοράσεις LedLenser. Καλά ταξίδια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_154256.html

 

Εξαιρετική επιλογή για Every Day Carry (καθημερινής χρήσης) φακός, αρκετά μικρός & βολικός, αλλά παράλληλα αρκετά φωτεινός, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, όμορφη και αρκετά μεγάλη γωνία διάχυσης της δέσμης φωτός & μάλιστα χωρίς κενά (black spots).

 

Τον έχω στην κατοχή μου [Cree XM-L2 U2 -A1] και τον συστήνω ανεπιφύλακτα για αυτά που προσφέρει σε σχέση με τόσα λίγα που ζητάει!! (ειδικά με την τιμή αυτή του Gearbest/worst  στα $13.08 για το Cree XM-L2 T6 - 4C LED)

   
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας,

 άσχετος απο φακούς ειδα κατι που πρότεινε φίλος εδώ και λογο τιμής λέω να τον πάρω,

 μαζί με καποιο φορτιστή που δεν έχω ιδέα!!!

 Μπαταρία βλέπω έχει αλλά και άλλη μια δυο δεν βλάπτει....

 Περιμένω συμβουλές.....

 

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_176964.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...