Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζουμε για πρώτη φορά το iPhone 6s και την τεχνολογία 3D Touch (Video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συσκευη για τα σκουπιδια. Αν ειχε 32gb basic και οθονη της προκοπης θα το επαιρνα. Στα λεφτα που ζηταει πας σε s6 edge και ευχαριστιεσαι συσκευη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά.. τι 3D touch και βλακείες..? Παρατεταμένο πάτημα είνια αυτό.. 

Νοπ δεν είναι παρατεταμένο πάτημα. Πιέζεις την οθόνη. Το παρατεταμένο πάτημα δεν γίνεται με πίεση (κανονικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συσκευη για τα σκουπιδια. Αν ειχε 32gb basic και οθονη της προκοπης θα το επαιρνα. Στα λεφτα που ζηταει πας σε s6 edge και ευχαριστιεσαι συσκευη

Με τι κριτήρια την λες "συσκευή για τα σκουπίδια"? Ναι, εντάξει δεν έχει τον οκταπύρηνο με τα 4 γίγα ραμ και την 20 άρα κάμερα με τον αισθητήρα pureview. Έχει όμως λογισμικό. Το οποίο και σου πλασάρει. Κι αν σου αρέσει (όχι προσωπικά σε εσένα). Αυτή είναι η apple εδώ και χρόνια και δεν αλλάζει. Πάνω στο λογισμικό της έχει βγάλει το χρήμα και πάνω σε αυτό έχτισε το brand name της. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ενημερωτικα, τα xperia το εχουν εδω και κανα χρονο..με 300 ευρουλακια..

Ευτυχως ομως τωρα με 700-800 το κανει και το αι φον.

Ποια λειτουργία είναι αυτή στα xperia, γιατί έχω xperia και δεν την ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι κριτήρια την λες "συσκευή για τα σκουπίδια"? Ναι, εντάξει δεν έχει τον οκταπύρηνο με τα 4 γίγα ραμ και την 20 άρα κάμερα με τον αισθητήρα pureview. Έχει όμως λογισμικό. Το οποίο και σου πλασάρει. Κι αν σου αρέσει (όχι προσωπικά σε εσένα). Αυτή είναι η apple εδώ και χρόνια και δεν αλλάζει. Πάνω στο λογισμικό της έχει βγάλει το χρήμα και πάνω σε αυτό έχτισε το brand name της.

 

Το Δεκεμβριο αγορασα το galaxy alpha στα 440€ αν θυμαμαι καλα(μεταβαση απο note 3) με hd οθονη, 32gb basic, 12mp camera,πιο λεπτο απ το iphone και πιο ελαφρυ και με 2giga ram. Μπαταρια στα ιδια επιπεδα με το ip6. Φιλοι μου με ip6 αναγνωριζουν ως ανωτερο το "ταπεινο" galaxy alpha εχοντας κανει μπολικες συγκρισεις και ειλικρινα αδυνατω να αναγνωρισω το τρομερο λογισμικο της apple.

 

 

 

Το μονο που πουλαει η apple ειναι μουρη κι επειδη ολους μας ενδιαφερει η μουρη θελω να κανω την μεταβαση στο s6 edge και θα απολαυσω εκτος απ τη μουρη και μια οθοναρα να την πιεις στο ποτηρι και ολα τα γνωστα καλουδια και πλεονεκτηματα. Την μεταβαση στο S6 edge δε την εχω κανει ακομα γιατι το alpha ειναι αψογο και πρωτη φορα εχω κρατησει συσκευη για πανω απο 6 μηνες.

 

 

 

Δεν ειναι τραγικο να σκαει κοσμος τοσα λεφτα για hd οθονη και 16gb μνημη;;; Το μονο δελεαρ ειναι ισως η μεταπωλητικη αξια ενος iphone αλλα προσωπικα δε με αφορα γιατι οι συσκευες μου ή μενουν στην οικογενοια ή χαριζονται σε φιλους οπως εκανα με τα S3/S4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό και φοβερό αλλά η τιμή (850 euros) είναι επιεικώς απαράδεκτη! Και λέω 850 γιατί τα 64gb είναι η μόνη έκδοση που αξίζει να το αποκτήσει κανείς, τo 16αρι είναι απλώς για γέλια.

Άν το καλοσκεφτεί κανείς είναι δηλαδή σαν να έχουν αυξήσει την τιμή του βασικού iphone, αφού όλοι για το 64αρι θα πάνε. Και φυσικά η extra μνήμη που σου δίνουν τους κοστίζει ψίχουλα.
Γύρω στα 650 euros είναι για μένα το ψυχολογικό όριο για την αγορά καλού κινητού, sorry αλλά από κει πάνω νιώθω ολίγον οτι με πιάσανε... πως να το πω κομψά...; μ@λ#κ%   :D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και αναφερθηκα στη μουρη, μολις μου ηρθε mail απο πλαισιο για iphone 4s refurbished στα 199€ για 48ωρες. Ξερετε ποσοι θα τρεξουν να παρουν την "προσφορα" για να πουν οτι εχουν iphone;;;; τι κι αν ειναι συσκευη 4ετιας, τι κι αν δεν ειναι καν καινουριο αλλα ανακατασκευασμενο;;;

 

Τραβω τα μαλλια μου...ειλικρινα!!!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...