Προς το περιεχόμενο

Νέα... transformers από την ASUS, Transformer Book T100HA και Transformer Book Flip TP200SA


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με διαψευδει η αγορά λες... οικτρά κιολας και μετα απο λιγο μαρτυρας μια στρεβλη πραγματικότητα. Οτι κανεις δεν τα κανει χρήση ως ταμπλετ...

 

Οσο για τα νούμερα... pc αγοράζουν... netbooks.... οχι πραγματικά tablet.

 

Δεν περιμενα να μου το κανεις τοσο ευκολο! Thanx... 

 

Συνεχιζουν να ειναι ενα οικτρο inbetween λειτουργικο... και αυτά ειναι netbook με touchscreen. Απειρως χρησιμοτερη μια κανονικη ταμπλέτα με android η ενα iPad....

Γι'αυτό υπάρχουν και τα 3! :) Εγώ ως χρήστης t100 δεν θα γυρνούσα με τίποτα σε απλό tablet με mobile λειτουργικό (μεγάλο τηλέφωνο στην ουσία). Πιστεύω ότι ισχύει το ίδιο και για τους περισσότερους από όσους δοκίμασαν windows tablet ή υβριδικά μηχανάκια σαν το t100

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και εγώ την εξυπνάδα μου. Κάτοχος windows tablet (ASUS vivotab 8), θεωρώ ότι από πλευράς παραγωγικότητας δεν υπάρχει καμία σύγκριση με παιχνίδια τύπου android και ipad. Έχω android κινητό, δεν λέω το android καλό για κατανάλωση περιεχομένου, το ίδιο και το ipad, (δοκιμασμένο από κολλητό μου), όμως δεν σου δίνεται σε καμία περίπτωση η ελευθερία των windows. Πλήρες λειτουργικό κύριοι....παντού...το μέλλον για μένα...Ας βάλει η apple πλήρες OS στα ipad και θα δείτε που θα πάνε οι πωλήσεις των macbook...Δεν υπάρχουν όμως καλά και λιγότερο καλά μηχανάκια...υπάρχουν μηχανάκια που εξυπηρετούν ή όχι τους χρήστες για τον σκοπό που τα αγόρασαν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έως τώρα δεν έχει βγει κάνα review,μολις δειλά δειλά αρχισε η κυκλοφορία του στην Ευρώπη.

Είναι και η Asus δυσκίνητη :P

 

Edit: Βρήκα εδώ ένα review και όντως η οθόνη καλύτερη του Τ100 ιδιαίτερα φωτεινότητα πολύ καλύτερες τιμές.

Εδώ σύγκριση.

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-Transformer-Book-T100TA-C1-GR-Convertible.106219.0.html

 

http://www.tlbhd.com/asus-t100ha-review-19712/

 

Μήπως ξέρουμε αν η οθόνη του t100ha θα είναι πιο φωτεινή από του πρώτου t100;

http://www.tlbhd.com/asus-t100ha-review-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μία usb έχει πάλι στο πληκτρολόγιο; Γιατί ρε γαμώτο, τόσος κόπος θα ήταν να βάλουν 2 ή 3;

Όλο και κάπου πρεπει να κάψουν για να παρέχουν το κατι η αρκετα παραπάνω σε αλλη σειρά ετσι ώστε να δικαιολογήσουν τα παραπάνω λεφτά που θα ζητήσουν.

Πχ τις παραπάνω θύρες τις βάλανε στο 11αρι Book flip.

 

Σκοπίμως γίνονται όλα αυτα για ευνόητους λόγους.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση η μια full USB θύρα για την κατηγορία του ειναι fair κίνηση βάση της χρήσεως η του αγοραστικού κοινού που απευθύνεται.

 

Σου λέει θες παραπάνω,ωραία έχουμε 2,3 10 διαφορετικά παρα φέρει προϊόντα που έχουμε να σε καλύψουν με το αντίστοιχο παραπάνω χρηματικό τίμημα.

 

Πάντως δεν μπορούμε να μην αναγνωρίσουμε οτι η Asus ειναι οτι πιο κοντά σε πληρότητα και ολοκλήρωση για την κατηγορία του με το νέο Τ100ΗΑ και την πιο υψηλό rating value for money.

 

Οι υπόλοιποι σφυρίζουν ειτε αδιάφορα ειτε πιο πετσοκομενα χαρακτηριστικά,ειτε πολυ παραπάνω τιμολόγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο και κάπου πρεπει να κάψουν για να παρέχουν το κατι η αρκετα παραπάνω σε αλλη σειρά ετσι ώστε να δικαιολογήσουν τα παραπάνω λεφτά που θα ζητήσουν.

Πχ τις παραπάνω θύρες τις βάλανε στο 11αρι Book flip.

 

Σκοπίμως γίνονται όλα αυτα για ευνόητους λόγους.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση η μια full USB θύρα για την κατηγορία του ειναι fair κίνηση βάση της χρήσεως η του αγοραστικού κοινού που απευθύνεται.

 

Σου λέει θες παραπάνω,ωραία έχουμε 2,3 10 διαφορετικά παρα φέρει προϊόντα που έχουμε να σε καλύψουν με το αντίστοιχο παραπάνω χρηματικό τίμημα.

 

Πάντως δεν μπορούμε να μην αναγνωρίσουμε οτι η Asus ειναι οτι πιο κοντά σε πληρότητα και ολοκλήρωση για την κατηγορία του με το νέο Τ100ΗΑ και την πιο υψηλό rating value for money.

 

Οι υπόλοιποι σφυρίζουν ειτε αδιάφορα ειτε πιο πετσοκομενα χαρακτηριστικά,ειτε πολυ παραπάνω τιμολόγηση.

Εντάξει έτσι απλά για να γκρινιάξω λίγο, δεν είναι κανένα σοβαρό θέμα :) Απλά επειδή το δουλεύω πολύ ως λάπτοπ με βολεύει να περισσεύει μια θύρα usb αφού στη μία έχω μονίμως το ποντίκι...(μπορώ να πάρω ένα bt ποντίκι και να λυθεί έτσι το θέμα όμως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έτσι απλά για να γκρινιάξω λίγο, δεν είναι κανένα σοβαρό θέμα :) Απλά επειδή το δουλεύω πολύ ως λάπτοπ με βολεύει να περισσεύει μια θύρα usb αφού στη μία έχω μονίμως το ποντίκι...(μπορώ να πάρω ένα bt ποντίκι και να λυθεί έτσι το θέμα όμως).

Η ενα USB hub εξίσου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα hub αλλά δεν με βολεύει για όλα...κάποια πράγματα δεν τα αναγνωρίζει (μπορεί να φταίει και το hub βέβαια)

Μπορεί ναι να φτάσει το hub.

Εγω εχω ενα της D-link που παιζει αψογα σε όλα τα tablet που εχω δοκιμάσει απο φλασακια εως εξωτερικά DVD recorder.

http://www.dlink.com/gr/el/home-solutions/connect/usb/dub-h4-4-port-usb-2-hub

Το εχω καμία 2ετια,περίπου 15 ευρω μου κόστισε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί ναι να φτάσει το hub.

Εγω εχω ενα της D-link που παιζει αψογα σε όλα τα tablet που εχω δοκιμάσει απο φλασακια εως εξωτερικά DVD recorder.

http://www.dlink.com/gr/el/home-solutions/connect/usb/dub-h4-4-port-usb-2-hub

Το εχω καμία 2ετια,περίπου 15 ευρω μου κόστισε.

Thanks! Μήπως ξέρεις αν ένα bt ποντίκι μπορεί να παίξει με το bt του tablet, χωρίς να χρησιμοποιήσεις το ανταπτοράκι του δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Μήπως ξέρεις αν ένα bt ποντίκι μπορεί να παίξει με το bt του tablet, χωρίς να χρησιμοποιήσεις το ανταπτοράκι του δηλαδή;

Ναι γίνεται απευθείας απο bt ποντικιού σε bt tablet.

2 ποντίκια της MS ετσι τα λειτουργώ.

Αρκεί το bt ποντίκι να το υποστηρίζει οπου σε αυτή την περίπτωση ο adaptor ειναι περιττό(στα δικά μου 2 συγκεκριμένο δεν έχουν adaptor)

Κατευθείαν παίζουν.

Ενα απο τα 2 που εχω ειναι αυτο.

http://www.skroutz.gr/s/2302592/Microsoft-Sculpt-Touch-Mouse.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...