Προς το περιεχόμενο

Η Google αποκάλυψε το Pixel C, την απάντηση του Android στο Surface


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Pixel C, το νέο Android tablet της Google δημιουργήθηκε από την ομάδα του Chromebook Pixel και έτσι, παρατηρούνται αρκετές ομοιότητες στον σχεδιασμό και στην αισθητική.

Η Google βεβαίως, όπως έκανε και με το Chromebook Pixel έδειξε ιδιαίτερη προσοχή στο hardware και στον εξοπλισμό, και έτσι, το Pixel C διαθέτει οθόνη 10,2 ιντσών ανάλυσης 2560 x 1800 pixels (καλύπτει το χρωματικό πρότυπο sRGB) και στο εσωτερικό του διαθέτει το system-on-chip της Nvidia, Tegra X1 που ενσωματώνει quad-core CPU και Maxwell GPU σε συνδυασμό με 3GB RAM.

 

Επίσης διαθέτει USB Type-C. Το Pixel C δημιουργήθηκε με γνώμονα το "advanced productivity on-the-go" και για αυτό μπορεί να συνδυαστεί και με ένα νέο ρυθμιζόμενο πληκτρολόγιο/ βάση που όμως οι χρήστες θα πρέπει να προμηθευτούν ξεχωριστά.

 

Αν και η Google δεν ανακοίνωσε ακόμα την ημερομηνία διάθεσης, υποσχέθηκε ότι η πώληση του θα ξεκινήσει πάνω στην ώρα για τις διακοπές των Χριστουγέννων. Το Google Pixel C με 32GB αποθηκευτικού χώρου κοστίζει $499 ενώ το μοντέλο των 64GB κοστίζει $599. Το πληκτρολόγιο, που όπως αναφέραμε πωλείται ξεχωριστά, κοστίζει $149.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

 

Link.png Site: Engadget
Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πφφ.. στο surface pro δεν λέει μία, σε κανα ipad μπορεί.. 6 Οκτώβρη θα δούμε τι θα σημαίνει πάλι ο όρος surface...

κανεις τεραστιο λαθος συγκρινεις λαπτοπ με windows 10 και i7 με ενα κινητο με μεγαλη οθονη που πρακτικα ειναι τα tablet. Ειναι συμπαθητικη αποπειρα να βαλει πληκτρολογιο στο android αλλα windows δεν γινονται

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις τεραστιο λαθος συγκρινεις λαπτοπ με windows 10 και i7 με ενα κινητο με μεγαλη οθονη που πρακτικα ειναι τα tablet. Ειναι συμπαθητικη αποπειρα να βαλει πληκτρολογιο στο android αλλα windows δεν γινονται

 

συμφωνώ 100%!!! ασύγκριτα τα δύο πράγματα.. πιο πολύ θα το έλεγα απάντηση στο iPad Γίγας παρά σε ένα full PC!!! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

149$ το πληκτρολόγιο? Και τιμές όχι καλές, μυρίζει αποτυχία και μάλλον η microsoft μπορεί να κοιμάται ήσυχη...

Αδυνατώ να καταλάβω το νόημα της συσκευής...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δουλευομαστε? Στο surface pro 2 ή 3 τρέχεις οτι επαγγελματικο πακετο τρέχεις στο pc σου, ενω εχει ενα hardware 10 φορες + ισχυροτερο από το παραπανω, κατι ssd 250 giga + για απλετο χωρο και ταχύτητα ssd 10 φορες + σε σχεση με την flash memory του παραπανω, 8 γιγα μνημη.. Να μη το συνεχισω καλυτερα στη συγκριση. Το παραπάνω μονο με ταμπλετα android συγκρίνεται, και μαλλον θα βρεις καλυτερες και εκει..

Α.. Και προσωπικα εχω παρει το pro 2 470 €, 8 γιγα 256 ssd core i5 μαζι με πληκτρολογιο. Μεταχ, σαν καινουριο. Μακραν η καλυτερη αγορα που εχω κανει, αν και λατρης του android..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις τεραστιο λαθος συγκρινεις λαπτοπ με windows 10 και i7 με ενα κινητο με μεγαλη οθονη που πρακτικα ειναι τα tablet. Ειναι συμπαθητικη αποπειρα να βαλει πληκτρολογιο στο android αλλα windows δεν γινονται

Δεν ξεκίνησα εγώ την σύγκριση, πάει μόνη της σχεδόν.. 

 

Καλα, δουλευομαστε? Στο surface pro 2 ή 3 τρέχεις οτι επαγγελματικο πακετο τρέχεις στο pc σου, ενω εχει ενα hardware 10 φορες + ισχυροτερο από το παραπανω, κατι ssd 250 giga + για απλετο χωρο και ταχύτητα ssd 10 φορες + σε σχεση με την flash memory του παραπανω, 8 γιγα μνημη.. Να μη το συνεχισω καλυτερα στη συγκριση. Το παραπάνω μονο με ταμπλετα android συγκρίνεται, και μαλλον θα βρεις καλυτερες και εκει..

Α.. Και προσωπικα εχω παρει το pro 2 470 €, 8 γιγα 256 ssd core i5 μαζι με πληκτρολογιο. Μεταχ, σαν καινουριο. Μακραν η καλυτερη αγορα που εχω κανει, αν και λατρης του android..

Συμφωνώ απόλυτα, οι δυνατότητες του Surface Pro (υλικό, λειτουργικό κτλ..) δεν πρέπει να το ανακατεύουμε με τέτοιες συσκευές που μόνο εξωτερικά μπορεί να μοιάζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι εδωσε ρεσιταλ μου φαινεται η Google. MS βλεπε μπας και μαθεις ποτε να φτιάχνεις κάτι που έστω να πλησιάζει σε ταμπλετ στο h/w και ειδικά στο software οπου απλά ειναι ανύπαρκτη κατάσταση.

 

Ανυπομονούμε για τις λεπτομέριες... το ταμπλέτι φαίνεται εργο τέχνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι εδωσε ρεσιταλ μου φαινεται η Google. MS βλεπε μπας και μαθεις ποτε να φτιάχνεις κάτι που έστω να πλησιάζει σε ταμπλετ στο h/w και ειδικά στο software οπου απλά ειναι ανύπαρκτη κατάσταση.

 

Ανυπομονούμε για τις λεπτομέριες... το ταμπλέτι φαίνεται εργο τέχνης.

ελπίζω να τρολαρεις

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το ταμπλετακι με win 8 θα ηταν ποιημα ..επισης η τιμη του 32 στα 64 .. εε 10 φορες τις επιδοσεις το προ δεν εχει.. ο x1 tegra ειναι κτηνακι και σε εφαρμογες με γραφικα οπως παιχνιδια καλυτερο απο το pro 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...