Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα όμως παίρνεις micro sdhc .αυτοί χρεώνουν το κάθε γκιγκα όσο γουσταρουν Εγώ με την.δη αγορά απο χωρητικοτητα σε χωρητικοτητα παιρνεις 5 κάρτες μνημης

Οι microSD έχουν ταχύτητες μέχρι 100ΜΒ/s και όχι 400ΜΒ/s όπως η εσωτερική μνήμη όμως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 315
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Βασικό 580 δεν έχουν όλοι. Επίσης οι καταναλωτικες συνήθειες του καθένα είναι προσωπικό θέμα. Εγώ μπορεί να ξοδευω 5000 τον χρόνο για gadgets και εσύ 5000 για ρούχα, για μηχανές η ταξίδια.

Η συσκευή καλύπτει τις ανάγκες του 99% των καταναλωτών οι οποίοι όμως μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες τους με τα μισά λεφτά με άλλο προϊόν.

Προσωπικά δεν θα το πάρω, είμαι ενάντια στην ιδεολογία της εταιρίας και δεν με καλύπτει σαν συσκευή.

Μεγεια σε όσους το πάρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο value for money πιστεύω είναι το 6s Plus με τα 64 gb, προσφέρει αξιοπρεπής μέγεθος οθόνης, έχει IS στην κάμερα και για να αλλάξεις την ποιότητα βίντεο στα 4Κ χωρίς άγχος πας για 64 gb, μονόδρομος.

Χωρίς άγχος, αλλά μόνο με 1100€ στην τσέπη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημασία έχει, και 1200 να πάει αν κάνεις μια βόλτα στο κέντρο το 60% των smartphones θα είναι iPhone.

Και μιλάω για Ηράκλειο Κρήτης, φαντάζομαι Αθήνα Θεσσαλονίκη...

Και σε συζήτηση μάζι τους θα σου πούν πως δεν υπάρχει σάλιο και ότι "ούτε για τσίγαρα" δεν έχουν.

Καλή φάση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημασία έχει, και 1200 να πάει αν κάνεις μια βόλτα στο κέντρο το 60% των smartphones θα είναι iPhone.

Και μιλάω για Ηράκλειο Κρήτης, φαντάζομαι Αθήνα Θεσσαλονίκη...

Και σε συζήτηση μάζι τους θα σου πούν πως δεν υπάρχει σάλιο και ότι "ούτε για τσίγαρα" δεν έχουν.

Καλή φάση.

Είναι οι ίδιοι που κάνουν αναπάντητες γιατί έχουν ξεμείνει από μονάδες :D
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποσο καμμενος είναι ένας λαος που έχει βασικό 580 μεικτά και κινητό 800 ευρώ ?????????

 

Τα 580 είναι βασικός μισθός (κατώτατος). Δεν έχουν όλοι οι Έλληνες αυτό το μισθό.

 

Καλύτερο value for money πιστεύω είναι το 6s Plus με τα 64 gb, προσφέρει αξιοπρεπής μέγεθος οθόνης, έχει IS στην κάμερα και για να αλλάξεις την ποιότητα βίντεο στα 4Κ χωρίς άγχος πας για 64 gb, μονόδρομος.

 

Μιας και το ανέφερες ας μιλήσουμε και λίγο επί της ουσίας. Τραβάτε 4Κ με τα κινητά σας? Και αν ναι για ποια χρήση, κάτι μελλοντικό ας πούμε? Το ρωτάω γιατί ενώ έχω εδώ και καιρό στα χέρια μου συσκευές που τραβάνε 4K, πέρα από μια πρώτη δοκιμή δεν χρησιμοποίησα ποτέ αυτή τη δυνατότητα.

Είναι οι ίδιοι που κάνουν αναπάντητες γιατί έχουν ξεμείνει από μονάδες :D

 

Αυτή η θεωρία είναι σχεδόν φανταστική. Η μόνη περίπτωση που ίσως ισχύει, είναι να έχουμε κάνα 17-18χρονο που του το πήρε ο μπαμπάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

 

Μιας και το ανέφερες ας μιλήσουμε και λίγο επί της ουσίας. Τραβάτε 4Κ με τα κινητά σας? Και αν ναι για ποια χρήση, κάτι μελλοντικό ας πούμε? Το ρωτάω γιατί ενώ έχω εδώ και καιρό στα χέρια μου συσκευές που τραβάνε 4K, πέρα από μια πρώτη δοκιμή δεν χρησιμοποίησα ποτέ αυτή τη δυνατότητα.

Μια από τα ίδια. Note 3 από το 2013 με βίντεο 4Κ και τραβάω είτε 1080p είτε ακόμα 720p όταν θέλω να τραβήξω κάτι με πολύ μεγάλη διάρκεια. (πχ σχολική γιορτή). Χώρος υπάρχει 64GB έχω σύνολο αλλά είναι δύσκολο αν βγει ένα video 7-8 γίγα πχ και να το στείλεις κάπου και να το ανεβάσεις στο σύννεφο. Επίσης δεν έχω 4K TV  :P

 

Ευτυχώς όμως που μπήκε επιτέλους η επιλογή στα iphone για αλλαγή της ανάλυσης του video

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανέφερες ας μιλήσουμε και λίγο επί της ουσίας. Τραβάτε 4Κ με τα κινητά σας? Και αν ναι για ποια χρήση, κάτι μελλοντικό ας πούμε? Το ρωτάω γιατί ενώ έχω εδώ και καιρό στα χέρια μου συσκευές που τραβάνε 4K, πέρα από μια πρώτη δοκιμή δεν χρησιμοποίησα ποτέ αυτή τη δυνατότητα.

Γενικά δε τραβάω σχεδόν ποτέ βίντεο. Μία φορά όμως που τράβηξα μία βάπτιση ήταν 4Κ (ανα 5λεπτα έστω) γιατί αυτά θα θες να τα δεις σε 10 χρόνια πάλι όχι σε 1.

 

Γενικά δε τραβάω πολλές φωτογραφίες ή βίντεο αλλά αν είναι να το κάνεις γιατί να μην το κάνεις στο μέγιστο που μπορείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο θλιβερο δυστυχως πραγμα απο αυτον που παει να το παιξει εξυπνος ενω στην ουσια δεν εχει ιδεα και δε καταλαβαινει τι λεει δεν υπαρχει ..  Αυτα που λες για τη μπαταρια ειναι απλα αποκυηματα φαντασιας ..εχει φιλος μου σ6 κανενα θεμα και κραταει πολυ η μπαταρια εγω εχω νοτε 4 με το 5 το iphone h to 6 δεν εφτανε μεσημερι ηταν ασυλληπτη η κατασταση 

 

για τα specs .. re file αφου δε καταλαβαινεις γιατι το πιανεις.. εγω ασχολουμαι σα χομπυ με τεχνολογια επεξεργαστων τι να κανω εδω ολοκληρη αλαλυση? σου λεω απλα  3D MARK PHYSICS .. ΤΟ ΜΟΝΟ BENCH ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ . ποσο πιο απλα να στο πω .. ενταξει δε σκαμπαζεις αλλ ατι να κανω που να σου μιλησω για καταχωρητες cache kai data bus .. o A8 εχει τη μιση αποδοση ενος 805 ..απλα ..για την καμερα ..ενταξει ναι δεν ειναι τα megapixel και η apple εχει καλη photo αλλα δεν ειναι το ιδιο με το s6 kai to note 4 ουτε κατα διανοια ! και ναι παιζουν και τα μεγαπιξελ ρολο εφοσον συνεπικουρουν φυσικα και αλλοι παραγοντες οπως οι αιθητηρες τα διαφραγματα και το software .. σε κουφα αυτια μιλαω τωρα αλλα τες πα  

Η πλακα ειναι οτι χαρακτηριζεις τον εαυτο σου στην πρωτη προταση που γραφεις :)

 

Και βεβαια παλι γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν και μαλιστα τα εχουν γραψει και αλλοι συμφορουμιτες εδω στο forum.

Κραταει πολυ η μπαταρια του S6 μαλιστα το διαβασαμε και αυτο..

 

Επισης ασχολεισαι σαν hobby με τεχνολογια επεξεργαστων(lol)και μου βαζεις διπλα διπλα τους επεξεργαστες κινητων(διαφορετικων λειτουργικων αλλα δεν βαριεσαι μωρε ειπαμε πολλοι πυρηνες αρα και καλυτερα) με βαση ενα benchmark.... Μαλιστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές των κινητών έχουν γίνει αστείες πιά ... :). Τουλάχιστον για εμάς τους Έλληνες. Της apple ήταν και πάντα αστείες, της Samsung έγιναν τα τελευταία χρόνια και ακολουθούνε και άλλοι σιγά σιγά. Το θέμα είναι να μην είσαι fanboy και σε παίζουν στα δάχτυλα. Εγώ προσωπικά δεν πήρα ποτέ iphone για λόγους τιμής (άμα μου το χαρίσει κανένας, σούπερ τηλέφωνο το θεωρώ, ειδικά το plus). Είχα μπόλικα samsung, άρχισαν να ανεβαίνουν οι τιμές, πέρασα απλά σε μεταχειρισμένη "περσινή" ναυαρχίδα samsung no problem. Κάποια στιγμή είδα το Huawei mate 7 στα 340, το πήρα. Τώρα βλέπω ότι και οι κινέζοι βαράνε στο ψαχνό ... δεν πειράζει θα βρεθεί κάτι άλλο.

Ότι αντέχει οι τσέπη μας παιδιά ... κινητά είναι, μην τρελαθούμε. Αν έχεις και το περσινό πλέον, μια χαρά είσαι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ζηλεύετε που δεν μπορείτε να το αποκτήσετε"

 

Όταν κάποιος έχει το s6 edge+, θεωρείς ότι δεν μπορεί να αποκτήσει iPhone; Το ότι απλά μπορεί να διαφωνεί μαζί σου δεν το καταλαβαίνεις; Πρέπει σων' και ντε να ζηλεύει;

 

Βρε μέτοχοι (ή 10χρονα) σταματήστε. Γελάει η γη!

Οταν καποιος εχει S6 edge+ για ποιο λογο ομως να μπει σε topic που αφορα τα νεα Iphone ???? :) Γελανε και οι πετρες που λες και εσυ :)

Διαβάζοντας τα μυνήματα πάντως, η πλειοψηφία των αρνητικών σχολίων φένεται να έχει περισσότερο πρόβλημα με το τι έχει κάποιος στην καφετέρια παρά με την ίδια τη συσκευή.

 

Αυτό είναι καθαρό κόμπλεξ και μάλιστα κάτι που περιορίζεται στις καφετέριες της Ελλάδας και όχι στον υπόλοιπο κόσμο. Εαν αυτοί οι άνθρωποι που χλευάζετε αύριο ξαφνικά κυκλοφορούσαν με κάποιο android, θα πηγαίνατε εσείς να παίρνατε iphone τότε. 

Γιατί πάνω απ' όλα αυτό που σας καίει δεν είναι τι έχει μέσα η δική σας τσέπη, αλλά τι έχει αυτή του διπλανού σας...

 

Ζω εδώ και αρκετά χρόνια στην Αγγλία, και ποτέ δεν είδα αυτό το κλαρινογαμπριλίκι του Έλληνα να κάνει μόστρα στον άλλον το αυτοκίνητό του, το σπίτι του, τη γκόμενα του και το... κινητό του. 

Και από την άλλη, αυτόν τον κομπλεξισμό που βγάζουν μερικοί επειδή φοβούνται μήπως και ο διπλανός άγνωστος τους θεωρήσει φτωχούς. Γιατί δεν είναι φτωχοί. Εϊναι απλώς έξυπνοι κατα τη γνώμη τους και θα μπορούσαν να αγοράσουν 10 iphone την επόμενη μέρα... (Αλλά δεν το κάνουν γιατί είναι έξυπνοι είπαμε).

 

 

Σε κάθε θέμα που αφορά την Apple και ειδικά το iphone έχουμε 200+ μηνύματα. Εαν δεν πρόκειται για κομπλεξισμό, γιατί το ζορίζετε τόσο πολύ μερικοί?

 

Το θέμα με το LG V10 είναι λίγο πιο κάτω και έχει μόλις 30 μυνήματα... γιατί? Πρόκειται για συσκευή τούμπανο που βλέπει ο κάθε android χρήστης στα υγρά του όνειρα. Μια μπαταρία να, cpu με 6 πυρήνες, 4Gb RAM, διπλή οθόνη QHD 5.7 ίντσες, επεκτάσιμη μνήμη και αναφορά παράδοσης. Όλα τα καλά δηλαδή που δεν δίνει η Apple.

 

Με το iphone θα έπρεπε να ασχολούνται μόνο οι κολλημένοι και τα πρόβατα. Εσείς τι κάνετε εδώ??

Ειπαμε οποτε ανεβαινει ειδηση για τα iphone μπαινουν ολοι για να κραξουν για να τους φυγει ενα βαρος απο μεσα τους :P

 

Αλλωστε το βλεπεις αυτο οταν μερικοι σου λενε και τι κινητα εχουν(που αρκετα απο αυτα ειναι αναλογα σε τιμη/δυνατοτητες με των Iphone τυπου S6,note 4,G4 κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενικά δε τραβάω σχεδόν ποτέ βίντεο. Μία φορά όμως που τράβηξα μία βάπτιση ήταν 4Κ (ανα 5λεπτα έστω) γιατί αυτά θα θες να τα δεις σε 10 χρόνια πάλι όχι σε 1.

 

Γενικά δε τραβάω πολλές φωτογραφίες ή βίντεο αλλά αν είναι να το κάνεις γιατί να μην το κάνεις στο μέγιστο που μπορείς ;

 

Οι φωτό είναι πιο εύκολο να διαχειριστούν ακόμη και στη μέγιστη ανάλυση. Το 4Κ video δεν το παίζουμε ακόμη στα δάχτυλα από πλευράς επεξεργασίας, διακίνησης, αποθήκευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτό είναι πιο εύκολο να διαχειριστούν ακόμη και στη μέγιστη ανάλυση. Το 4Κ video δεν το παίζουμε ακόμη στα δάχτυλα από πλευράς επεξεργασίας, διακίνησης, αποθήκευσης.

 

Αν μιλάς για επεξεργασία τότε πάσο. Εγώ ότι τραβάω δε το σκαλίζω. Σιγά και το αριστούργημα του Αντονιόνι δηλαδή με special guest τη θεία Λίτσα που έχω τραβήξει :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δεν κατηγορηςε κανεις καποιον που συγκρινε... Μαλλων αστιευθηκα αυτον που συγκρινε το κινητπ με εναν σκληρο, αλλα απολαμβανω τα σχολια σε τετοια θεματα :) δεν θα σχολιασω τιποτα, το εχω ξανα πει πολεεεεεεες φορες, θα επρεπε να γραφουμε τη ηλικια εχουμε και με τη ασχολουμαστε επαγγελματικα για να δουμε με τι κρητηρια κρινει ο καθε ενας.</p>

 

Πρωσθαισε και το αιπειπαιδο μωρφοσις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...