Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 315
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

Μιας και το ανέφερες ας μιλήσουμε και λίγο επί της ουσίας. Τραβάτε 4Κ με τα κινητά σας? Και αν ναι για ποια χρήση, κάτι μελλοντικό ας πούμε? Το ρωτάω γιατί ενώ έχω εδώ και καιρό στα χέρια μου συσκευές που τραβάνε 4K, πέρα από μια πρώτη δοκιμή δεν χρησιμοποίησα ποτέ αυτή τη δυνατότητα.

 

 

Εγώ επειδή βλέπω τα βίντεο μου κατα κύριο λόγο στο μόνιτορ του υπολογιστή 1920Χ1200 έχω την εντύπωση ότι τα 4k δείχνουν πολύ καλύτερα από τα 1080p.

 

Διάβασε όμως και το παρακάτω

Did you know: 4K vs 1080p, chroma sub-sampling and why you should record in 4K even if your TV does not support it yet

 

Επίσης γνωστός μου απέκτησε πρόσφατα παιδί και το βιντεοσκοπεί με το κινητό. Του είπα

- Όταν μεγαλώσει ο πιτσιρικάς και του δείχνεις τα βίντεο στα 720p ενώ είχες την δυνατότητα για 4k θα σου πει, καλά ρε μπαμπά κοίτα πόσο χάλια δείχνει σήμερα αυτό το βίντεο.

 

Κάποτε οι γονείς μας μας φωτογραφίζανε με φιλμ και όλες αυτές οι φωτογραφίες μπορεί να είναι out of focus, κουνημένες με κόκκο σαν τραχανά και ακόμη και σήμερα να μας προκαλούν ευχαρίστηση όταν τις βλέπουμε αλλά το φιλμ είναι άλλο πράγμα, στο ψηφιακό μέλλον τα 720p και 1080p θα δείχνει χάλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε οποτε ανεβαινει ειδηση για τα iphone μπαινουν ολοι για να κραξουν για να τους φυγει ενα βαρος απο μεσα τους :P

 

Μα, κράζουν αυτοί για να πάρουμε εμείς καλύτερα χαρακτηριστικά! Το διάβασα και αυτό! Δουλεύουν για μας δηλαδή τα παιδιά, μπράβο.  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

 

Μολις κοιταξα στο Νοτε3 την αναλυση βιντεο!

Την εχω ξεχασει στα 320χ240..

 

Τρομπας οχι αστεια.!!

 

Ποσταρω εδω γιατι σκεφτομουν/σκεφτομαι την μεταβαση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

 

Μολις κοιταξα στο Νοτε3 την αναλυση βιντεο!

Την εχω ξεχασει στα 320χ240..

 

Τρομπας οχι αστεια.!!

 

Ποσταρω εδω γιατι σκεφτομουν/σκεφτομαι την μεταβαση!!

Πες ότι κάνεις πλάκα! Δεν ήξερα καν ότι φτάνει τόσο χαμηλά...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ επειδή βλέπω τα βίντεο μου κατα κύριο λόγο στο μόνιτορ του υπολογιστή 1920Χ1200 έχω την εντύπωση ότι τα 4k δείχνουν πολύ καλύτερα από τα 1080p.

 

Διάβασε όμως και το παρακάτω

Did you know: 4K vs 1080p, chroma sub-sampling and why you should record in 4K even if your TV does not support it yet

 

Επίσης γνωστός μου απέκτησε πρόσφατα παιδί και το βιντεοσκοπεί με το κινητό. Του είπα

- Όταν μεγαλώσει ο πιτσιρικάς και του δείχνεις τα βίντεο στα 720p ενώ είχες την δυνατότητα για 4k θα σου πει, καλά ρε μπαμπά κοίτα πόσο χάλια δείχνει σήμερα αυτό το βίντεο.

 

Κάποτε οι γονείς μας μας φωτογραφίζανε με φιλμ και όλες αυτές οι φωτογραφίες μπορεί να είναι out of focus, κουνημένες με κόκκο σαν τραχανά και ακόμη και σήμερα να μας προκαλούν ευχαρίστηση όταν τις βλέπουμε αλλά το φιλμ είναι άλλο πράγμα, στο ψηφιακό μέλλον τα 720p και 1080p θα δείχνει χάλια.

 

Το πλεονέκτημα στην ποιότητα κλπ το καταλαβαίνω (αν και γω στο dell 1920x1200 δεν κατάλαβα διαφορές), απλά με φρενάρει το γεγονός πως τώρα δεν έχω συσκευές που να το αξιοποιούν (ΟΚ έχω και retina mbp αλλά και πάλι δεν το κάνω).

 

 

Νεότερα από το μέτωπο της παραγγελίας. Ακύρωσα και από το istorm την παραγγελία γιατί σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου είπαν πλαγίως πως ΔΕΝ θα έχουν διαθέσιμες συσκευές την άλλη Παρασκευή! Θα φέρουν και καλά συσκευές στο κατάστημα για να τις βλέπει ο κόσμος αλλά δεν ξέρουν πότε θα έχουν απόθεμα και ενώ είχα κάνει παραγγελία μου είπαν πως δεν θα έχω τη συσκευή Παρασκευή ή Σάββατο 10/10.

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 4    649€

iPhone 4S   659€

iPhone 5     739€

iPhone 5S   739€

iPhone 6     739€

iPhone 6S    789€

 

Στην Αγγλία σταθερά 539 λίρες και στο USA 649$ .

+1

Και να συμπληρωσω:

 

iPhone 3G   499€

iPhone 3GS    569€

iPhone 4    649€
iPhone 4S   659€
iPhone 5     739€
iPhone 5S   739€
iPhone 6     739€ /iPhone 6 Plus     859€
iPhone 6S    789€ iPhone 6S Plus     899€
 
58% αυξηση του βασικου μοντέλου απο το 3G.(εχει αυξηθει και 4% ο ΦΠΑ απο τότε)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

 

Μολις κοιταξα στο Νοτε3 την αναλυση βιντεο!

Την εχω ξεχασει στα 320χ240..

 

Τρομπας οχι αστεια.!!

 

Ποσταρω εδω γιατι σκεφτομουν/σκεφτομαι την μεταβαση!!

 Xαχαχαχαχα τώρα λύνεται η απορία μου με τα βιντεάκια υπερχαμηλής ανάλυσης που βλέπεις πολλές φορές σε έκτακτα γεγονότα τραβηγμένα από απλούς ανθρώπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.newsbeast.gr/world/arthro/1973987/xegimnothike-se-dimosio-choro-epidi-to-agori-tis-den-tis-pire-to-iphone-6s

 

 

Τα τελευταία χρόνια έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε κινήσεις λατρείας από φαν της Apple, οι οποίοι για παράδειγμα δεν διστάζουν να στηθούν για αρκετές ώρες ή ακόμη και μέρες στην ουρά προκειμένου να αποκτήσουν το τελευταίο iPhone.

Ωστόσο μια κοπέλα στην Κίνα πήγε ένα βήμα παραπέρα στην απόγνωσή της να αποκτήσει το τελευταίο smartphone της Apple, το iPhone 6s .

Η νεαρή κοπέλα αφότου απέτυχε να πείσει τον φίλο της να της αγοράσει το νέο smartphone, γδύθηκε εντελώς στη μέση ενός εμπορικού κέντρου στην Κίνα, μπροστά σε εκατοντάδες πελάτες. Το περιστατικό μάλιστα κατέγραψε η κάμερα ασφαλείας.

Στο βίντεο διακρίνεται η κοπέλα να συνομιλεί με τον φίλο της πριν αρχίσει να ξεγυμνώνεται, πετώντας τα ρούχα στο πάτωμα.

Ο φίλος της φαίνεται να φεύγει, αλλά η κοπέλα τον ακολουθεί και να τον σπρώχνει κάμποσες φορές.

Το βίντεο ανέβηκε στο YouTube στις 20 Σεπτεμβρίου και μέχρι σήμερα έχει πάνω από 1,9 εκατ. views.

:rolleyes: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Αν έβαλε καμία διαφήμιση στο video, σκέψου πως μπορεί να έβγαλε και κάνα 10.000$ από τα views. Tο πήρε το iphone! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είμαστε υπερβολικοί ότι το 1080p θα φαίνεται κάποτε χάλια... Ο μεγάλος μου γιος είναι 4 ετών και έχω ήδη 40-50 γίγα video. Αν τα τραβούσα 4K δεν θα μου έφταναν πολλοί δίσκοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζετε κάποιον που βγάζει 3-4 χιλ το μήνα τον νοιάζει ?/δείτε έξω τι αυτοκίνητα κυκλοφορούν και τι σπίτια υπάρχουν και μην κλαίτε κάποιοι τα έχουν ...τέλος ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...