Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει εμπειρία χρήσης αντίστοιχη με το οικοσύστημα της Apple σε El Capitan και iOS 9. 

 

Και οσων αφορά τα benchmark (ποτε δεν ενδιαφέρθηκα πραγματικά, γιατι και το s6 σκοτώνει στα νούμερα αλλα σε εμπειρία χρήσης το Nexus 6 ειναι 2 κλάσεις παραπάνω) τσέκαρε λοιπόν τα νούμερα του 6s να δεις που φτάνει.

τα εχω τσεκαρει .. εχει μπομπα gpu αλλα cpu εχει ακομα ενα διπυρηνο που μιανει 12000 στο 3dmark PHYSICS ενω τα σναπντραγκον πανε 18000 19000 .. τωρα ρε φιλε σορυ αλλα αυτα τα δεν υπαρχει εμπειρια χρησης και τετοια οταν ειχαμε μακιντος και iphone δεν ηξερες κατα που πεφτει το μηλο ..και οχι δε ξερεις.. τα windows για γενικη χρηση ειναι καλυτερα και πιο γρηγορα ..απλα το macos δε σκαλωνει και σε ειδικες χρησεις ειναι πιο γρηγορο σε χαμηλης ισχυος hardware ..δηλαδη ελεος οταν αγορι μου δουλευαμε photoshop se mac to 95 δεν ειχατε συληφθει ιυτε ως ιδεα τα διαφορα apple fanboyz εδω περα .. πηρα και το 2013 macbook ok καλο ομορφο ποιοτητα αλλα παλι σε bootcamp κατεληξα !!  ..

 

η apple ειναι πολυ ωραια και ισως ξαναδοκιμασω κανα macbook για ειδικη χρηση αλλα παντα θα υπαρχει αναγκη για windows .. οσο για το ιος ..καλα οταν εβγαζα το iphone to 2007 απο τη τσεπη κανατε σαν βλεπατε εξωγήινο , ακομα εχω ΚΑΙ iphone gia back up phone ..τι να μας πειτε εχω βαρεθει να σας ακουω.. ειναι ωραιο ναι αλλα οταν ειδα κατι μειζου και τετοια απο κοντα καταλαβα και ποσο κινεζια ειναι το iphone πλεον .. σε σχεση με samsung?? οκ καμια ,, πολυ ανωτερη ποιοτητα η sam.. γιαυτο και πλεον εχω note 4 για βασικο 

 

το 6s μια χαρα ..αλλα ..οχι 900 για 16 γιγα και διπυρηνο 720π .. ελεος , συμβουλη?? παρτε το 6 μεταχειρο .. ιδιο πραγμα ..και δε ζεσταινεται ιδιαιτερα το ειχα μεχρι προτινος ξερω .. ζεστενεται αλλα μετα απο ωρα ομιλιας η κανα game βαρυ

 

billdanos εχω παθει με το παθος που μαχεσαι για την apple φιλε .. εχω ενα φιλαρακι στην ιρλανδια στα κεντρικα να ρωτησω να στειλεις κανα βιογραφικο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 315
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τα iphone ΔΕΝ ειναι για όλους. Δυστυχώς ή ευτυχώς κοστίζουν πολύ.

Όποιος έχει τις δυνατότητες το αγοράζει άμεσα ή μαζεύει 50ρικο 50ρικο μέχρι να το πάρει....ακόμα και αν μετά δεν έχει να κάνει κληση και κάνει αναπάντητες πρόβλημα δικό του και μαγκιά του όπως μαγκία και του κάθε άλλου να θέλει να πάρει android ή να θεωρεί το android καλύτερο.

Όλοι οι άλλοι ας αρκεστούν να κράζουν όσο θέλουν.

 

Ο φθόνος είναι βασικό γνώρισμα του Έλληνα.

Τώρα το αν κάνει έναν ή δύο βασικούς μισθούς ας κοιτάξει αυτός που παίρνει έναν βασικό μισθό να μην το αγοράσει. 

 

Για κανένα άλλο τηλέφωνο δεν έχει πέσει τόσο μα τόσο κράξημο όσο για το iPhone.

 

Ένα μεγάλο μπράβο στην Apple που έχει καταφέρει να ξεπουλάει κάθε καινούριο μοντέλο που βγάζει ακόμα και αν η τιμή του ξεπερνάει τις οικονομικές δυνατότητες του μέσου αγοραστή.

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λες. Ακομα και ο τελευταιος με οικονομια θα το παρει.

 

Δεν μιλαμε μητε για αυτοκινητο 100.000€ ουτε για καμια μεζονετα 300.000€.

 

Για 800€ μιλαμε. Ο καθενας μπορει να το αποκτησει αν το θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billdanos εχω παθει με το παθος που μαχεσαι για την apple φιλε .. εχω ενα φιλαρακι στην ιρλανδια στα κεντρικα να ρωτησω να στειλεις κανα βιογραφικο? 

 

Αμ το πάθος αυτών που μάχονται κατά? Έχεις κάνα φιλαράκι στην Samsung ή στην Sony να τους τακτοποιήσουμε και αυτούς?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου επίτηδες το είπα για ορισμένους εδώ μέσα που μας έχουν πρήξει τα φρύδια με τους δυο βασικούς. 

 

όταν κάποιος δεν έχει να το πάρει δεν έχει τέλος είτε κάνει έναν είτε 2 είτε 100 βασικούς, και καλά θα κάνει να ασχολείται με οτιδήποτε άλλο από το να κράζει τον άλλον που καλώς ή κακώς έχει με κάποιο τρόπο βρει τα λεφτά να πάρει το iPhone ο καθένας απλώνει τα πόδια του μέχρι εκεί που του επιτρέπει το κρεβάτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ το πάθος αυτών που μάχονται κατά? Έχεις κάνα φιλαράκι στην Samsung ή στην Sony να τους τακτοποιήσουμε και αυτούς?

 

Εγω θελω στη Samsung :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λες. Ακομα και ο τελευταιος με οικονομια θα το παρει.

 

Δεν μιλαμε μητε για αυτοκινητο 100.000€ ουτε για καμια μεζονετα 300.000€.

 

Για 800€ μιλαμε. Ο καθενας μπορει να το αποκτησει αν το θελει.

 

Ε τότε γιατί μιλάτε για "μόστρα" στην καφετέρια όταν ο καθένας μπορεί να το πάρει?? Θα μας τρελάνετε? 

Μόστρα κάνεις με κάτι ακριβό που δεν μπορεί να το πάρει ο άλλος. Όχι με κάτι που μπορούν να αποκτήσουν όλοι. Αποφασίστε επιτέλους γιατί δεν βγάζετε και νόημα..

Εγω θελω στη Samsung :)

 

Μπορείς να ξεκινήσεις την καριέρα σου με την κυκλοφορία του iphone 7! Ξέρω ότι ψάχνουν άτομα να μοιράζουν μπλουζάκια και νερό σε αυτούς που περιμένουν έξω από τα Apple Stores.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το αγοράσεις (iphone) από κάποιον πάροχο ισχύει όσο διαρκεί το συμβόλαιο σου που συνήθως είναι μέχρι 2 χρόνια. Εαν το παρεις από Apple έχεις 1 χρόνο.

 

Η Samsung σου δίνει 2 χρόνια καθαρά.

 

 

ΥΓ:

Η πιο σημαντική διαφορά όμως στην Αγγλία είναι το service. Εαν πάθει βλάβη το Galaxy από δική σου ευθύνη, τρέχεις με τον πάροχο ο οποίος με τη σειρά του τρέχει με τον κατασκευαστή. Εαν πάθει κάτι το iphone, το πας στο κοντινότερο Apple store και είσαι ετοιμος το πιθανότερο σε λίγες ώρες.

Οποτε αλλη μια σημαντικη διαφορα:

η samsung εμπιστευεται με διπλασιο χρονο το κινητο της απο οτι η apple, που αν παθει κατι στον 2ο χρονο θα πρεπει να πληρωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε γιατί μιλάτε για "μόστρα" στην καφετέρια όταν ο καθένας μπορεί να το πάρει?? Θα μας τρελάνετε? 

Μόστρα κάνεις με κάτι ακριβό που δεν μπορεί να το πάρει ο άλλος. Όχι με κάτι που μπορούν να αποκτήσουν όλοι. Αποφασίστε επιτέλους γιατί δεν βγάζετε και νόημα..

Καταλαβαινεις ακριβως τι γραφω, ετσι δεν ειναι;

 

Εγραψα "αν θελει". Ακομα και ο πιο φτωχος αν κοψει απ αλλου και βαζει στην ακρη 70-100€ θα το παρει σε κανα 6μηνο αν αυτο που θελει διακαως ειναι το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινεις ακριβως τι γραφω, ετσι δεν ειναι;

 

Εγραψα "αν θελει". Ακομα και ο πιο φτωχος αν κοψει απ αλλου και βαζει στην ακρη 70-100€ θα το παρει σε κανα 6μηνο αν αυτο που θελει διακαως ειναι το iphone.

 

Καταλαβαίνω μια χαρά. Ότι αυτοακυρώνεις το επιχείρημα της μόστρας της καφετέριας. Αφού και ο κάθε φτωχός με ένα 6μηνο όπως λες θα το έχει. Οπότε προς τι ο φθόνος και ο ντόρος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αλλη μια σημαντικη διαφορα:

η samsung εμπιστευεται με διπλασιο χρονο το κινητο της απο οτι η apple, που αν παθει κατι στον 2ο χρονο θα πρεπει να πληρωσεις.

 

Εαν το έχεις πάρει από Apple ναι, με την Samsung έχεις αναμφισβήτητα μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Εαν το πάρεις από πάροχο είσαι στα ίδια ακριβώς πλαίσια με τη Samsung συν ότι έχεις ΠΟΛΥ καλύτερη εξυπηρέτηση σε περίπτωση ατυχήματος. Μην το υποτιμάμε καθόλου αυτό. Σου λένε "στείλε μας τη συσκευή σου ταχυδρομικώς, θα τη δούμε, επικοινωνούμε με την Samsung και βλέπουμε". Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή.

 

Όταν μιλάμε για iphone στην Ελλάδα, κόβεται ένα σημαντικό μέρος της αξίας του ίδιου του προιόντος επειδή δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη.

 

Κάτι άλλο. Πες ότι κάτι σου παθαίνει το iphone 4s σήμερα. Πας στο Apple Store και έχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά.

Πες ότι σου παθαίνει κάτι το Galaxy S3 σήμερα.... καταλαβαίνεις πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω μια χαρά. Ότι αυτοακυρώνεις το επιχείρημα της μόστρας της καφετέριας. Αφού και ο κάθε φτωχός με ένα 6μηνο όπως λες θα το έχει. Οπότε προς τι ο φθόνος και ο ντόρος?

Εχω απαντησει εκτενεστερα σε προηγουμενα μηνυματα. Γραφω γιατι ο ντορος. Τον φθονο που τον βλεπεις; Λες να μη μπορουμε να τ αγορασουμε;; Οι περισσοτεροι απλα δε θεμε να μας περνα για κοροιδα η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας το καταλάβουν ορισμένοι όποιος έχει iphone μαζί του στην καφετέρια ΔΕΝ κάνει μόστρα ΑΠΛΑ ΕΙΧΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ. απλά ο κάθε κομπλεξικός που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ θεωρεί ότι όποιος έχει iphone κανει μόστρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το έχεις πάρει από Apple ναι, με την Samsung έχεις αναμφισβήτητα μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Εαν το πάρεις από πάροχο είσαι στα ίδια ακριβώς πλαίσια με τη Samsung συν ότι έχεις ΠΟΛΥ καλύτερη εξυπηρέτηση σε περίπτωση ατυχήματος. Μην το υποτιμάμε καθόλου αυτό. Σου λένε "στείλε μας τη συσκευή σου ταχυδρομικώς, θα τη δούμε, επικοινωνούμε με την Samsung και βλέπουμε". Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή.

Όταν μιλάμε για iphone στην Ελλάδα, κόβεται ένα σημαντικό μέρος της αξίας του ίδιου του προιόντος επειδή δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη.

 

Κάτι άλλο. Πες ότι κάτι σου παθαίνει κάτι το iphone 4s σήμερα. Πας στο Apple Store και έχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά.

Πες ότι σου παθαίνει κάτι το Galaxy S3.... καταλαβαίνεις πιστευω.

Χωρις να ξερω τι γινεται στην Αγγλια για τα αλλα κινητα, στις περισσοτερες χωρες μπορεις καλλιστα να απευθυνθεις κατευθειαν στον κατασκευαστη ακομα κ οταν το εχεις παρει απο τον παροχο (οπως απευθυνεσαι στην Apple στο apple store οταν το εχεις παρει απο παροχο).

Πχ, για προβλημα στον 2ο χρονο της εγγυησης με το lg nexus 5 εδω στην Ελλαδα, απευθυνθηκα απευθειας στην Lg, που εστειλε πληρωμενο courier για να το παραλαβει, το επισκευασε κ μου το επεστρεψε με courier χωρις να τρεχω πουθενα κ χωρις να πληρωσω τιποτα.

 

Οπως και να εχει, πολυ σημαντικο οτι η samsung εμπιστευεται με διπλασια εγγυηση το κινητο απο οτι η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας το καταλάβουν ορισμένοι όποιος έχει iphone μαζί του στην καφετέρια ΔΕΝ κάνει μόστρα ΑΠΛΑ ΕΙΧΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ. απλά ο κάθε κομπλεξικός που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ θεωρεί ότι όποιος έχει iphone κανει μόστρα.

Οκ μαλλον ετσι θα ναι. Ικανοποιημενοι τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...