Προς το περιεχόμενο

Ανεργία και μοναξια!


internetakis1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας είμαι 21 χρονών μόλις  τελείωσα απο στρατό  και όλοι μου οι φίλοι χαθήκανε ο ένας απο εδώ ο άλος απο εκεί....Και εγώ ψάχνω για δουλειά γτ όλη μέρα σπίτι δεν παλεύετε  ποιο πολύ ψάχνω  για δουλειά για να έχω κάτι να ασχολούμαι γιατί είμαι μόνος τελείως  και έξω όταν βγένω ίσα ίσα για να πάρω αέρα γιατί μόνος δεν έχω κάτι να κάνω  είμαι απο χαλκιδική  ψάχνω εδω και 5 μέρς που τελείωσα και δεν βρίσκω κάτι,δίπλομα οδήγησης δεν έχω  και αναγκαστηκά πρέπει να βρω δουλειά στη περιοχή που μένω δηλαδη στα μουδανιά χαλκιδικής   έχω απελπειστεί τελείως εσείς στη θέση μου τη θα κάνατε?ζητω ότι δουλειά νάνε γτ δεν παλεύετε άλο αυτή η μοναξιά!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο πολυ γιατί δεν έχω ούτε ένα άτομο για να βγω έξω...Απελπίζομαι γιατί πρέπει να βρω εδώ που μένω και εδώ που μένω το έχω γυρισει όλο δεν μπορώ να βρώ αλου γιατι δεν έχω μεταφορικό μέσω για να πηγαίνω τα μουδανιά είναι σαν χωριό πρός κομόπολη κάτι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρότατα ! με την μικρη μου εμπειρία εδω μπορω να καταλάβω  (οχι πάντα) ποιος κανει πλακα και ποιος οχι !

το παλικάρι περιέγραψε με  δυο κουβέντες το πρόβλημα των νέων σήμερα που θέλουν να δουλέψουν και δεν μπορούν , αυτος ειναι ακόμη χειρότερα μιας και μένει επαρχία χωρίς φιλους και βγαίνει απο το σπιτι μονο για να παρει αέρα !

που ειναι η πλάκα σε ολα αυτα ?

 

καλα κανεις φιλε και ανυπομονείς να βρεις κατι,  οσο δυσκολο και να ειναι μην τα παρατας , σου εύχομαι το καλύτερο ..

Είναι πολύ νωρίς για να απελπιστεί ρε συ, αυτό λέω! Νέος άνθρωπος είναι, υγιής (πιστεύω), με όρεξη για δουλειά! Θα ψάξει και θα βρει και δουλειά και παρέες! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει κατι στα μουδανια.

καλως η κακως θα πρεπει να βρεις καποιο οχημα ωστε να μπορεις να πας σε αλλο μερος για δουλεια

 

στην τελικη delivery παιζει να βρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι πολυ μικρος ακομα για να εχεις τετοια απογνωση..δεν υποτιμω το προβλημα σου αλλα εισαι μολις 21!!Τι να πουν και οι ανεργοι των 30 και ανω..

Λοιπον αυτο που εχω να σου προτεινω ειναι σε πρωτη φαση να βγαλεις ενα διπλωμα αυτοκινητου αν γινεται και επαγγελματικο διοτι αυτο θα σου ανοιξει καποιες επαγγελματικες πορτες παραπανω.Υπομονη..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα λεφτα δεν ειναι ο κυριος σου στοχος, γιατι δεν το ψαχνεις σε καμια σχολη/ΙΕΚ ? Θα κανεις καινουριους φιλους και θα ανανεωθεις.

 

 

Ξεκινα γυμναστικη επισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ νωρίς για να απελπιστεί ρε συ, αυτό λέω! Νέος άνθρωπος είναι, υγιής (πιστεύω), με όρεξη για δουλειά! Θα ψάξει και θα βρει και δουλειά και παρέες! 

εγω καταλαβαινω οτι δεν απελπίζεται τοσο για την δουλεια οσο για την μοναξιά που νιώθει  !

δουλειά θέλει να βρει περισσότερο για να εχει κάτι να κάνει , να εχει εναν άνθρωπο να μιλήσει , δεν παλεύεται άλλο στο σπίτι λεει κ βγαίνει μόνο για να πάρει λίγο αέρα ,  ειναι τραγικό μονο κ σαν σκέψη να το φέρεις στο μυαλό σου  .. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Ε.Σ. την πάλευες; Δεν κοιτάς για Ο.Β.Α.;

 

Χωράφια υπάρχουν στην οικογένεια;

 

Λόγο της ηλικίας υποθέτω και ανειδίκευτος; Λύκειο; Τεχνικό; Αν ναι, ειδικότητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω καταλαβαινω οτι δεν απελπίζεται τοσο για την δουλεια οσο για την μοναξιά που νιώθει  !

δουλειά θέλει να βρει περισσότερο για να εχει κάτι να κάνει , να εχει εναν άνθρωπο να μιλήσει , δεν παλεύεται άλλο στο σπίτι λεει κ βγαίνει μόνο για να πάρει λίγο αέρα ,  ειναι τραγικό μονο κ σαν σκέψη να το φέρεις στο μυαλό σου  .. 

Φίλε συμφωνώ, αλλά μιλάμε για 5 μέρες μόνο! Πρέπει να είμαστε λίγο πιο δυνατοί, όχι να απελπιζόμαστε τόσο εύκολα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας είμαι 21 χρονών μόλις  τελείωσα απο στρατό  και όλοι μου οι φίλοι χαθήκανε ο ένας απο εδώ ο άλος απο εκεί....Και εγώ ψάχνω για δουλειά γτ όλη μέρα σπίτι δεν παλεύετε  ποιο πολύ ψάχνω  για δουλειά για να έχω κάτι να ασχολούμαι γιατί είμαι μόνος τελείως  και έξω όταν βγένω ίσα ίσα για να πάρω αέρα γιατί μόνος δεν έχω κάτι να κάνω  είμαι απο χαλκιδική  ψάχνω εδω και 5 μέρς που τελείωσα και δεν βρίσκω κάτι,δίπλομα οδήγησης δεν έχω  και αναγκαστηκά πρέπει να βρω δουλειά στη περιοχή που μένω δηλαδη στα μουδανιά χαλκιδικής   έχω απελπειστεί τελείως εσείς στη θέση μου τη θα κάνατε?ζητω ότι δουλειά νάνε γτ δεν παλεύετε άλο αυτή η μοναξιά!

 

Άκου να δεις λεβέντη τι γίνεται,ζω στην Αθήνα ήμουνα άνεργος 3 χρόνια χωρίς επίδομα ΟΑΕΔ χωρίς τίποτα,έπαιρνα απλά 20 ευρώ από την μητέρα μου κάθε 15 ημέρες για να έχω λεφτά σε ώρα ανάγκης,οι φίλοι μου έβγαιναν σχεδόν κάθε Σ/Κ έξω,με κέρασαν μία φορά δύο ,τρεις,δεν γίνεται να το δέχομαι συνέχεια,πολλά βράδια καθόμουν και έτρωγα φρίκες σπίτι μου..βιογραφικά,συνεντεύξεις και άκυρα συνέχεια..και εσύ μου λες πως ψάχνεις 5 ημέρες και δεν την παλεύεις? Σύνελθε.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...