Προς το περιεχόμενο

Ανεργία και μοναξια!


internetakis1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μονο που αγαπαω ειναι η μηχανη μου. Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα με προδωσει ποτε...

Οι φίλοι πάνε και έρχονται, μια μηχανή 100 κυβικών είναι μηχανή 100 κυβικών, δεν αλλάζει αυτό! Σωστός ο παίχτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να με καταλάβετε καλύτερα μέχρι τα 18 μου είχα κανονικά τη παρέα μου μέτα αυτοί πέρασαν σε σχολές και εγώ επειδη δεν διάβαζα επειδή είχα κολήσει με ένα online game στο pc δεν πέρασα πουθενά.Αυτο το online game το πέζα 2 χρόνια μέχρι τα 20 που πήγα στρατό,τελείωσα απο το στρατό και γύρισα στη περιοχή μου απεξαρτημένος πλέον απο το παιχνίδι το μόνο κακό με αυτο το παιχνίδι ήταν ότι τώρα δεν έχω ούτε ένα φίλο να βγώ εξω και όταν βγαίνω ίσα ίσα να περπατήσω είμαι μόνος και νιώθω επείσης ποιο χάλια,Και καινούριες παρέες δεν μπορώ να κάνω γιατί ντρέπομαι είμαι πολυ αντοικινωνικός...Εσεις στη θέση μου τη θα κάνατε για αρχή ώστε να κάνετε μια καινούρια ζωη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσεις στη θέση μου τη θα κάνατε για αρχή ώστε να κάνετε μια καινούρια ζωη?

Για αμεση λυση θα πηγαινα εδω 

http://www.insomnia.gr/topic/528084-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-insomnia-%CE%B8%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%82-31102015-%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%8C%CF%82/

 

Σοβαρα ομως, ειναι ενας καλος τροπος κοινωνικοποιησης και πρακτικα δεν εχεις να χασεις τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να με καταλάβετε καλύτερα μέχρι τα 18 μου είχα κανονικά τη παρέα μου μέτα αυτοί πέρασαν σε σχολές και εγώ επειδη δεν διάβαζα επειδή είχα κολήσει με ένα online game στο pc δεν πέρασα πουθενά.Αυτο το online game το πέζα 2 χρόνια μέχρι τα 20 που πήγα στρατό,τελείωσα απο το στρατό και γύρισα στη περιοχή μου απεξαρτημένος πλέον απο το παιχνίδι το μόνο κακό με αυτο το παιχνίδι ήταν ότι τώρα δεν έχω ούτε ένα φίλο να βγώ εξω και όταν βγαίνω ίσα ίσα να περπατήσω είμαι μόνος και νιώθω επείσης ποιο χάλια,Και καινούριες παρέες δεν μπορώ να κάνω γιατί ντρέπομαι είμαι πολυ αντοικινωνικός...Εσεις στη θέση μου τη θα κάνατε για αρχή ώστε να κάνετε μια καινούρια ζωη?


βοηθήστε με σας παρακαλώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά τί σου αρέσει από αθλήματα/χόμπυ, π.χ.:

-Μπασκετ

-Κολύμβηση

-Πινγκ-πονγκ

-Kick Boxing

-Χορό

-etc.

 

Διάλεξε κάτι και προχώρα.

Αν και για 'μένα, είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να διαβάσεις και να περάσεις σε κάποια σχολή. Θα κάνεις restart ολικό και θα κοινωνικοποιηθείς εύκολα αν ασχολείσαι με αυτή όσο κλειστός χαρακτήρας κι αν είσαι.

Για μένα αύριο κιόλας ξεκίνα κάτι που σου αρέσει και ταυτόχρονα διάβασμα για να δώσεις πανελλήνιες το Μαϊο.

Τουλάχιστον αν μη τι άλλο θα κάνεις κάτι ενδιαφέρον και σίγουρα θα ξεχαστείς με το διάβασμα. Η ψυχολογία πάντως δεν είναι παίξε-γέλασε και γι' αυτό αν δεν τρολλάρεις (που πιστεύω πως όχι) ξεκίνα δυναμικά ΧΘΕΣ κιόλας και πάρε τη ζωή στα χέρια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν θες να μιλήσεις κάπου στείλε μου μήνυμα θα χαρώ να μιλήσουμε κα να σου πω δύο πράγματα για την αγορά εργασίας και για το τι μπορείς να κάνεις στο μέλλον - να συζητήσουμε ρε παιδί μου - μην τρελαίνεσαι (και πίστεψέ με ξέρω πόσο σκληρό αυτό που ζεις) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ φίλε μου είμαι τόσο ξενερωμένος που πολλές φορές το πρωί θέλω να κάτσω να κοιμάμαι κ όταν ξυπνήσω να ξανακοιμηθώ. Τη δουλειά μου τη βαριέμαι και δεν πληρώνομαι στην ώρα μου μιας κ με τα προγράμματα μπορεί να κάνουμε να πληρωθούμε μήνες οπότε δεν μπορείς να προγραμματίσεις τίποτα ούτε έχεις τη δυνατότητα να ζήσεις όπως θες , αλλα δουλεύεις κανονικά.

Το χειρότερο απόλα είναι πως κ σχέδια έχω κ όρεξη αλλα όλα γαμιούνται στη συνέχεια. Να φανταστείς δεν έχω όρεξη ούτε να νευριάζω με την ηλιθιότητα του κόσμου γύρω μου, η κατάσταση ειναι κουραστική κ βαρετή. 

Μετά αναρωτιούνται γιατί οι νέοι συνήθως είναι στα @@ τους , γιατι αν δεν είσαι σήμερα στα @@ σου θα τρελαθείς , γιαυτό. 

 

απλά θέλει λίγο balance, να είσαι στα @@ σου όσο χρειάζεται , τα άκρα δεν ήταν ποτέ λύση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον βαμπιρ αναφέρεται για την φάση του ύπνου  που λεει οτι ξυπνάει και θελει να ξανακοιμηθει 

και εχει δικιο ο bro γιατί είναι μέγα σημάδι κατάθλιψης  αυτό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...