Προς το περιεχόμενο

Αναλυση οθονης 480χ272 ή 800χ480


chiskos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλυση οθονης 480χ272 ή 800χ480
Γεια σας παιδιά.
Θέλω να αλλάξω το GPS μου, το οποίο έχει 6" οθόνη , wc6, και ανάλυση 800χ480. Θέλω να πάρω ένα μικρότερο, δηλαδή 5", βρίσκω αρκετά υποψηφια σε ebay, αλλά με προβληματίζει η ανάλυση της οθόνης τους. Άλλα έχουν 480χ272 και άλλα 800χ480. Επειδή δεν γνωρίζω τις διαφορές που έχουν οι δύο αναλύσεις μεταξύ τους, θα ήθελα την βοήθειά σας. Ποια ανάλυση θα ήταν προτιμότερη, κατα την γνώμη σας σε οθόνη 5" και ποιά θα είχε την καλύτερη καλήτερη εμφάνιση κατά την πλοήγηση.
Σας ευχαριστώ εκ των πτοτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα gps 5' 480*272 και μετά πήρα ένα ίδιο με βελτιωμένα χαρακτηριστικά (μνήμη, επεξεργαστή..) με ανάλυση 800*480.

 

δε τα είχα ποτέ και τα 2 μαζί να τα συγκρίνω δίπλα δίπλα αλλά στην πράξη διαφορές δεν υπήρχαν.

προσπαθούσα να δω διαφορές στο 800*480 και ίσως σε κάποια σημεία φαινόταν καλύτερο.

 

σε κάθε περίπτωση διαφορές στην τιμή δεν υπάρχουν οπότε προτίμησε το 800*480. εγώ το προτίμησα και για άλλους λόγους που έχουν να κάνουν με το software πλοήγησης που ήθελα να βάλω.

 

τώρα αν κολλήσεις τα μάτια σου στην οθόνη θα δεις διαφορά αλλά άμα το ψάχνεις με μικροσκόπιο επίτηδες οκ, τι να πω.

σκέψου πως είχαμε οθόνες 15' 800*600 και είμασταν οκ. τώρα μας ενοχλεί η 800*480 στις 5';

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολύ όλους σας, για την άμεση απάντησή σας.

Συγκεκριμένα βρήκα αυτό στο ebay  

http://www.ebay.com/itm/251923654466?_trksid=p2060353.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Τα χαρακτηριστικά του νομίζω είναι καλά και έχει και  AV-IN που με ενδιαφέρει.

Όμως στις "περιγραφές"  γράφει

Os : windows CE 6

αλλά παρακάτω στο "πακετο λεπτομέρειες" γράφει

1 χ 5 inch Androind GPS.

Αυτό τι σημαίνει, το προγραμα του GPS ειναι Androind και όχι wince. Δηλαδη δεν θα μπορει να τρεξει το IGO8 και το PRIMO2 που ήδη έχω και ειναι το γνωστο για win CE 6.

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...