Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι οι εφαρμογές και υπηρεσίες της Google έρχονται επιτέλους στα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιβεβλημένη κίνηση κατά τη γνώμη μου από τη μεριά της google κάποτε θα συνέβαινε.

Αλλιώς πάει στα δίχτυα της δικαιοσύνης γρηγορότερα για μονοπωλιακές πρακτικές με το android και δεν θα το ήθελε με τίποτα κάτι τέτοιο κι ας έγινε κομμάτια με την alphabet.

Για μας ότι καλύτερο τώρα μπορείς να δοκιμάσεις ένα win phone και για δεύτερο και που ξέρεις μετά..

Σπουδαίο νέο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστηκαμε. Τo by default προγραμμα για να μπαινουμε στα mail ειναι πολυ απλο, βολικο και υπεροχο. Στον browser βαζεις ενα bookmark το youtube και καθαρισες. Google Maps... Τι να το κανεις? Εχουμε oλοκληρο gps με τους χαρτες ολου του κοσμου και φωνητικες οδηγιες στα Ελληνικα. Here drive, here maps...

Γενικα ειναι απλα αχρηστα apps. Τοσο καιρο που δεν τα εχουμε, και παλι κανουμε γαματα την δουλεια μας.

Και εχω και android και ios και windows mobile. Μακραν το καλυτερο os για κινητα ειναι το windows mobile!!!!! Παει γαμιωντας και σε low end κινητα. To μονο αρνητικο ειναι πως ολα τα microsoft lumia (οχι nokia lumia) ειναι πολυ χαλια ποιοτητας. Της κοπελας μου, της εβγαλε προβλημα η touch και σε μενα τα παιξε το ηχειο και ειναι πισω στην Microsoft για επισκευη στην εγγυηση. Aλλα σαν OS ειναι απλα τουμπανο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναγραψει και το ξαναγραφω. Με ενα root τηλ android κανεις οτι θέλεις. Το κανεις όπως θελεις, ακομα και τα κουμπια του προγραμματιζεις!!! Με microsoft και apple δεν μπορεις να κανεις ΤΙΠΟΤΕ απολυτως εκτος αν καποιος ζητα τα βασικα.

Όσο για εφαρμογες.... Αλλα ειναι η φιλοσοφία τους...

Και ξαναλεω το παραδειγμα που εχω ξαναπει : βρειτε μου apps που με win-ios μπαινεις σε home networks βλεπεις shared foldres (οχι cloud και βλακειες) και κανεις stream media files. Και αν υπαρχει μια αντε να την βρεις!!!

VLC streamer, Splashtop, Kodi etc.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως αυτες οι δυο εταιριες , οσο κορυφαιες και αν ειναι στον τομεα της η καθε μια ( Λειτουργικα η MS και Αναζητηση/Διαφημιση/Android η Google ) , πιστευω πως η μια κατα καποιον τροπο χρειαζεται την αλλη για να ''μεγαλωσει'' ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα πιστευω οτι δεν απασχολει και πολυ τους Windows phone fans το αν θα βγαλει η Google τις εφαρμογες τις για windows κινητα, οσοι ειχαν προλαβει εστω και λιγο την εφαρμογη που ειχε φτιαξει η ιδια η Microsoft για λογαρισμου της google ολοι θυμομαστε οτι ειχε παιχτει μεγαλη βλακεια απο μεριας Google. αυτη την στιγμη υπαρχει το "Tube cast" και το "MyTube" που κυριολεκτικα τα σπανε και ειναι και καλογραμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναγραψει και το ξαναγραφω. Με ενα root τηλ android κανεις οτι θέλεις. Το κανεις όπως θελεις, ακομα και τα κουμπια του προγραμματιζεις!!! Με microsoft και apple δεν μπορεις να κανεις ΤΙΠΟΤΕ απολυτως εκτος αν καποιος ζητα τα βασικα.

Όσο για εφαρμογες.... Αλλα ειναι η φιλοσοφία τους...

Και ξαναλεω το παραδειγμα που εχω ξαναπει : βρειτε μου apps που με win-ios μπαινεις σε home networks βλεπεις shared foldres (οχι cloud και βλακειες) και κανεις stream media files. Και αν υπαρχει μια αντε να την βρεις!!!

 

Xoom με 768mb ram και δυπυρηνο επεξεργαστη (αν και λιγο παλιος το ομολογω) και δεν μπαινει ουτε στον browser. Επρεπε να βαλλω omnirom και να το χρονισω στο 1.4 τον επεξεργαστη και να ξηλωσω οτι υπαρχει απο μεσα για να καταφερει να παρει τα ποδια του με το android οταν τα windows phone με 512mb πανε μπαλα και ανοιγουν 10 εφαρμογες. Αndroid? No more.... To επομενο tablet που θα παρω θα ειναι με windows 10. Οτι και να πειτε δεν με πειθετε. Το android ειναι απλα βαρυ εως παχυσαρκο τολμω να πω και τα services που τρεχει ειναι ποιο πολλα και απο αυτα των windows desktop. Δεν λεω πως το tablet μου ειναι κανενα συγχρονο tablet αλλα ακομα τα χαρακτηριστικα του μετρανε. Μονο τα 32gb δισκο να βαλλεις και την υπεροχη καμερα που εχει αρκουν. Και ενω ειναι κουκλι ταμπλετ απλα δεν μπορει ουτε να σερφαρει ποια απλα και μονο γιατι το android αντι να κανει διαιτα πηρε τα 3πλα κιλα. Οχι οτι δεν το επιδιωκει κιολας. Πως θα πουλανε συνεχεια συσκευες οι κατασκευαστες? Να μην σου γονατιζει τη συσκευη για να σε αναγκασει να παρεις την επομενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xoom με 768mb ram και δυπυρηνο επεξεργαστη (αν και λιγο παλιος το ομολογω) και δεν μπαινει ουτε στον browser. Επρεπε να βαλλω omnirom και να το χρονισω στο 1.4 τον επεξεργαστη και να ξηλωσω οτι υπαρχει απο μεσα για να καταφερει να παρει τα ποδια του με το android οταν τα windows phone με 512mb πανε μπαλα και ανοιγουν 10 εφαρμογες. Αndroid? No more.... To επομενο tablet που θα παρω θα ειναι με windows 10. Οτι και να πειτε δεν με πειθετε. Το android ειναι απλα βαρυ εως παχυσαρκο τολμω να πω και τα services που τρεχει ειναι ποιο πολλα και απο αυτα των windows desktop. Δεν λεω πως το tablet μου ειναι κανενα συγχρονο tablet αλλα ακομα τα χαρακτηριστικα του μετρανε. Μονο τα 32gb δισκο να βαλλεις και την υπεροχη καμερα που εχει αρκουν. Και ενω ειναι κουκλι ταμπλετ απλα δεν μπορει ουτε να σερφαρει ποια απλα και μονο γιατι το android αντι να κανει διαιτα πηρε τα 3πλα κιλα. Οχι οτι δεν το επιδιωκει κιολας. Πως θα πουλανε συνεχεια συσκευες οι κατασκευαστες? Να μην σου γονατιζει τη συσκευη για να σε αναγκασει να παρεις την επομενη?

Λογικό είναι να βάρυνε αφού έχει πλακωθεί στα γλυκά. (ice cream, jelly bean, marsmellow). Android ξεκίνα δίαιτα σήμερα κιόλλας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστηκαμε. Τo by default προγραμμα για να μπαινουμε στα mail ειναι πολυ απλο, βολικο και υπεροχο. Στον browser βαζεις ενα bookmark το youtube και καθαρισες. Google Maps... Τι να το κανεις? Εχουμε oλοκληρο gps με τους χαρτες ολου του κοσμου και φωνητικες οδηγιες στα Ελληνικα. Here drive, here maps...

Γενικα ειναι απλα αχρηστα apps. Τοσο καιρο που δεν τα εχουμε, και παλι κανουμε γαματα την δουλεια μας.

Και εχω και android και ios και windows mobile. Μακραν το καλυτερο os για κινητα ειναι το windows mobile!!!!! Παει γαμιωντας και σε low end κινητα. To μονο αρνητικο ειναι πως ολα τα microsoft lumia (οχι nokia lumia) ειναι πολυ χαλια ποιοτητας. Της κοπελας μου, της εβγαλε προβλημα η touch και σε μενα τα παιξε το ηχειο και ειναι πισω στην Microsoft για επισκευη στην εγγυηση. Aλλα σαν OS ειναι απλα τουμπανο

Αυτό ακριβώς! Οι default εφαρμογές είναι μια χαρά, ενσωματωμένες στο λειτουργικό και υπερβολικά απλές στη χρήση...

Άντε να χρειάζεται κάτι ελάχιστα πιο βολικό για το Youtube αλλά και πάλι δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστηκαμε. Τo by default προγραμμα για να μπαινουμε στα mail ειναι πολυ απλο, βολικο και υπεροχο. Στον browser βαζεις ενα bookmark το youtube και καθαρισες. Google Maps... Τι να το κανεις? Εχουμε oλοκληρο gps με τους χαρτες ολου του κοσμου και φωνητικες οδηγιες στα Ελληνικα. Here drive, here maps...

Γενικα ειναι απλα αχρηστα apps. Τοσο καιρο που δεν τα εχουμε, και παλι κανουμε γαματα την δουλεια μας.

Και εχω και android και ios και windows mobile. Μακραν το καλυτερο os για κινητα ειναι το windows mobile!!!!! Παει γαμιωντας και σε low end κινητα. To μονο αρνητικο ειναι πως ολα τα microsoft lumia (οχι nokia lumia) ειναι πολυ χαλια ποιοτητας. Της κοπελας μου, της εβγαλε προβλημα η touch και σε μενα τα παιξε το ηχειο και ειναι πισω στην Microsoft για επισκευη στην εγγυηση. Aλλα σαν OS ειναι απλα τουμπανο

 

Chrome?

Google Search?

Google+?

Translate?

Youtube σε browser? Really?

 

To μονο πραγματικα ανταγωνιστικο ειναι το outlook και το here maps. Ολα τα άλλα χωλαινουν.

 

Σαν πρωην χρηστης 930 και νυν 640, εχω να πω οτι τα windowsphone σαφως και ειναι 5 χρονια πισω απο το android.

 

Multitasking ανυπαρκτο, οτι εχει να κανει με internet παει σα χελωνα, notifications του ελεους, customization στο μηδεν, πληκτρολογιο 7 σκαλες κατω κλπ

Δεν θα μπω στον κοπο καν να ανφερω την ελειψη apps και του UI του, που ειναι... μετριο.

 

Συμφωνω και στην ποιοτητα κατασκευης, το 640 μου τριζει λες και το πηρα 50€ απο το Σενζεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome?

Google Search?

Google+?

Translate?

Youtube σε browser? Really?

 

To μονο πραγματικα ανταγωνιστικο ειναι το outlook και το here maps. Ολα τα άλλα χωλαινουν.

 

Multitasking ανυπαρκτο, οτι εχει να κανει με internet παει σα χελωνα, notifications του ελεους, customization στο μηδεν, πληκτρολογιο 7 σκαλες κατω κλπ

 

Chrome?

Για το internet ή chrome ή τπτ... Δεν υπάρχει άλλος browser; Γιατί με αυτή τη λογική το android χωλαίνει γιατί δεν έχει edge!

 

Google Search?

Θέλεις να λέγεται google search; Η αναζήτηση (το μικρό συμβολάκι με το μικροσκόπιο) κάτω δεξιά δεν σου κάνει (αν δεν ξέρεις να το ρυθμίζεις να ψάχνει στο google αντί στο bing δες εδώ)

 

Google+?

OK, δεν υπάρχει

 

Translate?

Θες google translate ή translate γενικά

 

Youtube σε browser? Really?

Αν είναι πρόβλημα αυτό (εγώ δεν βρήκα ποτέ) τότε υπάρχει και το Tube HD

 

Multitasking ανυπαρκτο

Τι δεν σου αρέσει στο multitasking που υπερέχει τόσο στο android;;; Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το βελάκι πίσω...

 

οτι εχει να κανει με internet παει σα χελωνα

Από που το συμπεραίνουμε αυτό; εμένα μια χαρά πάει

 

notifications του ελεους

οεο; Δεν σου αρέσει που μπορείς να επιλέξεις ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή που και πώς θα κάνει Notifications;

 

customization στο μηδεν

του γραφικού; οκ, γούστα είναια υτά

 

πληκτρολογιο 7 σκαλες κατω

δλδ;;; δεν πατιούνται τα γράμματα;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...