Προς το περιεχόμενο

FIFA ή PES; Ποιο είναι το καλύτερο;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω δεν ειμαι τοσο φιλος με ποδοσφαιρακια ,  αλλα πριν μερες τα κατεβασα και τα εβαλα σε XBOX360 ,  τα δουλεψα και τα δυο και με διαφορα μπορω να πω το fifa ειναι χιλιομετρα καλυτερο ,  ουτε καν συγκρινονται...!!

 

το Pes μου φανηκε πολυ ...πως να το πω... πολυ  ψευτικο .. και σε κινησεις και σε γραφικα , το fifa ειναι πιο ρεαλιστικο στις κινησεις  , το ζεις πιο εντονα... και οι παιχτες μιαζουν πιο πολυ με την πραγματικοτητα !

 

οποτε fifa , χωρις δευτερη σκεψη ... !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1996-2006 ISS PRO EVOLUTION ΚΑΙ ΑΠΟ 2010 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ FIFA. Τo pro απο το 2006 και μετα φθινει και ειναι η σκια του παλιου, ενω το fifa που εως το 2006 και κατι ηταν χειροτερο απο τραγικο εχει φτασει σημερα να ειναι οτι ηταν το pro πριν 10 χρονια και βαλε. Για οσους γνωριζουν απο ποδοσφαιρακια και θυμουνται εποχες pro98 ή και we με γιαπωνεζικες ομαδες καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαμε, που ηταν το προ κ που κατεληξε. Εχω ΟΛΑ τα ποδοσφαιρακια που υπηρξαν, εχοντας κανει απειρες συγκρισεις και αυτα ειναι τα συμπερασματα μου. Μιλαω απο εποχες matchday, italia 90, kickoff, sensible soccer εως adidas power soccer three lions libero grande viva football κλπ κλπ κλπ. Για οσους ξερουν κι εχουν ασχοληθει σοβαρα.

 

+1000!!!

Φέτος πάντως από λίγο που έχω παίξει νομίζω ότι το pro μπαίνει πάλι δυναμικά στο κόλπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Winning Eleven

- International Superstar Soccer

- Pro Evolution Soccer...

 

Ακόμα και τις χρονιές που αντικειμενικά χάλασε το Pro, εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα ποτέ να συνηθίσω το Fifa.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PES ειναι καθαρα παιχνιδι παρεας και νομιζω οσοι επεζαν το ειχαν καψει(οπως και γω),ηταν γενικα και πιο "ψευτικο" ποδοσφαιρο σε αντιθεση με το Fifa,αλλα στα τελευταια PES θελει να κανει φιφοποιησει το ολο στυλ παιχνιδιου για να κοντραρει στις πωλησεις το FIFA που τις τελευταιες χρονιες εχει παρει τα ινια.

 

Τωρα στο FIFA μπορεις να παιξεις και μονος σου ειναι πιο ρεαλιστικο απτο PES και εχει σαφως περισσοτερες ομαδες και πρωταθληματα(το Fifa 16 ακομα και γυναικειες εθνικες ομαδες θα βαλει) και γενικα ειναι πολυ πιο δυσκολο σαν παιχνιδι.

 

Παλια θα ελεγα PES επειδη ημουν καμμενος,αλλα τωρα λεω FIFA διοτι με προσελκυει πιο πολυ απτο πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FIFA με διαφορα, το παραδεχτηκε η ιδια η KONAMI με δηλωση της προσφατα οτι σε 2-3 χρονια απο τωρα θα φτασουμε το FIFA

Σε πωλήσεις εννοούσε, σε εμπειρία παιχνιδιού έχει περάσει και πάλι μπροστά, σε επίπεδο γραφικών ανέκαθεν ήταν πολύ μπροστά, μόνο στα licences διαχρονικά ήταν πίσω αλλά είναι το τελευταίο που μετράει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1996-2006 ISS PRO EVOLUTION ΚΑΙ ΑΠΟ 2010 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ FIFA. Τo pro απο το 2006 και μετα φθινει και ειναι η σκια του παλιου, ενω το fifa που εως το 2006 και κατι ηταν χειροτερο απο τραγικο εχει φτασει σημερα να ειναι οτι ηταν το pro πριν 10 χρονια και βαλε. Για οσους γνωριζουν απο ποδοσφαιρακια και θυμουνται εποχες pro98 ή και we με γιαπωνεζικες ομαδες καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαμε, που ηταν το προ κ που κατεληξε. Εχω ΟΛΑ τα ποδοσφαιρακια που υπηρξαν, εχοντας κανει απειρες συγκρισεις και αυτα ειναι τα συμπερασματα μου. Μιλαω απο εποχες matchday, italia 90, kickoff, sensible soccer εως adidas power soccer three lions libero grande viva football κλπ κλπ κλπ. Για οσους ξερουν κι εχουν ασχοληθει σοβαρα.

ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. .. από το kick off που έπαιζα στην αμιγκα μέχρι όλα τα παραπάνω ποδοσφαιραξία έχει απόλυτο δίκιο αλλά φιλαράκι το pro 16 έχει κάτι από τα παλιά ;) έχω κατεβάσει το demo και παίζω μόνα παιχνίδια κ είναι τόσο ωραίο το άτιμο σε σχέση με το φιφα που το κατέβασα έπαιξα ένα παιχνίδι και το έσβησα.. δεν είμαι φαν κανενός απλά θεωρώ ότι το προ 16 φέτος έκανε την διαφορά. ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1996-2006 ISS PRO EVOLUTION ΚΑΙ ΑΠΟ 2010 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ FIFA. Τo pro απο το 2006 και μετα φθινει και ειναι η σκια του παλιου, ενω το fifa που εως το 2006 και κατι ηταν χειροτερο απο τραγικο εχει φτασει σημερα να ειναι οτι ηταν το pro πριν 10 χρονια και βαλε. Για οσους γνωριζουν απο ποδοσφαιρακια και θυμουνται εποχες pro98 ή και we με γιαπωνεζικες ομαδες καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαμε, που ηταν το προ κ που κατεληξε. Εχω ΟΛΑ τα ποδοσφαιρακια που υπηρξαν, εχοντας κανει απειρες συγκρισεις και αυτα ειναι τα συμπερασματα μου. Μιλαω απο εποχες matchday, italia 90, kickoff, sensible soccer εως adidas power soccer three lions libero grande viva football κλπ κλπ κλπ. Για οσους ξερουν κι εχουν ασχοληθει σοβαρα.

γενικά συμφωνώ αν και απο snes κ μετα ασχολιομουν.

 

 

άλλης λογικής τα δυο στρατοπαιδα.

 

για 1η φορά εδώ και χρόνια το κοναμι στρατοπεδο

παιρνει τη νικη χωρις καν να βαλω μια φορα να δω το ντεμο φιφα 16..ενω φιφα παιζω γενικα πια...

 

απλά το ντεμο πες16 ειναι το καλύτερο ποδοσφαιράκι κ ετοιμαζομαι για αγορα.

 

καλα τα παλια παιχνιδια κ truearcade,αλλα το προ 16 τα θυμιζει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει που ολοι λετε ειναι καλυτερο το ενα ειναι καλυτερο το αλλο αλλα κανενας δε λεει γιατι

 

Αρκετοί είπαν για την ρεαλιστικότητα. Εγώ δεν ξέρω πάντως νομίζω ο καθένας υπερασπίζεται όποιο συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...