Προς το περιεχόμενο

Πολύ πιο εύκολη η «καθαρή» εγκατάσταση και ενεργοποίηση των Windows 10, για κατόχους άδειας Windows 7 και 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικό δεν είναι φίλε μου;

Για να μπουν όοολοι οι drivers στο μέσο εγκατάστασης των Windows θα θέλουμε... blu-ray installation disc.

Επίσης, δεν απαιτείται η βόλτα στις εταιρίες για updated drivers, υπάρχει και το Windows Update [που κάνει μια χαρά την δουλειά του].

Ακόμα κι αν υπάρχει ασυμβατότητα, ο χρήστης ειδοποιείται πριν προχωρήσει στην αναβάθμιση.

Μην συγκρίνεις ένα λειτουργικό που απευθύνεται σε συγκεκριμένη γκάμα μηχανημάτων και ένα που πρέπει να καλύψει διάφορους συνδυασμούς γνωστών [μα... και αγνώστων] συσκευών/περιφερειακών κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτή την αηδία με το cortana που κρασάρει στην εκκίνηση δεν λένε να την διορθώσουν οι άχρηστοι

Δεν μου έχει εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα, δοκίμασε να τρέξεις την εντολή sfc /scannow απο command prompt(as administrator).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10άρια για μένα είναι απαίσια και αισχρά, με αυτό το metro interface, τον πίνακα ελέγχου χωρισμένο στα δύο (control panel & PC settings), άραγε για ποιο λόγο και τι εξυπηρετεί, τα flat μονοχρωματικά θέματα και εικονίδα. Δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω από τα 7, στα οποία και θα μείνω μέχρι να τελειώσει η υποστήριξή τους.

 

Δεν καταλαβαίνω πως σκέφτονται και που το πάνε εκεί στην MS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10άρια για μένα είναι απαίσια και αισχρά, με αυτό το metro interface, τον πίνακα ελέγχου χωρισμένο στα δύο (control panel & PC settings), άραγε για ποιο λόγο και τι εξυπηρετεί, τα flat μονοχρωματικά θέματα και εικονίδα. Δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω από τα 7, στα οποία και θα μείνω μέχρι να τελειώσει η υποστήριξή τους.

 

Δεν καταλαβαίνω πως σκέφτονται και που το πάνε εκεί στην MS...

Ξερεις αυτο το φλατ/μινιμαλ/μετρο ειναι που αντεγραψε η Apple και η Google.

 

Αρα πιστεψε με αυτοι μια χαρα σκεφτονται, εσυ απο την αλλη..

 

Απλα εισαι μεγαλος και δεν σου αρεσουν οι αλλαγες, αλλα εμας μας αρεσουν. Δεν θελω να εχω το ιδιο Λ.Σ 30χρονια επειδη καποιοι ειναι ασχετοι και αχρηστοι και δεν ανοιγουν τα στραβα τους να δουν τι ευκολιες προσφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις αυτο το φλατ/μινιμαλ/μετρο ειναι που αντεγραψε η Apple και η Google.

 

Αρα πιστεψε με αυτοι μια χαρα σκεφτονται, εσυ απο την αλλη..

 

Απλα εισαι μεγαλος και δεν σου αρεσουν οι αλλαγες, αλλα εμας μας αρεσουν. Δεν θελω να εχω το ιδιο Λ.Σ 30χρονια επειδη καποιοι ειναι ασχετοι και αχρηστοι και δεν ανοιγουν τα στραβα τους να δουν τι ευκολιες προσφερει.

 

Άμα θες Λ.Σ που να του αλλάζεις εμφάνιση όποτε θες εσύ, τα Windows δεν κάνουν για σένα. Το θέμα του Λειτουργικού είναι ότι πρέπει να είναι και λειτουργικό και τα 10 είναι χειρότερα από τα 7 και από τα 8 σε αυτό επειδή ακριβώς έχουν κάνει έναν αχταρμά και δεν ξέρουν πως να τον σημαζέψουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό δεν είναι φίλε μου;

Για να μπουν όοολοι οι drivers στο μέσο εγκατάστασης των Windows θα θέλουμε... blu-ray installation disc.

Επίσης, δεν απαιτείται η βόλτα στις εταιρίες για updated drivers, υπάρχει και το Windows Update [που κάνει μια χαρά την δουλειά του].

Ακόμα κι αν υπάρχει ασυμβατότητα, ο χρήστης ειδοποιείται πριν προχωρήσει στην αναβάθμιση.

Μην συγκρίνεις ένα λειτουργικό που απευθύνεται σε συγκεκριμένη γκάμα μηχανημάτων και ένα που πρέπει να καλύψει διάφορους συνδυασμούς γνωστών [μα... και αγνώστων] συσκευών/περιφερειακών κτλ.

 

 

Καθόλου λογικό. Τα υπόλοιπα Λ.Σ. εκεί έξω απλά κάνεις update. Δεν πληρώνεις για την νέα έκδοση λειτουργικού, δεν κάνεις format και πάντα είσαι ΟΚ. 

 

Χωρίς να ψάχνεσαι κτλ..

 

 

Εδώ, στο Windows, η ίδια η εταιρία έκανε πιο εύκολη την διαδικασία για format! Δηλαδή, η ίδια η εταιρία παραδέχεται ότι θα χρειαστείς (πιθανώς) format και στο έκανε πιο εύκολο! Δηλαδή, η ίδια η εταιρία παραδέχεται ότι δεν έχει τόσο καλό λειτουργικό!

 

Η ίδια η εταιρία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα καθαρό install ,τον serial number δεν μου τον έπαιρνε από τα 7αρια οπότε είχα στην διάθεση μου 30 ημέρες μέχρι την ενεργοποίηση τους.

 

Ποιος σου είπε ότι όταν κάνεις clean install τα 10, θα βάλεις το serial number των 7; Κράζετε χωρίς να ενημερωθείτε πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου λογικό. Τα υπόλοιπα Λ.Σ. εκεί έξω απλά κάνεις update. Δεν πληρώνεις για την νέα έκδοση λειτουργικού, δεν κάνεις format και πάντα είσαι ΟΚ. 

 

Χωρίς να ψάχνεσαι κτλ..

 

 

Εδώ, στο Windows, η ίδια η εταιρία έκανε πιο εύκολη την διαδικασία για format! Δηλαδή, η ίδια η εταιρία παραδέχεται ότι θα χρειαστείς (πιθανώς) format και στο έκανε πιο εύκολο! Δηλαδή, η ίδια η εταιρία παραδέχεται ότι δεν έχει τόσο καλό λειτουργικό!

 

Η ίδια η εταιρία! 

Eιναι ανεκδοτο η σοβαρα τα λες? Παντα εισαι OK με τα αλλα λειτουργικα? Παραδεχεται η MS οτι δεν εχει καλο λειτουργικο? Μαλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...